Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

Corpsegrinder

Koukatelný, ovšem plný nesmyslů. Kdyby se tohle stalo v reálu tak to fízlové do 5 minut ukončí. Russell Kráva jako záporák dobrý, překvapivě i několik slušnejch bouraček natočili. Taková jednohubka no. ()

kolemjdouc

Každý máme někdy svůj den a když potkáme pošuka ,který ho má taky ,tak ámen.Jinak to bylo one man show.Crowe hrál toho psychopata dokonale.Až nepříjemně.Ale to je dost málo na to,aby  film oslovil větší okruh diváků ()

mclenin

Taký ten starý dobrý thriller aký sa dnes už tak často nevidí, pripomína roky 90te a 00e, kedy takýchto kúskov bola plná televízia a snáď aj kiná a predpokladám, že tak o rok ho uvidíme v nedeľnom megakine na Markíze. ()

Mitin

Gratuluji Rachel k titulu nejvyplesklejší postava v dějinách filmu. Absolutní píča, co si zasloužila vše s výjimkou její rodiny. ()

janesX

Hmm.. po dopozeraní som mal pocit, že scenárista, režisér a aj producenti museli posledných 30 rokov prespať niekde mimo planétu Zem. U mňa teda mega zbytočný film, radšej som si mohol pustiť Tom a Jerry. Ten film som už vlastne videl toľko krát v lepších verziách, že prekvapením pre mňa boli už len tie všetky hlúposti, ktoré scenárista napísal pre hlavnú postavu Rachel. Russel Crowe sa napcháva hydrokodónom, čo je opiát, po ktorom psychopat môže byť ešte väčším psychopatom, no Rachel podľa správania asi berie tiež nejaké silné lieky "na hlavu" (to ale neukážu). Cez to všetko úplne najhoršie na filme je prvých dvadsať minút, kedy divák musí vidieť to trápne zoznamovanie sa s postavami. No aj tak, keď to v tom čase niekto stopne (čo odporúčam), tak vážne o toľko nepríde. Aspoň toho Russela mohli dotlačiť k tomu, aby to zahral lepšie, všetci vieme, že na to má. Takže ani žiadny herecký koncert, v ktorý som veril, sa tu nekonal. ()

filipvrbik

Největší devízou a zároveň největším problémem tohoto skvělého psychologického thrilleru je Russell Crowe, a to proto, že je příliš známý a hlavně jako dobrá, chete-li přímo čistá duše... Takže to, že tu (naprosto brilantně ovšem), hraje záporáka, mě několikrát skoro rozesmálo, naštěstí ovšem oproti Gladiátorovi přibral 50kg a má dobře 170kg, je zarostlý a v očích je vidět, že si něco šlehnul- každopádně smekám, je to pan Herec... Nebylo to ovšem tak krvavé, jak jsem u ratingu R (v USA 17+) čekal, škoda kratší stopáže, mělo to vynikající potenciál, připomnělo mi to Volný pád s Michaelem Douglasem a jeho přerodem ve vraždícího psychopata- jen tady to bylo hned od začátku... Docela se mi líbila Caren Pistorius, protože jako kladná hrdina nebyla zase tak úplně kladná, což ukázala hlavně na konci- prostě oba měli "špatnej den"... Trošku mi tu chybělo vykreslení důvodů chování postav, samozřejmě hlavně postavy Russella Crowa, prostě nevím, co bylo jeho úmyslem a pohnutkou k tomu, co dělal - ale prostě nekteré scény byly fakt hezky krvelačné a vyšinuté (závidím těm, co Russella nikdy předtím neviděli, pro ně to musí být mnohem lepší zážitek)... Prostě delší stopáž a propracovanější zápletka a bylo to ještě lepší...viděno v kině 2D (eng.) ...90% (Spoiler- na začátku jsem trvdil, že protože má Rachel starý auto, tak ho někdo zničí- a ono jediný zůstalo v cajku :-) ) ()

Marius_ss

Veľmi dobrý thriller - jednohubka. Niečo ako mladší brat filmu "Voľný pád". V jednej veci však nad svojím "súrodencom" vedie... Russell Crowe. Na jeho výkone a surovosti tento film stojí a ostane Vám v hlave (aj keď asi nie dlho). Palec hore aj za zmysluplný dej. ()

WayDott

Za poslední rok pro mě jeden z lepších filmů. Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšandy. Je to něco mezi filmem Volný pád a Kobrou 11. A že on toho magora zahrál fakt dobře. Sice se nám od dob Gladiátora trochu rozšířil do prostoru, ale toho vzteklého magora zahrál dokonale. ()

dzei

90 minutová psychologicky thrillerová ždímačka, která vás nenechá ani nadechnout. A položte si jednu otázku: Kdo z vás měl za volantem alespoň na vteřinu podobnou myšlenku? Svižná jízda a překvapení roku. Něco musím odpustit, nebudu spoilerovat, zavřu jedno oko a dám za *****. Hlavně za tu myšlenku a svižnost. ()

TheSpearCZ

Chtěl jsem vyšinutého Russella a přesně takového jsem dostal! ... a to, že to je místy nelogické béčko mě nějak netrápí, stopáž tomu naprosto vyhovovala, potěšily i nějaké ostřejší scénky a především dobře natočené honičky. Slabší 4* ()

bozka10

Sto krát uvarený príbeh s mastným Russellom, ktorý to dal celkom dobre, už by nemal prijímať do vánoc žiadne potraviny mimochodom.Ta ženská si nezaslúžila nič iné, úplne nemožná 🐮.6/10 ()

petikacka

No, tak tady máme další variaci na Volný pád. Akorát tahle je poněkud nevěrohodná. Maximus nám zde poněkud přibral, což by nebylo až tak důležité, ale ty jeho pohnutky divné byly. Dějově je to dost ambivalentní, takže z toho mám taky divnojaký pocit. No, viděla jsem lepší, ale dívatooční to je...Za mě 70% ()

majec4

Russel Crowe patri medzi mojich oblubencov a prijat myslienku ze hra vysinuteho magora bola celkom sranda. Film mi urcitym sposobom pripomenul Falling Down (1993) s Michaelom Douglasom. Vo Volnom pade vsak motivacie magora boli vysvetlene lepsie. Ciastkovo sme pochopili Tomove pohnutky, no cele to bolo dost neuveritelne. Cele to jeho blaznenie bolo kus prepalene.  Ale tym, ze to s nicim nemaznalo ma to celkom oslovilo a vytrpel som aj reklamy, kedze som na to narazil v TV presne ked to zacinalo. Do TV v pohode, ale inak to bolo take nevyrazne, bez vacsej snahy zaujat. Az neverim ze tam hral Crowe. Zaver bol slusny, a presne taky styl odchodu zo sceny si zasluzila postava Toma Coopera. ()

fisus

Hodně velké překvapení. Russell pěkně přibral, naštval se na celý svět a sednul za volant. Pak už na něj stačilo jen zatroubit a on se utrhl ze řetězu. Byla to pořádná jízda a já mu i fandil, ať toho rozseká, co nejvíc. Při záběrech na jeho rozběsněný výraz jsem si říkal, co se mu asi honí hlavou a na koho opravdu myslí. Dávám plné hodnocení, protože mi film v kině utekl rychle, ani trochu nenudil a byla to fakt jízda. ()

Wardan

Byť plakát tvrdí, že by se to mohlo stát každému, a začátek filmu se to snaží potvrzovat zařazením reálných záběrů z ulic, tak tohle se může stát jen v žánrovkách. Dost stylizovaný lehce potrhlý thriller, kde Russell nehraje normální postavu, ale hororové monstrum jako je Michael z Halloweenu nebo Jason z Pátků třináctých, přesunuje se překvapivě rychle z místa na místo, do auta se dostane aniž by to někdo poznal, dokáže nenápadně zmizet z místa a rozchodí skoro jakékoli zranění. A s tím koresponduje i extravagantní herecký výkon, kdy se Russell zuřivě ksichtí a vrčí.Také syžetově to připomíná spíše vyvražďovačku (slasher), kdy záporák obchází a vraždí různé postavy. To bylo na tom překvapení, protože jsem čekal, že to bude více při zemi. Zábavně ujetá jednohubka, která díky příjemně krátké stopáži neomrzela. Na hraně mezi třemi a čtyřmi. ()

warrenur

Pacilo sa. Zaujimava psychologicka sonda, i ked samozrejme silne prehnana, do hlav, ktore v premavke mnohi z nas z casu na cas stretnu. Vybrzdovanie, vytrubovanie, agresivna jazda je uplne bezna. Kazdopadne, ked prehliadnem takmer konstantne stupidne rozhodnutia mladuckej maminy, ktore by realne nespravila a zbytocnych natahovani niektorych momentov kvoli filmarcine, celkom zazivny kusok. Russel Crowe si to uziva a budi "respekt". Vlastne on taha cely film. 65% ()

Martyr

Chudak Rasl, tato uloha je ukazkou toho kam az dokaze stiahnut herecku hviezdu obezita, tu by sa hodila extremna premena s Marosom Molnarom, lebo ist po ceste Stevena Segala, tam nie je svetlo na konci tunela. Snad sa mu podari este prerazit aj v lepsich filmoch ako v Bckach. ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)