Umlčeni

Mladá dvojice – Zakes (William Ash – Nicholas Nickleby, Mambo) a Beth (Christine Bottomly - Čekárna, Venuše) – se za deštivé noci dostane na dálnici do kolize s maniakálním řidičem kamiónu. Stahovací dveře náklaďáku se na malý okamžik pootevřou a Zakes zahlédne cosi, co vypadá jako poloobnažená spoutaná žena. Přestože Zacke si není úplně tím co viděl, informuje policii a pokouší se na incident zapomenout. Beth ovšem lhostejnost jejího přítele velmi rozruší a když dvojice zastaví u pumpy, ve vzteku odejde. Zacke zoufale prohledává okolí, ale po Beth není ani stopy. Když náhle zahlédne odjíždět od pumpy povědomý náklaďák….. Co když řidič jeho přítelkyni unesl? Vydává se za ním a na noční, deštěm zaplavené dálnici začíná riskantní hra na kočku a myš. Vykřičte to do světa – Hush je nejlepší britský horor posledních let. (oficiální text distributora)

darkrobyk

Na jednu stranu příjemně napínavé, na druhou stranu je ovšem hlavní hrdina Zakes naprostý trouba, a tak mi byl jeho osud lhostejný. Kromě chybějícího charisma a sympatií dělá vše špatně, k čemuž mu nahrává ještě smůla třeba v podobě auta, co ukradne, a záhy mu dojde benzín. Protože je neuvěřitelně důvěřivý, je schopen si snad stopnout i únosce. Nu a pak se snaží najít holku, co mu zahýbá a právě od ní dostal kopačky, taky dobré. Nejvíce mě asi drtila (chápu, že to byl scénáristický záměr, jenže...) nevyužitá sprchovací scéna. Fajn byly přibité ruce, ovšem že by se s nimi dalo šplhat, o tom silně pochybuji. Osobně jsem se těšil, že všichni zařvou, protože mé sympatie rozhodně neměli. ()

mazadlo

Některé prvky trhrilleru tohoto typu už jsou tak trochu klišé. A právě za to jednu hvězdu dolů. Sice jsem křivil hubu jako divej když jsem viděl tu shodu náhod kolem hlavní postavy ale nakonec to bylo až příliš náhod. Nicméně i tak je film dokonalým balíčkem zábavy a napětí. A i když je dost průhledný a jede ve stanovené koleji má i několik velmi zajímavých chvil ze kterých mrazí. A prostě....měl jsme stejně uspokojivý pocit jako u filmu ,,Jezero smrti." i když tam ten pocit přicházel trochu rychleji a syrověji. Neváhejte a zkoukněte! Pokud milujete filmy tohoto typu pak není o čem přemýšlet! ()

honajz2

Mohlo to být dobré, ale celé to zabila "jakože realistická" rozklepaná kamera, nesympatická hlavní postava a mdlý závěr, který ani nic nevysvětlí. Ano, můžete namítat, že to "přece buduje strach z neznáma a to, že nevíme, je faktor, na kterém celý film stojí", ale to by to prostě muselo fungovat a tohle rozhodně nefunguje. Ono vybudovat přesně takovou atmosféru není hračka a tak se to v mnoha takhle vedených hororech vůbec nepovede a i když Umlčeni mají pár dost napínavých míst, jako celek bohužel zapadají do toho současného standardního šedého hororového podprůměru. Bohužel. Radši si příště pustím znova Stopaře s Hauerem, nakolik mi vadí, že občas nepůsobí vůbec uvěřitelně. Lepší 2* ()

Piškotka

Musím se přiznat, že jsem si užila hodně napětí až strachu. Děj pozvolna gradoval, byl jednou velkou neznámou, do které vstupoval z kamionu vystupující vysoký muž s kapucí a bojovým psem. Navíc byla tma a pršelo. Paradoxně až únos dokázal oběma hrdinům, že je spojuje citové pouto, byť to tak na začátku vůbec nevypadalo. Na chvíli jejich lásku nabourala trýznivá smska, která Zakesovi vzala vítr z plachet a sílu bojovat. Dějiště v domě stárnoucích manželů ukazovalo na horor, ale naštěstí se změnilo opět na klasický thriller. Konec byl hrou na kočku a myš. Naštěstí vyhrála myš. Zamrzelo mě však, že najednou film končí bez udání důvodu, proč k takovému zvěrstvu docházelo a co jsou zač pachatelé. Taky bylo poznat, že film natočil někdo jiný než USA, očekávala bych více akčních scén, které bývají na úkor kvality a vypovídající hodnoty. I herci byli pro mě neznámí, tudíž přirození. ()

Socrates

Uplyne jen pár minut, než nás film začne udržovat v napětí. A nepoleví až do konce. Velká škoda, že napětí přerušuje hlavně v druhý půlce snímku moje nechápavý kroucení hlavou a ke konci dokonce i smích (to si dělaj prdel?). Prostě tolik pitomostí a nepochopitelně nelogickejch postupů toho maníka mi nedovoluje dát víc než dvě hvězdy. Klasickej případ, kdy vás vysloveně rozčiluje nesmyslný jednání hlavní postavy v určitejch situacích. ()

• V závěrečných titulcích je ještě jedna scéna. (slovan1)
  • Film měl rozpočet 1 milion liber. (ČSFD)