Reklama

Reklama

Černé zrcadlo - Série 3

(série)
Velká Británie, 2016, 6 h 24 min (Minutáž: 53–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Hrají:

Gugu Mbatha-Raw, Mackenzie Davis, Gavin Stenhouse, Jeff Mash, Jerome Flynn, Alex Lawther, James Norton, Alan Ritchson, Madeline Brewer, Phil Hodges (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

V příbězích plných technologie se milenci setkávají ve snovém ráji, mladíka sužují zvláštní esemesky, a sociální aplikace má zneklidňující moc. (Netflix)

Recenze (36)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě osobně je 3. série Black MIrror tou vůbec nejkontroverznější ze všech - ty nejimpresivnější příběhy střídají ty méně pochopitelné, až ujeté. Rozjezdový díl s nepříjemnou Bryce Dallas Howard pro mě byl trochu výjimečný - právě ním jsem zakončil celý seriál, respektive jeho dosavadní natočené části. Nosedive měl ohromně zajímavou pointu, kterou ale ústřední herečka nedokázala úplně prodat a vzhledem k tomu, jak se mi oněhdy strašně líbila v Černobílém světě, tady hodně pohořela. 5/10. Playtest už byl zcela jiné kafe. Byl řádně temný a sám sobě nevysvětlitelný a tam tkví to kouzlo, které ze samotného Black Mirror dělá velmi originální televizní dílo. 8/10. Shut Up and Dance vévodí celé sérii již jen kvůli svému obsazení! 10/10. San Junipero se ze začátku zdá být otravným nátlakem na lesbickou tématiku, jakmile se začne po pomalém rozjezdu vysvětlovat, co je na tomto příběhu futuristického a zkázonosného, jsme doma ve vysokých červených číslech. 9/10. Men Against Fire byl tím vědeckofantastickým válečným filmem, u kterých si Britové pravděpodobně usmysleli, že diváky baví. Čim dál tim více se utvrzuji, že to ale bohužel není pravda (viz. neviditelný sci-fi snímek Rozkaz zabíjet). 4/10. A závěrečná část? Každá řada této show potřebuje svůj řádný spád v poslední části, ovšem na Black Museum ve čtvrté sérii nemá tento rozporuplný díl ani v nejmenším měřítku, rozhodně jsem se ale nenudil jako právě u 1. či 5. epizody. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pribudlo nám epizód, čo je ale iba dôkazom toho, že tvorcovia majú stále veľké množstvo nápadov a vydávajú sa aj do iných žánrov, i keď v jadre musí ísť vždy o science fiction. Séria síce obashuje zopár epizód, ktoré som ohodnotil nie plným hodnotením, ale tých, podľa mňa bezchybných, je tu stále nadpolovičná väčšina. Každý fikčný svet je úplne rozdielny, napriek tomu v každom cítime zrejmú spojitosť s našou realitou a jej, rozhodne nie prvoplánovo podanú, kritiku. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

PÁD STŘEMHLAV. Útok na růžovou, útok na sluníčkové úsměvy. Bryce Dallas Howard potřebuje vysoké čtyřky. Kvalitní publikum najde na téhle svatbě. Obzvlášť, když družičkovskou řeč přednese právě ona. Jenže to úplně nedopadne. A falešná společnost má i nadále zelenou. Ženeme se jako ovce, hřejí nás na srdci lajky, jakmile se jich objeví málo, panikaříme, hledáme cesty, snažíme se příště nabídnout/odhalit víc. Skvělá epizoda (85 %). ZKUŠEBNÍ VERZE. Pokračujeme v mírně futuristických příbězích, které překvapují jak stylem vyprávění, tak myšlenkou i pointou. Místo snů virtuální realita. Další ujetý kousek aneb jak suverénní Američan ke strachu přišel. Nápad (zase) fajn, závěr za mě poněkud překombinovaný (70 %). SKLAPNI A TANCUJ. Spáchat trestní čin nebo odhalit vlastní nepříjemnou pravdu? Kenny je looser. Něco navíc po*ral. Natočili ho. Přes kameru v jeho vlastním pokoji. Ví jen, že se má řídit jejich pokyny. Dobře to nedopadne. Méně věrohodné, celkově nechytlo (60 %). SAN JUPINERO. Tak trochu jiná epizoda. Mackenzie Davis kouzelná. 1987. Ikonická léta. Soundtrack plný elektrorytmů. Zajímavý námět (80 %). MUŽI POD PALBOU. Občas si říkám, že by otec projektu Charlie Brooker měl mít někoho do party, který by svým pohledem kočíroval rozpracování zajímavého námětu a hlavně by řídil samotnou stopáž. Mutanty je třeba do jednoho vyhladit, jenže jeden z vojáků pociťuje po jedné z akcí náhlé ztráty koncentrace a podivné „výpadky“. Brzy pochopíme funkci vojenského implantátu, o kterém netušil. Ani úderné, ani zajímavé (60 %). NENÁVIST NÁRODA. Fajn závěr série. Alarmující kritika davů schovaných doma v pohodlí na gauči je ukázaná v ryzí podobě. Zloba sociálních sítí. Znovu přefouklá stopáž, gradaci epizody si dokážu představit jinak. Celkově ale silné (80 %). ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Séria začala určite nie najlepšie. Prvá časť s nazvem Nosedive mi pripadala strašne umelá a uzkoprsa. Je fakt, že v tejto dobe sociálnych sieti je veľmi aktuálna, ale pripadal mi ten falošný, neprirodzený a afektovaný  svet už trocha cez čiaru. Playtest bola konečne jedna z hororových poviedok a bola fakt vynaliezavá. Shut Up and Dance bola vynikajúca časť. Bola pozoruhodne realistická a aj znepokojivá v tejto dobe internetu. A tiež úplne bez Happy endu, tak super. San Junipero je iná, ako predošlé časti a preto je celkom skvostná. I keď som za v nej ťažšie orientoval, tak nakoniec som všetko pochopil. Užasne. Men Against Fire disponuje zdanlivo jednoduchým dejom, ale pointa zas ukáže veľkú silu scenára. Hated in the Nation zas ukazuje, aké je ľahké zabiť človeka a šírenie nenávisti nebolo jednoduchšie ako je teraz. Keby sa naozaj toto aplikovalo do reálu, tak vrahovia ako Ted Bundy, Jeffrey Dahmer či Charles Manson by boli bez roboty. I keď začala séria priemerne, ale potom už všetky ostatné časti boli nadpriemerne. Silne 4*. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (70)

  • Príbeh bol inšpirovaný dokumentárnou minisériou BBC Ako za mlada (od r. 2010), ktorá vzala starnúce celebrity a umiestnila ich do domu prerobeného do 70. rokov 20. storočia. (Arsenal83)
  • Pri rozhodovaní o poradí, v akom sa bude vysielať 3. séria, Charliemu Brookerovi Netflix výslovne nakázal, že táto epizóda nemôže byť premiérou sezóny, pretože jej predĺžená dĺžka by divákov odradila od okamžitého sledovania ďalšej časti. (Arsenal83)
  • Při detailnějším pohledu na webový zpravodajský server, můžeme najít odkazy na čtyři epizody seriálu v pravém sloupci vedle zprávy „CEO in racist email scandal“. První s nadpisem „PM Callow to divorce“ informuje o rozvodu premiéra Michaela Callowa (Rory Kinnear), hlavní postavy z epizody Národní hymna (2011). Stejná zpráva je zmíněna i v horní liště. Druhý nadpis „Victoria Skillane trial latest“ odkazuje na vražedkyni Victorii Skillane (Lenora Crichlow) z epizody Lovná zvěř (2013), jejíž soud právě probíhá. Nad nimi je umístěna reklama inzerující „One Smart Cookie: the kitchen tech of tommorrow“, která odkazuje na vymoženost z epizody Bílé Vánoce (2014), která replikovala vědomí majitelů do jejich přístrojů. V novinkové liště je pak upozornění na premiéru show „15 Million Merits“, což je odkaz na stejnojmennou epizodu Patnáct milionů meritů (2011). (hansel97)

Reklama

Reklama