Anatomie lži

Ukázka z filmu
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2009–2011), 35 h 8 min (Minutáž: 43–47 min)

Tvůrci:

Samuel Baum

Tim Roth, Kelli Williams, Monica Raymund, Brendan Hines, Hayley McFarland, Kristen Ariza, Mekhi Phifer, Tim Guinee, Wayne Dalglish, M.D. Walton, Tim Griffin (více)

Série(3) / Epizody(48)

Doktor Lightman je přední světový expert na lhaní. Perfektně se vyzná v řeči těla, neuteče mu žádný výraz v obličeji ani ten nejmenší záchvěv v hlase. S neodolatelným sarkasmem a s týmem specialistů pomáhá nejen vládním organizacím řešit ty nejzapeklitější případy... (TV Prima)

E lan

Povedené, napínavé, možná i poučné a rozhodně ne přibarvené současnou americkou seriálovou klasikou. Rothovi role moc dobře sedí, všechno navíc probíhá tak nějak nenásilně, že se člověk snadno do příběhu zakouká a sám se snaží odhadnout pravdomluvnost stíhaných. Opravdu dobrý námět i zpracování. ()

Deftie

Ku dokonalosti chýba ozaj veľmi málo, Roth sa pre úlohu akoby narodil, ale pár postáv považujem za zbytočné a napísané trošku horšie ako Lightman, sú nesympatické, v niektorých prípadoch sú na vine herci a ich herectvo a inokedy je to chybou scenára. Rovnako sú epizódy nevyvážené a občas aj nezáživné. Napriek tomu nadpriemerný seriál, ktorý sa oplatí vidieť a už som zvedavá na tretiu sériu. Konečne fúka aj nový vietor na pole kriminálnych seriálov a priniesol sarkazmus, ktorý som Housovi neuverila, ale Lightmanovi ho doslova žeriem. ()

Candid

Viděla jsem jméno Tim Roth a čekala něco výjimečného, ale omyl- opak je pravdou. Jak už tady bylo zmíněno několikrát, toto bylo uvařeno už milionkrát, jen pokaždé trošku na jiný způsob někdy na sladko, někdy na kyselo... tentokrát tak trošku bez chuti. Ani neobvyklá taktika vyšetřování a usvědčování zločinců nepřínáší žádné plusy, především totiž působí neuvěřitelně. Na základě takových "usvědčení" by se přiznal jen blázen. V tomto seriálu, jsou tito blázni k vidění poměrně často. Dobré tak akorát před usnutím, jako pohádka na dobrou noc. ()

Luckyman

Skvelý seriál, ktorý nemá nič, čo by sa mu dalo vytknúť. Niet lepšieho výberu herca do hlavnej postavy ako Tima Rotha. Bola to skvelá voľba. Samozrejme ani ostatné postavy za ničím nezaostávajú. Páči sa mi akcia, prepracované dialógy a skvelý dej, ktorý vás celkom pohltí a ani na chvíľu sa nenudíte. Perfektný seriál! ()

Valkyria

Podle mě parádní seriál.. Zajímavý.. U nás je také pár skvělých odborníků v tomhle oboru.. ale bohužel nepracují pro policii (ty, o kterých já vím)... a je vážně zajímavé sledovat, jak reaguje naše tělo při lži atd.. Je pravda, že odborník o nás ví téměř vše jen poté, co mu podáme ruku a on se zeptá na maximálně 3 dobře mířené otázky... Fascinující! Vždycky mě toto téma zajímalo... Hlavní hrdina mi dost připomíná Dr. House! :) Takže ++! ()

Cerion

Na jednu stranu je to něco originálního a pro mě nového, na druhou stranu mi to po pár dílech připadá všechno na stejné brdo. Repliky, které udivují či nadchnou jednou, dvakrát, nechcete slyšet po šesté. Moudrý pohled hlavní postavy všechno celkem rychle prokoukne a to je tak vše... ()

Colour

Veľmi rozpoltený seriál. Na jednej strane je to originálny krimiseriál - na riešenie prípadov vrážd si policajti priberajú špecialistov na ľudskú mimiku a gestá, ktorí vedia odhaliť lož. Zo začiatku som si rada pozrela tento seriál, prináša niečo nevidené, čo-to naučí, ukáže (najlepší bol Kennedy s mávajúcim prstom hovoriac: "S tou ženou som nič nemal.") a i my sami sa môžeme postupne naučiť aspoň trošku rozlišovať pravdu od lži a rôzne iné gestá. Avšak diely sú šablónovité - vždy dva či tri prípady, kedy majú odhaliť lož, párkrát sa seknú a potom sa im úspešne podarí zistiť pravdu. Zaujímavé. Vzťahy na pracovisku sú typicky krimi klišovité. Ťažko ohodnotiť. 70% ()

vincchuppo

Další velice povedený projekt. I když nejsem zrovna obdivovatelem Tima Rotha, musím před ním smeknout. Baví mě tu, a dost. ()

Oonika

Sice to má ve všech dílech podobný vzorec, ale po dlouhé době je to zase něco nového, ne klasické detektivky. 11 a 12 díl z první série zatím fakt špička!! ()

Nix

Tento seriál jsem si fakt užíval. Tady Roth zase ukázal, že ještě nepatří do hereckého důchodu. Myslím si, že je seriál trochu podceněný, určitě nepatří mezi průměr. ()

Rodin

Jen z pouhé úcty k Timovi dám za tři. Přátelé, tento seriál je opravdu zručně natočená blbina. Ani to napětí mezi šéfovou a Timem nemá nijak zpracovaný racionální nebo iracionální základ (dokonce ani genderově to není vychytané :-)). Motivace hlavních i pohlavních hrdinů nejsou ani nahozené, zkrátka když to srovnám třeba se seriálem Na doživotí, což je nesmírně blbě nadabovaná věc, které se však mé zde zmíněné výtky prakticky netýkají, drží se ho tato série tak maximálně vší silou za paty. Dal bych dvě. Ale je tam Tim, tak budu hodný. 55%. ()

RajCZitko

Výborný seriál. Tato věda mě odjakživa zajímala a teďka s ní spojili ještě trochu kriminální seriál. Mno co víc si mohu přát? :) ()

Petus

Timu Rothovi tahle role sedla jako prdel na hrnec, o tom prostě žádná. Ve všech směrech zcela nekorektní hrdina s chováním neřízené střely a inteligencí značně převyšující běžné smrtelníky v podání skvělého herce je báječně osvěžující kombinace. ()

Indyi

Horší 3*. Variace na Dr. House - méně vtipná, neoriginální a navíc se vyčerpá v průběhu asi 3 dílů. Neurazí, nenadchne, rozhodně si nedovedu představit, že bych sledoval tento seriál díl po dílu celou sérii, neřku-li víc sérií. ()

RobbieM@N

Nepopsatelná nuda, srovnávat se se seriály jako "Mentalist" nebo "Psych" nemůže ani v nejmenším, na vině je hlavně špatný casting a špatně napsané postavy. ()

jafuska

určitě zajímavé téma, jen je tam malá chybička, hlavní postava, která určuje kdo lže, mě moc nesedí, možná je to tím, že vizuálně nic moc, ale jako seriál se dá na to dívat, sice je to spíš asi pro psychology, kteří se tomuto věnují a já tomu věřím všemu co tam říkají, i když je to jen nahrané,určitě na tom něco pravdy bude, jen si to člověk neuvědomuje, když mluví, ale každopádně je to příjemný seriál, který nenudí, narozdíl od některých jiných seriálů, ()