Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

ScarPoul

Pamätám si, ako som si pri Voľnom páde kopec krát povedal " fuck yeah". Tu som ku koncu neustále premýšľal nad slovíčkom" really?" Unhinged sa môže pochváliť obstojnými 40 minútami. To mu dám bez mrknutia oka. Hoci to nie je žánrovo invenčné, je to natočené svižne a pútavo. A keby si to toto tempo udržalo - hlavne bez tých logických dier, ktoré rád nazývam( túžba zachrániť postavy), mohlo to byť o poznanie lepšie. Problém je že sa pozeráme na celý príbeh z pohľadu hrdinky a nie psychopata. A keďže sa tvorcovia neunúvali rozoberať do detailov motivácie, pôsobí ku koncu práve on veľmi smiešne a nepravdepodobne. Ako niekto, kto sa potrebuje skôr vyspať. Finále je len zmes kecov a hlúpostí, ktoré aj tú priemernosť podkopávajú o triedu nižšie. Jedno obrovské WTF patrí Russellovi. Chlape, čo sa to s tebou stalo? A zároveň tá slabá tretia hviezda za scénu v reštaurácií. Tá je naozaj super a kvôli nej som dúfal, že to pôjde iným smerom, ako to nakoniec išlo. ()

GeusX

Thriller, který pěkně napínavě utíká. Kašlete na přemoudřelé komentáře o málovrstevných a  nedostatečně prokreslených postavách a motivech. Jasně, že jsem si párkrát řekl, co to tam zase nelogicky blbnou. Ale Russell hraje vyšinutého pěkně (trochu vzpomínka na "Volný pád", který je přece jen o level, dva levely, uvěřitelnější, originálnější) ale hlavně to nenudí a bavilo mne to sledovat i do očekávaného finále. 70% (viděl jsem: 1x cz) ()

BoPo

Russell Crowe už má svoj vek a s rastúcim kilovým kontom klesá úroveň jeho filmografie. Posledný film, ktorý fakt stál za pozretie je z roku 2016 (Správní chlapi). Vyšinutý je z môjho pohľadu na rozmedzí modrého a červeného % hodnotenia. Rola mu sadla dosť dobre a dodáva potrebnú nepríčetnú hrubú silu. Dej odsejpá, auto akcie viac než dosť. Dve veci však dojmy predsa len zrážajú. Keby polícia pracovala realisticky, tak do 30 minút od úvodných tituliek máme aj tie záverečné. A finálny súboj bol až priveľmi rockyovský. Ak hľadáte film, ktorý si dáte po 22:00 keď sa Vám ešte nechce spať, ale už nemáte kapacitu na niečo seriózne, tak nech sa páči. ()

corpsy

Žánrovka, ktorá nič nerozvíja, proste sa len šliapne na pedál a ide sa. Russell Crowe z rodu D-Fensových ( VOĽNÝ PÁD ), naštvaný na systém a jednotlivcov. Síce ide hlava nehlava v brutálnejších metódach, ako Miško Douglas, ale nemá až také globálne ambície. Akčná jednohubka, ktorá na tú hoďku aj pol vystačí. ()

agentmiky

Přesně ten typ filmu, který bych si za absence Rusella Crowea, jenž je pořád ,,áčkovým" hercem, dokázal představit v neděli večer na Barrandově. Bez něj by to totiž nefungoval. On zde ale výborně zahrál naštvaného, rozzuřeného a psychicky narušeného obrovitého chlápka, který nemá co ztratit. No a když ho jedna ženská vytroubí, tak se vydá na cestu, z níž není návratu. Ano, příběh dosti stupidní, on ani ten scénář nepřichází s nějakými inovativními nápady (ta všudypřítomná absence policejních složek až na pár výjimek do očí bijící). Takže celá zápletka působí mdle a omšele. Film vytahují z průměrných vod dva, možná tři aspekty: excelentní Crowe (ano, přehrává, ale do té role se to hodilo), drsné pojetí nebojící se šáhnout po krvavějších momentkách (třeba scéna na dálnici TOP) a jednouchý, leč velice efektivní soundtrack zakládající si převážně na dunivých a podmanivých tónech. Nesmíte od tohoto filmu čekat nikterak promyšlenou záležitost. Na chvíli vypněte mozek a uvidíte, že to dokáže zabavit. Za mě dávám 6,5/10 ()

Vxxx

Průměrný akční thriller se sympatickou Caren. Začínám mít pocit, že nejsem největší fanda Russella Crowa. Umím si představit minimálně 10 jiných herců, kteří by do této role seděli více. Žádné extra překvápka, pár lekaček, ale jinak přesně to, co se od akčňáku dá očekávat. 3* ()

ArsenalEagle

Vyžranej pupkatej Russell, ztvárňující brutální hovado, kterýmu solidně přeskočilo. A ztvárňuje ho tak přesvědčivě, že mu to všechno žeru. Srovnávat to s Volným pádem asi ani moc nejde, byť jde o zachycení podobné situace, jen z druhé strany a s mnohem brutálnějším a nebezpečnějším záporákem. Velmi dobrý psychothriller, který sice má svoje slabá místa, ale atmosféricky funguje a napětí je slušně dávkované, protože jakmile se tempo rozjede, nezastaví se až do konce.. ()

topi

Variace na Volný pád s Michaelem Douglesem. Zatímco Dougles se k z magoření chvíli dostává, Russell Crowe je vyšinutý už od úvodní scény. Nedejbože, když na něho někdo začne troubit. Dotyčný se potom se zlou potáže, jako v tomto případě sympatická Caren Pistorius, která věčně všude chodí nebo jezdí pozdě a tohle zatroubení jí ze dne udělá hotové peklo. Obtloustlý Russel Crowe má k hubenému Gladiátorovi už hodně daleko a jebnutýho chlápka, kterýmu se zbortil svět zahrál fakt parádně. Hodina a půl uteče rychle jako voda a já si říkám, že by delší stopáž určitě neškodila. Po dlouhé době zahraničí film, který nejede podle novodobých zajetých pravidel, kdy černoch je největší hrdina, feministický krávy nikde neječí a žádné obojetné pohlaví se tu nevyskytuje. Zkrátka, stará dobrá přímočará jízda, které odpustím i pár děravých scén ve scénáři. ()

Kaluž

Tak Rogera Ailese si střihne na pána a pak tahle bída. Russelle, neser mě! Jestli potřebuješ helfnout s penězma, založ crowdfunding, ale tyhle sračky už prosím tě netoč. ()

Flipnic-RE

Russell Crowe je odpornej nechutnej člověk... Alespoň tady v tom filmu, nevím, jestli i ve skutečnosti... Jede na oxy - opiátech , je mimo, je vzteklej, zlej, beznadějnej a brutální... Je jako tank. A vyhlídne si na mladou matku, co je taky docela husa, která nezvládá moc život. Klasičtí průměrní Američané.... Film má slušný tempo, napínavý hodně vypjatý momenty , spád a rychle uteče... Mrtvoly se hromadí. Akorát mi tam všichni do jednoho přijdou fakt nesympatický. Celej film je docela úsměvná amerikánská výpověď, ze které se mi až zvedal žaludek... Slušný psycho. ()

džanik

Jsem asi trochu vyšinutý, ale plná palba! Pěkný mix thrilleru a černé komedie (ty nehody, no ty vo*e!), film k navození té pravé vánoční pohody... Úplně vážně to brát nejde a taky je fakt, že jsem to zkouknul po pár recenzích včetně té páně Verbalovy (velké chacha!). V reálu by toho pikapáče policajti lapli mnohem dřív a hlavní hrdinka by to taky tak dlouho psychicky (a ve finále i fyzicky) nedávala. ()

AffectedFace

Jedinému komu jsem fandil byl Russell Crowe a doufal jsem, že to skončí z jeho strany dobře. Takhle je to akorát zbytečně průměrné béčko, co nemá nic originálního v sobě. ()

Trevor

7575 hodnotenie na čsfd som priradil filmu ktorý by nebyť pandémie rozhodne padol v kine. A pravdepodobne s osvedčeným kinoparťákom (btw možno tento rok ešte aspoň raz aj keď silno pochybujem). A naozaj si nespomínam na film ktorý by mal najlepšiu časť už v úvodných hádam troch minútach. Opis neskutočnej arogancie na cestách, ľudia pravidelne prechádzajúci na červenú (križovatka pri Kauflande v mojom meste je asi vrcholom arogancie v širokom okolí) absolútna ignorácia vodičov pred chodcami čakajúcimi pri prechode pre chodcov je tým najlepším čo tento úvod priniesol. A potom príspevky z Fasabuku. Kurvy policajné na každom kroku striehnu aby si nahrabali do svojich vrecák a na odmeny a ja som za posledných 5 rokov nebol v aute či nesedel v autobuse ktorý by zastavila policajná hliadka. (ak nerátam že nás počas pandémie zastavila kontrola počas Veľkej noci, ale tam to nebolo o kontrolovaní dodržiavania pravidiel cestnej premávky). Vrcholom všetkého bol však stokilový tučný keket ktorý si presne na tejto križovatke na EČV zo susedného okresu v aute veľkosti ktorú zvolil aby si vykompezoval veľkosť svojho nástroja vyšliapol na zhruba 70 ročného starčeka. Moje ja ktoré išlo po chodníku sa pochopiteľne starčeka ktorý tohto arogantného bastarda naštval iba tým že to mestom nemohol drbať v Grand Cherokee 100 km/h zastalo a keďže zakomplexovaná nula odrazu videla že oproti nemu stojí tiež na všetko odhodlaný chlap v podstatne lepšej fyzickej kondícii zaliezol do svojej pýchy a pred celou svojou rodinkou utržil hanbu na 100 rokov. Chudák dedko bol v takom strese že sotva z miesta konfliktu odišiel v aute bez toho aby sa rozplakal...Samotný film je veľmi príjemne spracovaný s mnohými failami (učiteľka vydá mamke chlapca napriek tomu že vie v akej situácii sa ich rodina nachádza, samotný úder v závere do chlapcovej tváre razanciou a najmä hmotnosťou ktorú v súčasnosti Russell má by vyradila asi aj drvivú väčšinu dospelých ľudí nielen mladého školáka) ale napriek tomu som si tento oddychový film vyslovene užíval. Patrí do kategórie filmov ktoré politicky korektné sračky neriešia a tak mal veľmi blízko k tomu aby to mal za plný počet. A už tradične dobre hodnotí aj Arsenal83 takže iba preberiem jeho názor, celé to ťahal Russell, film má spád a jednoduchší príbeh má priamočiary dej. Skvelá jednohubka ktorá by v to v kinosále s nachos a colou mala za 5*. A to má 5* u mňa necelých 10% filmov. ()

kinderman

Sledovat pupkatého R. Crowea, který měl na začátku filmu značný problém vůbec se vyhrabat z auta, bylo pro mě podobným utrpením, jako se v Bílém jaguárovi dívat na necitlivým zásahem znetvořený obličej F. Janssenové. ()

Kosmik

Na jedno podívání dobrý. Stopáž 80 minut bez end credits tak akorát. V podstatě námět Spielbergova Duelu, kde roli staré rezavé cisterny přebírá Russell Crowe. ()

ilemas

Pěkně vyžraný Russell Crowe zde skvěle zahrál psychopata, ze kterého jde strach. Film je napínavý až do konce s pěknou hudbou a nervy drásajícími scénami. Přes tak slabé hodnocení jsem očekával méně než jsem dostal. ()

honajz2

Kdyby Russel Crowe dokázal mít coby vyšinutý zabiják nějaké větší charizma a kdyby vše co pronese neznělo směšně, kdyby v tom nebylo tolik nelogičností a hromada neuvěřitelných náhod (ať už přemíra zácep, či zaseknuté okénko nebo vybití tabletu), kdyby to mělo zajímavé a aspoň maličko promyšlené postavy a ne jen zaběhnuté šablony "hodný a zlý" a kdyby to nepůsobilo tak průměrně, asi by se mi to líbilo. Ale takhle se mi líbilo jen pár akčních scén a jinak mě to prostě nebavilo. Jak by taky jo, když to vlastně nemělo čím. Asi jsem od toho čekal až příliš a je to jen a jen můj problém, ale znám mnohem lepší filmy tohoto žánru, tak se pak tomu mému hodnocení nedivte. Btw zdejší obsah, píšící o "aktuálním psychologickém thrilleru zkoumajícím křehkou rovnováhu současné společnosti" mě celkem pobavil :D 2* ()

M.i.k.e

přímočará jednohubka,která by asi chtěla být něčím víc - minimálně komentářem dnešní uspěchané a vystresované doby,kdy nikdy nevíte na jakého magora narazíte - ale tak úplně se jí to nedaří.Russellův vyšinutý psychopat sice budí respekt a úspěšně vyvolává divákovi antipatie,ale na to aby toho dokázal víc jde o příliš jednorozměrnou postavu.A takové jsou tu vlastně všechny.Jediné štěstí je tak to,že celý film má zhruba 80 minut a tudíž vlastně ani nestihne vyloženě nudit,nebo nutit diváka hledat logické lapsy...60% ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)