I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

castor

Násilnické povyražení bandy vidláků s ní zacloumalo a uložilo se tak hluboko, jak jen mohlo. Angie na každém rohu vidí hrozbu, má trošku drastické představy, jak někoho seřezává, návštěvy u odborníků nepomáhají, na skupinové terapii pozná alespoň takovou menší neřízenou střelu, jejíž tragický osud ovšem rozpohybuje několik následných událostí. Sarah Butler pochopila, že mezi prvním a třetím dílem uplynulo pět let a nic moc se toho v její herecké kariéře neudálo, sáhla tak znovu po látce, která ji kdysi „představila“ širšímu publiku. Navrch to bylo v látce drsné a znepokojivé, která těžila z velmi působivé atmosféry. Jenže všechno je pryč, zbyl jen poměrně odfláknutý kus, na který nebude až takový problém zapomenout. Krok stranou. ()

AlistairMir

Po tomhle filmu už se Sarah Butler asi na rande nikdo chtít jít nebude. Sérii "plivu na váš hrob" mám rád a tento díl, i když je zde celkem v nemilosti, se mi líbil ať už díky brutalitkám, nebo díky Sarah, které začne zase jednou ukázkově hrabat. Každopádně nikdo nemůže tvrdit, že problémy neřeší. Řeší je. Radikálně, krvavě a nezvratně. ()

hous.enka

Chvílemi solidní zářez do série ISOYG, chvílemi se to zvrhne do strašnýho bahna (kolega v práci, všichni ti náhodně potkaní týpci, snaha o filosofický přesah filmu apod.). Pokud by se film držel tý úvodní myšlenky, že znásilněný ženský se sdružujou na terapiích a jsou pěkně naštvaný, mohlo to být dost slušný. Takhle je to na půl cesty a to se u trojky neodpouští. Scéna v uličce "a teď od špičky, krásko" patří k těm nejlepším. ()

tron

Trojka je ešte explicitnejšia, ako jednotka s dvojkou - a už tie neboli prechádzkou botanickou záhradou. Ak by bola ešte o kúsok otvorenejšia, išlo by o porno resp. náhražku snuffu. Z niektorých detailných záberov budete zaskočení. Na scenári sa mi páčilo, že nejde o klasický revenge movie motív, ale o ženu (hrdinku prvej časti, hrá ju rovnaká herečka) zabíjajúcu nie mužov, ktorí jej ublížili (tých ostatne pozabíjala už v jednotke ehm), ale chlapov ubližujúcich ženám z jej okolia. Sympatickou inováciou sú aj zábavne mega-brutálne hrdinkine predstavy. ()

oLí odpad!

Predchozi dva dily byly docela slusny filmy, ale co tohle bylo proboha za debilitu ?! Cert vem nezajimavej nudnej dej, na prvni pohled lacinejsi zpracovani.. ale to, jak na me naprosta vetsina scen pusobila, rozhovory mezi herci vcele s tou hlavni kund*u ( omlouvam se, ale ja bych ji kop do hlavy jak me ty jeji ksichty co hazela sraly !! )... to bych radsi zamichal pindourem Mad Doga nez tohle videt znova !!! Dlooouho me nejakej film neiritoval jako tenhle hnusnej vopruz !!! 0/10 ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • To, co často prožívá hlavní postava (představy vražd), je označováno jako denní snění, což je psychologický termín popisující představy a fantazie ve bdělém stavu v reálném prostředí a čase. (TwilightAC)