Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

vinson003

Nástiny prvních záběrů napovídaly, že se jedná o současný snímek, který hovoří k současné situaci. Na jednu stranu dává najevo, aby se Amíci chovali ke každému příjemně, to je motto dnešní Ameriky, to je fakt. Máme tu prototyp malé bitch, která jde přes mrtvoly, je to nový archetyp americké ženy? Těžko hádat. Ale osolila ho hodně. Zabil jí bratra a jeho snoubenku a ona stále chtěla krev. Je to bažení po boji amerického lidu, nebo je to jenom frustrace z televize. Na kokůtkovi bylo zajímavé, že měl spocené podpaždí a kolem krku, což jasně znamenalo, že neměl hátu´v hlavě. Čili nová duchařina od americké provenience. Nemůžeme se bavit o ději, ten byl brutální, můžeme se bavit jen o tom, že do Ameriky už dlouho nikdo z nás nepojede, další reklama na brutální svět, který Amerika nabízí. Ještě že jsem tam byl předtím. Pogromy souvisely s přítomností boží....jak skončí...corona, rabování, požár...co bude dál...pěkný večer ()

matko2351

Tak pre mňa po dlhej dobe plny pocet. Film ma drzal v napati az do tituliek. Crowe hral psychopata tak bravurne, ako som uz dlho nevidel. Miestami mi to sice pripominalo Kobru 11 s tými nahanackami, alebo havariami. Pre mna absolutna spokojnost. ()

mdf

Bacha,kterého magora na silnici vytroubíš.Akční béčko,které nijak nevybočuje z řady,Crowe už má asi to nejlepší za sebou,ale tady je to všechno na něm a docela obstál.Pár zajímavých momentů a je konec. ()

ilegal1983

Russell hra zaporaka,kupodivu pribraty a upoteny to vazne zvlada.Film nenudi okrem prvej mozno 20 minutovky a potom sa rozbehne Peklo.Russell je totiz vysinuty a berie na to tabletky a ak ma zly den mate po chlebe.Tento thriller s erkovim ratingom vas rozhodne nenecha chladnych.Par scen a nahod nedava zmysel alebo su naivne ale inak som ine negativum nenasiel.Za mna spokojnost a odporucam.Keramickym hrnkom by som do nosa nechcel dostat.7/10 ()

PMU

Já nevím co s tím. Paní kráva od začátku. Takhle nesympatickou dámu jsem ve filmu neviděl dlouho. To byl John Goodman v té hlavní roli? A hrál vůbec? Nebavilo mě to od samého začátku. ()

ReMusiCZ

Zážitek kazí zejména to, že film se odehrává v nějaké městské metropoli, kde by policie logicky měla hlavní postavu se svým přístupem obratem zadržet a ne, že se to tak vše tak nereálně natahovat... ()

Zaks

Celkom slušný vyvražďovák, len v detailoch to bolo trochu slabšie, niekedy až smiešne, čo isto nebolo cieľom tvorcov. Ale sympatická mamina sa snaží a divák jej aj fandí. Zrejme každý vodič jazdiaci v ranných zápchach sa v úvodných titulkoch tiež aspoň trochu našiel. Určite nadpriemerný bol hudobný doprovod, ktorý navodzoval správnu thrillerovú atmosféru. Suma sumárum to rýchlo odsýpalo, takže to ujde. ()

dieWildeK

Napínavé, z R. Crowea šla celou dobu hrůza - psychopata zahrál výborně! Paní jsem fandila až v úplném závěru, 95% filmu na přesdržku byla :-) ()

Majo.evans

Jednoduchý priamočiary,akčný film.Crowe perfektný šialenec,psycho.Ale je to dnes aj celkom reálne....Krátka jednohubka,Ubiehalo to.Len troch viacej blbých miest.Hocikedy mohlo vybehnúť z auta medzi ľudí-určite by ju nedobehol,nájsť pomoc a nech si ho hľadajú a nie s ním bojovať.Mohla využiť ten telefón a chrániť rodinu.Na tú paseku čo narobil od začiatku,tým policajtom akosi dlho trvalo,kým ho našli,niketoré scény už prehnané,moc brutálne...... ()

Fibonacci

No čo, kamera vraj pridáva 5 kíl. a nášho russel pittbull-teriéra snád na pľaci bralo aj 10 kamier, "tu še to tak sphoji" a máme výsledok. a ten je na jedno zobnutie - také Minútky. just a small bite. just a little. prekvapivo dobručke ()

floppy4

Prvú polhodinku super, napínavé, potom to šlo už len z kopca a bolo to plné chýb a predvídavé. Škoda, že sa Russell Crowe vyžral jak pán a zo štramáka gladiátora sa stal obtlstlý nechuťák, ktorý sa hollywoodu hodí ozaj už len asi do nízkorozpočtovky ako nechuťák a psychoš. ()

silvia93

Já nevím no, dost předvídatelné a na jednu stranu až fakt nepochopitelné a přehnané... A hloupé hlavně.. Nápad dobrý, ale to zpracování nic moc ()

Sugest

Road rage filmy se točí od šedesátých let. Nejznámější je asi Duel od Spielberga z r.1971. Vyšinutý je trochu posunutý zasazením do stresuplné doby, naznačením motivu agresora, tempem a bodycountem. Herci to dali dobře a celý film, kde jste si po deseti minutách jistí průběhem i koncem, prodal především Rusel Crowe. ()

krajec_svk

4* som dal pre to ze je to velmi aktualna tema a dost realne zobrazena, samozrejme bez toho zabijania (to si asi amici nemohli odpustit). ale uz som za volantom neraz stretol blbca a na kamosa raz dokonca vybehol z auta s plynovou pistolou. a vtedy tazko povedat co cakat. takze za mna super ()

Attanasio

Film nevzrusujuci nudna nerealna picovina. Herecky vykon hlavni akterky priserny umely. Jedna hvezda jen pro Crowa. Hraje vyborne mimicky. Kdyby film sestrihali jen do scen Crowa, dal bych 5 hvezd🤣 ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)