Nedotknutí

Trojice tělesně postižených mladíků se vydává na divokou cestu za prvním sexuálním zážitkem... Americká nezávislá komedie Nedotknutí představuje remake úspěšného belgického snímku Hasta la vista! (2011). V porovnání s původním snímkem však přichází ještě s odvážnějším humorem. Příběh svádí dohromady trojici nesourodých mladých mužů s tělesným postižením, kteří mají jedno společné přání. Konečně přijít o panictví. Jejich plán zní proto jasně – tajně podniknout dalekou cestu do Montrealu, kde existuje noční klub určený pro zákazníky se speciálními potřebami. Nic je nemůže zastavit – dokonce ani jejich handicap: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý. Za vysněným cílem je má za úkol dovézt rázovitá zdravotní sestra Sam. Zábavná road movie vyniká laskavým černým humorem, který pro sympatické hrdiny představuje jediný způsob, jak čelit nelehkému osudu. Snímek zabodoval u diváků na filmovém festivalu v Calgary nebo Philadelphii. (Česká televize)

ostravak30

Film podle skutečné události, který trochu přiblíží, jak složité to mají handicapovaní v současném světě. A vlastně v jakémkoli světě. Řada pro nás běžných věcí je jim odepřena. Za mě se v tom filmu ovšem tak nějak ztrácí ta citlivost. Nevím, možná je únikem před realitou právě rapování a vulgární slovo za každým dalším slovem. Možná to jsou sexuální narážky a urážení ostatních. Pravdou je, že ti nejméně očekávané dvojice či trojice se nakonec dají dohromady relativně snadno. Pro mě je taky s podivem, proč zrovna sex má být tím, co chtějí zažít. Je mnoho věcí, které by jim nemusely být dopřány, kdyby po nich netoužili. A přesto, jak vidíme, sen se stává skutečností. Jenže chlapci, pro mě trochu nepochopitelně, toužili jen a pouze po sexu. Citlivost není obsažená ani v tom, že při hádce s rodiči vyřvávají na celý hotel, že chtějí přijít o panictví s kur..ma. A protože je humor místy až drsný, skutečně citlivé místo přichází až v místě činu a pak v závěru, když je po akci. Teprve v tu chvíli se projevuje, jak moc si byli přáteli. A co se vlastně stalo vozíčkáři při incidentu na mostě, když dostal záchvat? Další záběr ho posílá do hotelové postele. Viděl jsem už třeba film Nedotknutelní nebo Než jsem tě poznala, které vychází z podobného tématu a pokud můžu srovnat, ani těm nechybí humor. I přesto se ale vyznačují mnohem větší dávnou citlivosti v přístupu k danému tématu. ()

maestrotatum

Nedotknutí je veľmi netradičný ale o to viacej zaujímavejší roadmovie, ktorý sa zahráva s emóciami a mieša ich medzi rôznorodý humor hlavných postáv. Tri +jeden odlišné charaktery, ktoré sú na prvý pohľad plné rozdielov a inakšie tak veľmi, že viacej to už nejde sú na spoločnej jazde za splnením si navonok spoločného cieľa, akurát každý z nich vidí ten svôj cieľ inak. Podobizeň osobností je motivovaná skutočným príbehom ale režisér (a samotný herci) to zvládli prekvapivo dobre. Každý z nich sa snažil dať svojej postave pre ňu typické črty a vystihnúť tak situáciu či stav, ktorý žili. Stav, ktorý je ich životom. Kino som v tejto pandemickej situácii navštívil bez akejkoľvek vedomosti o filme a očakávania ale odchádzal som nadmieru spokojný pretože takéto oddychovky ja môžem. [72%] ()

blondboss

Tento americký remake pomerne úspešnej komédie z roku 2011, ktorú som mal možnosť vidieť, a niesla sa v podobnom duchu ako originál. Tuto mi ale moc nesadlo herecké obsadenie a očakával som trošku lepší náboj vzhľadom na samotný námet.Jednu hviezdu oproti originálu uberiem, ale aj napriek tomu je to jednohubka na odreagovanie, ktorú sa oplatí vidieť. V rámci žánru ok. 65 % ()

kokofek

Ocitnout se na invalidním vozíku je dnes velmi snadné. Skoro všichni jezdíme autem a tak při dnešním provozu jsme v ohrožení stále. Každý si myslí,že ho to nepotká. Doufá,že ho to nepotká. Pracovala jsem s postiženými lidmi od narození a také s těmi,kteří se ocitli v této nové situaci po úrazu. Poznala jsem mezi nimi úžasné lidi,kteří přesto,že se jejich život obrátil vzhůru nohama dokázali rozdávat ostatním humor a dobrou náladu. Smekám před nimi. ()

PTuranyi

Výborná roadmovie o pálčivom probléme mladých invalidov. Hlavní hrdinovia všetko len nie typickí hrdinovia už len tým akým trpia hendikepom, ale túžia po rovnakých veciach ako všetci mladí ľudia. Takže sa vydávajú na cestu za splnením jedného svojho sna. Nie je to dráma lebo obmedzenia hlavných hrdinov v konfrontácii s realitou prináša množstvo humorných situácií. Nie je to ani komédia, pretože problémy hlavných hrdinov sa neberú na ľahkú váhu. Nakoniec je to príjemný zábavný príbeh so šťastným koncom aj keď nie úplne. ()

Martinko991

Kvalitná ZŤP kómedia ktorej humor ma dostal a sadol ako riť na šerbel. Plus vyšperkovaná tým, že sa je založená na skutočných udalostiach. ()

remotrumpet

Úsmevná odľahčená pohodová road trip komédia, inšpirovaná životom Asty Philpota, o živote s telesným hendikepom o priateľstve a láske, o splnených snoch, ale aj o smrti. "Ako sa hovorí, nie je to poriadna jazda, pokiaľ sa niekto nevráti v pytli.". O tom, ako je cesta dôležitejšia ako samotný cieľ. "All right, dinner tonight, prostitution tomorrow." ()

charles3

Viděl jsem obě předchozí verze a tato mi přišla kupodivu nejlepší - vtipnější i divácky vstřícnější, a to i díky sympatickému "multi-kulti" obsazení. Palec nahoru za to, že Američané "nezprznili" původní námět a zbytečně jej "nevylepšovali" k obrazu svému. Naopak přidaný rap v kostele je poměrně originálním vyvrcholením filmu a třešničkou na tomto dortu pro handicapované. 88 %, tedy silné 4 hvězdy. ()

naytsirk

Dlouho už jsem nezažil ten pocit, kdy si pustím film a hned od začátku mám takové tušení, že to bude právě to, co chci vidět... Lehké, příjemné, vtipné i dojemné... Neznaje původní verzi užil jsem si to od začátku do konce... I slzička tam byla... krásný film.... ()