Spenser zrovna vyšel z vězení, ale vyšetřování zvrácené vraždy ho znovu přivádí do bostonského podsvětí. (Netflix)

pepo

Velmi sympaticka a s chutou natocena old school kriminalka so zabavnymi postavami a potencialom na rozrastenie v seriu. 7/10 ()

Real Tom Hardy

"DON'T YOU DARE! DON'T YOU DARE FUCKIN' CUM BEFORE ME." ------------- Po 4 rokoch je trio Wahlberg x Berg x špinavý Boston opäť pokope naspäť v relatívne plnej paľbe a ak nebudeme rátať spackaných 22 míľ či Bayovho Posledného rytiera, konečne sa Marky Mark dostal tam, kam patrí – do bojovej vravy a čistokrvnej akcie s veľmi jemným nádychom humoru. Jablonského podmaz je cítiť a Bergovu réžiu tiež, lebo tá sa (bohužiaľ-našťastie) nezmenila už od čias Afganistanu. Paradoxom ale je, že najväčšiu pozornosť a status najzaujímavejšej postavy si preberá Iliza Shlesinger, ktorá tu bola dokopy niečo okolo 10 minút a aj toľko málo priestoru stačilo. Záverečné tango s Black Betty sa dalo predpokladať, nečakal som ho však, o to viac potešilo. Spenser Confidential je úplne štandardná, priemerná (diskutabilne podpriemerná) krimi-komédia, ktorej slušia tri hviezdy, no fakt som rád za návrat tria vyššie uvedeného, preto strieľam štyri. Ak bude sequel, čo podľa finále zrejme bude, vážne nechcem... ale pozriem si. --- (20.4.2021) Po opätovnom pozretí niektorých starších Bergových filmov musím hodnotenie znížiť. ()

mzss1

(50%) Jak se mám k tomuto filmovému počinu asi tak postavit, když pomalu ani nevím co napsat? Rozhodně mě na tom nic extra nezaujalo až na téměř famózní výkon hlavního Marka Wahlberga! Ten to alespoň vytrhl na čistý průměr. Příběh, zápletka – to vše je ohrané a zde nezáživné, až na pár nadlehčených scén, které alespoň stály za to chabé pousmání. No přiznám se, usínal jsem u toho a to na noční zabírám až tak po 1:00 a ne někdy kolem 23h …. :D Co se týče AKCE, nedá se nijak extra kritizovat, ale ani chválit. Pár přestřelek a docela dobrého nabourání kamionem ke konci. Jinak tu máme pár obyčejných rvaček či i nakládaček, které hlavní postava schytá. Herecké obsazení vedle skvělého Marka moc nestojí za řeč včetně nevýrazné hudby. Určitou úroveň to mělo, jinak bych musel dát jen 2 hvězdy. Víckrát už to neuvidím, ale až tak zlé to nebylo. Tečka. ()

Anderton

Na jednej strane absolútne vážna policajná dráma o skorumpovanosti polície, prepojenia polície a politikov na mafiu s niekoľkými veľmi krutými vraždami, kde je nám skutočne zle z toho, ako to v Bostone chodí a ako sme bezmocní. Na strane druhej akčná komédia s neohroziteľným hrdinom, "Batmanom", ktorému pomáha Robin a stará sa o neho Alfred, aby do toho občas niečo povedala aj Catwoman a s Batmanom si sem tam zašpásovala na pánskych záchodkoch. Obe verzie sami o sebe skvele fungujú, len je škoda, že tvorcovia neuprednostnili jednu z nich. Wahlberg je pre takéto úlohy ako stvorený, ale skvele sú obsadení úplne všetci. Škoda tej nevyhranenosti štýlu a žánru, hodnotenie mohlo ísť potom pokojne aj na maximum. 70% ()

Slartibarkfast

Mohlo to být docela zajímavé a nadprůměrné, ale buď Péťa Berg nebo ta dvojka tupých scénáristů neskutečně pohřbili nadějnou zápletku, až jsem občas nechápal, jakým způsobem je možné pokazit film. Celé to bylo jak Cimrmanova předehra k operetě Proso, kde se v tzv. frustrační kompozici střídá neustálé očekávání s následným zklamáním. Nakonec z toho vylezla celkem obyčejná hra na policajty a zloděje s dost otřesným zakončením. Wahlberg standardně stylový, ostatní těžce kazili dojem. 50% ()

silentname

Peter Berg a Mark Wahlberg sa opäť spojili, aby nám priniesli ďalší spoločný film "Spenser Confidential". A musím povedať, že tentokrát som s ich spoluprácou spokojnejší, než naposledy pri "Mile 22". Tentokrát tu máme jednoduchší príbeh s postavami, ktoré vieme veľmi rýchlo identifikovať a ide to trošku viac nalinajkovane. Viac-menej je to napísaný scenár spôsobom ako idú hollywoodske filmy s podobou zápletkou. Ale v tomto prípade mi to našťastie nevadí. Lebo celkom som bol zvedavý ako ďaleko to nakoniec celé zájde a ako sa to celé pospája. Mark Wahlberg je mi sympatický v role Spensera a očividne vníma jednotlivé akcie skoro až ako poslanie, aby pomáhal ľuďom, ktorí to potrebujú, alebo boli nespravodlivo obvinení a podobne. Najmä ak cíti, že to tak je. A dokonca to na konci vyzerá, že by chcel Peter Berg urobiť s týmito postavami aj pokračovanie. Ak je to tak, v pohode. Nemám s tým nijaké vážne problémy. Najmä ak to bude zábavná akcia ako v tomto prípade. Hoci občas som mal pocit, že komédia filmu je trošku zvláštna. Nie je tam scénka, ktorá by bola vyslovene divná, no potom sú tu scénky, ktoré pôsobia ako keby boli strihnuté z iného filmu a len sa sem nejako dostali. Najmä ten sex na toaletách. Je to komické a tie dialógy k tomu, no reálne si nemyslím, že to bola scénka, ktorú sme nejako výrazne potrebovali vo filme. Napriek tomu, že Cissy si teda svoju rolu užíva a dáva do toho maximum. Úvod trošku rozvláčny a málo zaujímavý, no od momentu ako sa Spenser dozvie o vražde a sebevražde, všetko sa posúva lepším smerom. Od filmu som nečakal, že bude nejaký prevratný alebo originálny. Stačilo mi, že ma to bavilo sledovať. Takže ak máte chuť na jednoduchú a zábavnú akciu, čeknite si to. Myslím si, že film splní vaše očakávania. Hodnotenie: B ()

Happens

Taková ta správná akční oddechovka, kde Mark Wahlberg opět křičí z plných plic při každém druhém dialogu v policejních kruzích mixnutých boxem/MMA. Je to ta akční komediální klasika, žádné hlubiny, ale žádná nuda. Trochu z toho cítím chuť si hrát na Philla Marlowa z drsných detektivek. ()

Marze

Snímek trpí rádoby drsnými dialogy a plochými hrdiny. Spenser má naštěstí výbornou chemii s společně s parťákem Hawkem v podání Winstona Dukea. Dobrosrdečným ex-trestancem, který ujíždí na speciální výživě a sní o kariéře bojovníka MMA. Pro fanoušky silničních honiček a ran pěstí tak tvůrci možná předkládají zábavnou podívanou, pro všechny ostatní je však Spravedlnost podle Spensera jen jeden z mnoha filmů, kterým si krátili dlouhé chvíle v karanténě Koronaviru. Snímek také zachraňuje chemie mezi Wahlbergem a Dukem, správně načasovaná ironie i trefně zvolený soundtrack. Na scénu ještě zavítá ještě komička Iliza Shlesingero se svým urputným ztvárněním Wahlbergovi ženy. Z románu Říše divů si tvůrci vzali jen nejpotřebnější minimum. Místo promyšlené sítě organizovaného zločinu, tak představují spíše zkorumpovaný systém hraničící s konspirací. Paradoxně v něm však jeden skoro opuštěný bojovník za spravedlnost může uspět, aniž by jej kdokoliv alespoň na chvíli převálcoval. ()

Chrustyn

Další spojení Wahlberga a Berga, tentokrát překvapivě neakční a možná až moc "osmdesátkové". Film slušně plyne a scénář také dokáže zaujmout detektivní zápletkou. Jediné co mi chybělo, byla chemie mezi postavami, která je nulová a tak se film ani nedá zařadit do žánru buddy movie. Takhle to působí jako film na páteční večer. ()

classic

„Dôverný Spenser” , na ktorého sa môže človek skrátka vždy spoľahnúť, že priateľa nikdy nenechá v kaši, a tak sa čoraz viac zamotáva do rôznych šľamastík, do ktorých ho vôbec nič nie je, a predsa je jeden z mála čestných, bostonských policajtov, čo si jedného, marcového dňa (20.), popoludní, už neudržal svoje napäté nervy na uzde, keď brutálne napadol kapitána Johna Boylana, veliacieho dôstojníka, na prahu jeho domu a pred domom ho surovo domlátil, k čomu sa následne priznal i pred súdom, čiže vyfasoval 5 rokov vo väzení, kedy ho akurát dnes prepúšťajú na slobodu, kde si po neho prichádza na Riviére, akýsi starký, Henry Cimoli, že ho dovezie do južného Bostonu, kde mu poskytuje trvalé ubytovanie, ktoré bude rovnako zdieľať s veľkým, urasteným, černošským obrom, boxerom Hawkom, čo ešte ani zďaleka netuší... Odteraz by najradšej začal úplne nový život v Arizone, pričom by tam jazdil s ťahačom a s návesom, zároveň, na to ale potrebuje lekcie z autoškoly... Čo čert ale znovu nechcel, skorumpovaného Boylana, ktorísi s mačetou kruto rozsekajú na samé franforce, a to konkrétne v autobusovom depe, keď podozrenie (s)padá na nikoho iného, než na Spensera, pretože všetci veľmi dobre vedia, že mali medzi sebou ostré konflikty. To by zase ale nebol on, ak by sa opäť nezačal v tejto kauze vŕtať, keďže ďalší policajt sa približuje k „smrteľnému úrazu” . Je to komplet celé prehnité a nič nové pod slnkom, že nie je ťažké uhádnuť, odkiaľ vlastne vietor fúka... ? Do akcie zapojí aj svojich dvoch kamarátov, alebo sexy priateľku Cissy Davis, tiež, či si nakoniec aj zajazdí na čiernom nákladiaku „Čierna Betty” . / Tandem: herec/režisér PETER BERG a iba herec/producent MARK "Marky Mark" WAHLBERG, si očividne veľmo dobre rozumejú, keď » kolaborovali « už 5 krát, asi je za tým ten všadeprítomný "BERG" v ich priezviskách... ? Po nemecky to znamená „hora” , čo môže byť synonymom hromady, haldy a hŕby - trebárs, filmovej (spolu)práce ? Určite niečo z toho to bude ! Film sa javí, ako typická, „BUDDY komédia” , ale nie je to úplne tak, a síce obsahuje nejaké, tie komické prvky, ale skôr zapadá do žánru dráma/thriller/krimi. Zo začiatku P. Berg buduje pútavú atmosféru, tak zhruba do prvej polovice má film i veľké grády, čo sa bohužiaľ neskôr zrúti, ako (a)typický domček z karát, odkedy je iba klasickou a štandardnou, hollywoodskou/netflixovskou zábavou na jedno pozretie, a tak pociťujem strašný a premárnený potenciál, kedy mohol byť Spenser ešte niečím viac, než čím sa stal. ()

Yardak

Tahle oddechová akční jednohubka mi opravdu sedla. Od začátku do konce jsem se nedokázal nudit, neboť Mark Wahlberg se na obdobné postavy prostě hodí. Film obsahuje hodně dobrých dialogů (zejména komediálního charakteru) a i velmi slušné akční scény. Pátá spolupráce Berga a Wahlberga je za pět!:-) Kdo má rád klasické akční snímky, nebude zklamán. To nízké hodnocení nechápu... ()

honajz odpad!

Tvl, seriál Boži mlýny, jen americky naivnější a roztahaný na dvě hodiny. Postavy se chovají jako pitomci, hlavně nad guys, a i když se mluví o tom, jak je jich v tom zapleteno spousta lidí, nakonec se někde na placku porve sedm chlapů. Akce po celý film nikde pořádně žádná. Bojím se bojím naznačeného druhého dílu s očišťováním jména hodného hasiče. ()

TheEvilTwin

Povedená akčně-kriminální jednohubka, která určitě nenudí, akce je v průběhu dostatek a semtam se najde prostor i pro vtipkování, i když v menší míře, než ve kterou jsem doufal. Wahlberg slušný jako vždy, nepřehrával a pobavil, zápletka tuctová a nijak inovativní, ale tempo dostatečně rychlé. I když se najde pár much a v určitých scénách z filmu vyloženě tryská naivita, je to naštěstí taková ta aktraktivní Two Men Show, kdy hlavní dvojce divák fandí a těší se na závěrečné vyústění, a tudíž si to udrží zaslouženou pozornost. ()

ARI50

Mark prostě nemůže zklamat, výborný příběh a korupci, drogách a spravedlnosti. Černá betty byla úchvatná při své akci, super dělo akční nářez. ()

luka4615

Solidně odsýpající "buddy" záležitost, jejíž největší předností jsou sympatické hlavní postavy a velkorysé akční, potažmo i komediálně laděné sekvence. Snímek Spenser Confidential rovněž zaujme i sympaticky přímočarou režií, která by si sice v pár momentech zasloužila nějakou hlubší dějovou zákrutu, nicméně v rámci možností se i přesto jedná o slušnou filmovou práci, která Vás na 110 minut dokáže poměrně dobře zabavit. Dobrá práce! (Netflix) „Hawk is the name of the guy with the shotgun. Spencer does your taxes.“ ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin