Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

marekspanel

Ač téměř nepolíben touto pirátskou sérií jsem se dobře pobavil a zároveň neztrácel v ději, i když jsem viděl asi jen první díl. Sympatické a trefné obsazení, místy humor jednodušší, ale místy fakt dost dobrý hlášky a vtipné situace, hlavě vše kolem krádeže trezoru. Vizuál super, taktéž hudba. Uběhlo to jako voda, takže žádná nuda :) Navíc bez zdlouhavých zbytečných monologů, které ve filmech, které mají hlavně bavit jsou vždy dost otravné. Pohodlně se usaďte a nechte se bavit. ()

imaginer21

... aneb jak Piráti z Karibiku měli i protentokrát kliku... Velkou měrou ale zásah do správného místa v srdci diváka přispělo to osudové pomrknutí na původní trilogii ze začátku a konce tohoto kousku (a jistá magie je v potitulkové scéně - vyčkejte do konce!). Bohužel ale to všechno mezi tím je vata, která leč živelně, stále dost fádně recykluje již viděný rezervoár pirátské zábavy. A rejžové, sorry, ale Verbinski je jenom jeden. Pokud šestka, tak jedině s ním s taktovkou v ruce anebo aspoň jako poradcem. Spoustu momentů by mohlo být geniálně vyšponovaných, takhle působily jen jako zábava pro puberťáky. Světlými momenty jsou snad jen gilotina, žraločí jízda a úvodní loupež. Bardem lahůdkově ďábelský. ()

Optical

Pirátská sága je ve svém pátém pokračování cítit jakousi vyčpělostí, asi jako Jackův oblíbený rum. Záplateka je jednoduchá, navíc je obsažena přímo v názvu filmu. Ale to vůbec nevadí... Příběh je přímočarý a až na pár míst dobře plyne. Film také představí nové postavy, z nich nejzajímavejší je bezesporu hlavní záporák Kapitán Salazar. Je nepsané pravidlo, že pokud ukážeš zbraň měl by si i vystřelit. Bohužel zde to neplatí, Salazar je až po hříchu nevyužitý, jen taková jednohubka na rozjezd. Z nových hrdinů se představí dospělý Villův syn a jedna dcerka záhadného původu. Starý Jack je pořád ten stejný šibal a to je zároveň i menší problém, jeho postava se od prvního dílu zasekla ve vývoji. Snad se podaří Poseidonův trojzubec rychle slepit, aby mohl být v budoucnu uveden již čtvrtý prokletý Kapitán v pořadí... Když už jsem začal tou vyčpělostí. ()

Dawydov

Velkolepá dobrodružná jízda, která toho sice nemá moc v hlavě, ale fakt dobře vypadá a zní. Na velkém plátně a s pořádným zvukem je to ten pravý velkorozpočtový zážitek, který vtáhne a nepustí po celou stopáž. Občas je to až groteskně debilní, ale naštěstí mě to nerozčilovalo, protože se to nebere ani trochu vážně. Je to výplach jak má být, který zabaví smysly a nenudí. Rozhodně to ale není potrava pro mysl, to ani náznakem. Prostě nezávazná opojná zábava, která stojí za to. Určitě lepší než únavná trojka a asi i o něco lepší než dvojka a čtyřka. Nejlepší postava je Bardemův Salazar, u něj jsem se vždy těšil na každou větu. Takže klidně za pár let zase další díl. Je to pro mě vlastně takové "Rychle a zběsile na moři" - staré známé postavy dělají naprosté hovadiny v ději, který nedává smysl, ale všichni to berou prostě jako zábavu - jak tvůrci, tak diváci. Tomu vlastně není co vytknout ;-) ()

Sesh

V kině jsem se celých 129 minut nudil. No dobrá, celý film ne, občas byl malinko vtipný. To ovšem nemění nic na tom, že Johny Depp už byl opravdu trapný a děj stál taky za nic. Byla to jen novodobá plácanice efektů kde lodě požírá jiné lodě... Konec trošku nedomyšlený. ()

Sharlis odpad!

Film je len tienom kvality a preciznosti, ktoru ponukol prvy diel. Nove postavy - drviva vacsina su deti hlavnych postav z minulych dielov. Sa snazi hrat to co hrali ich predchodcovia pred rokmi (Orlanda Blooma defakto hraje jeho lacnejsi dvojnik). Ziaden napad, dokonca i rovnake vtipy. Postavy, vdaka ktorym sme si seriu zamilovali ako Sparrow ci Barbossa su uz len doplnok deja a na to, aby vyjadrili charmizmu svojich postav uz nemaju priestor. Do nesurodeho deja je nasekane nonstop CGI a film napokon ani nema poriadny koniec, pretoze pokracovanie... Ja som si kedysi Piratov zamiloval, ale z povodneho kuzla je uz len holywoodska sracka presekana efektami pre patrocne deti. ()

OwenBobby

Jak se takový film může líbit tolika lidem? Je to nudné, je to absurbní, nemá to žádnou logiku, motivace postav je tak málo uvěřitelná, že vlastně člověk ani nikomu nechce fandit. Jednička byla originální, dvojka byla docela zábavná a trojka byla alespoň velkolepá. Od čtyřky však Piráti postrádají jakoukoliv soudržnost a směřování k cíli. Ne, na tenhle film se opravdu nedá koukat. 3/10 ()

Tondonis

Noví piráti rozhodne nie sú sklamaním. Naopak, sú podareným prírastkom do ságy. Všetky postavy, počnúc Jackom, vedia koľko minút majú hrať, kedy a ako dlho majú hovoriť. Hudobné motívy, využívajúce staré tóny, ktoré nikdy neomrzia, sú stále pútavé a nezabudnuteľné. A nakoniec, skvelý záporák, ktorého majster Bardem nehral, stal sa ním. Skvelo zrežírované a ukočírované dielo. ()

Marengo

Další skvělý díl Pirátů z Karibiku, na který jsem se už dlouho těšila a konečně se ho dočkala. Protože Piráti jsou moje srdcovka a vždy budou, šla jsem rovnou na 4DX - vůbec jsem nelitovala. Bála jsem se, abych neodcházela z kina zklamaná, jako tomu bylo trochu při čtvrtém dílu Pirátů, ale naštěstí se to tentokrát nestalo. Skvělý děj, akce, efekty, nápaditost,....a taky trochu Orlanda (Willa Turnera) a Keiry (Elisabeth Swan), za které jsem byla nesmírně ráda a jejich společná scéna mě vážně dojala. Johnny (Jack Sparrow) byl samozřejmě opět velmi vtipný (i když některé hlášky bych klidně vynechala) a ztřeštěný. I Gibbs velmi potěšil. Za mě 90 %. ()

Janie.

Pokud by stopáž byla o půl až tři čtvrtě hodiny kratší, mohla by to být příjemná popcornovka. Takhle se to bohužel ke konci už opravdu vleklo, což uškodilo celkovým dojmům z filmu jako takového (stejně jako zbytečná překombinovanost). Něco mezi dvěmi až třemi hvězdami. ()

DmKK

Některé scény byly opravdu epické , některé ale neuvěřitelně cringe (trapné). Nejhorší na filmu byl samozřejmě feťák Johnny Depp , jehož real life návyky se jaksi přenesly do filmu. Polovinu filmu jen ze sebe tlačí divné zvuky a to je asi vše. Masivní rozpočet je samozřejmě znát , ale to film zachraňuje jen tak z 40%. Naopak obsazení relativně neznámích herců se povedlo. Bohužel páni scénáristi to se záporákem trochu odflákli a působí na mě už né tak zajímavě , jelikož ho už známe. Celkově na mě film působí lehce nudně a reciklovaně. Ale i přes to všechno je to koukatelné. ()

dusa77

A já jsem z toho nadšený. Režiséři 'začátečníci' si poradili na výbornou a dokonale se přiblížili Verbinskiho trilogii. Depp už asi v kariéře kromě Sparrowa ničím nezaujme, tak jsem rád, že ho alespoň po 7 letech vidím v roli, která mě baví. Bavilo mě celých 130 minut a tak postupně mi dochází, jak moc zbytečný, nezáživný a umělý byl čtvrtý díl. ()

brasek

Opäť tuctové dobrodružstvo aj keď po 5 rokoch o niečo lepšie. Johnny Depp sa však podľa mňa nudí a Jack Sparrow je zo všetkých dielov odosobnený od príbehu. ()

Bezejmený

Wow tak takhle skvělý film jsem po čtyřce nečekal. A to jsou první tři díly moje velmi oblíbená série. Spousta nápadů (Salazar a jeho posádka třeba), vtipů, překvapení i temných scén. Film je opravdu rozmáchlý od první akční scény až po opravdu velkolepý konec. Všichni herci se činí na výbornou. Nové ústřední duo si bez problémů získá sympatie po pár minutách a zvláště Kaya po Labyrintu je i v dalším filmu úžasná. Hudba, která si hraje s ústředními motivy série je úchvatná. Skvělá práce od dvou neznámých režisérů. ()

robfi odpad!

Kretensky mix na sebe nenavazujicich ptakovin podlezajici nevkusu nactiletych vypatlanych smradu. To je novy dil Piratu, kde necekane ukecany mrtvy muz, ktery nema vypravet pribehy, zkousi nahradit charismaticke zaporaky z minulych dilu. Takze si to shrnme, pribeh nula, napeti nula, akce hnus, triky nevkusne a kupodivu i technicky nezvladnute a herci odpad. Zato nekonecna rada WTF momentu, kuprikladu Sparrow zradi kompas tim, ze ho chce vymenit za chlast, tim vypusti prokleteho typka z bermudskeho trojuhelniku, ale kompas si necha? Barbossa a "necekane" nalezena dcera (stejne jako ve ctverce) resi nejakou neexistujici mapu k nejakemu neobjevitelnemu ostrovu, pritom maji "nahodou" rubin, ktery je klicem k Poseidonovu hrobu WTF ? Kdyz jsem u postavy dcery, tak po podprumerne Keire Knightley a odpadni Penelope Cruz tu mame dotretice nesympatickou a prechytrelou nehereckou cuchtu Kayu s otravnym scenarem (mas ten dalekohled zamereny spatne, celou mapu budes muset predelat atd.) s charismatem Hillary Clintonove (jsem ZENA, ZENA, ZENA a jeste jednou, ZENA). K tomu nezvladnutou akci, piratske lode, ktere vybuchuji jako granaty pri prvnim narazu, nemrtvaci tentokrat nechodi po dne, ale behaji po hladine rychlosti svetla, ovsem samozrejme nechaji hlavni hrdiny uprchnout na suchou zem (vazne?), opet tu mame herce obalene v prasecich hovnech (pokolikate?) opet zde mame lod balancujici na pokraji diry v mori (tentokrat to neni vodni vir Maelstrom, ale laserove rovna ulicka, ze ktere jen tak mimochodem trci napric skaliska, aby se mohla na neco zamotat kotva, dalsi WTF. Uvazoval jsem o pul hvezdicce za scenu s lodi "zdechly racek", za vykradani banky a za scvrklou Cernou Perlu, sumasumarum 3x zabavny moment ve 130 minut trvajici sracce. Ne. pul hvezdy si to nezaslouzi. ODPAD ! ()

BlackAdder87

Jeden z nejlepších dílu série. Kdo u pirátů hledá logiku a realističnost, je na špatné adrese, tady jde hlavně o zábavu a té je tady vrchovaté množství :-) ()

PepusGi11._

Moc jsem si tenhle snímek v kině užil...Celková spokojenost,strašně dlouho jsem se na tenhle film těšil,konečná scéna kdy bylo zakletí prolomeno a ukázala se i Keira s Orlandem,mi rozbušila srdíčko....Film mě velice bavil,nejde nedát 5 hvězd :) ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017