Kyslík

Qitek

Nezáživnej klon několika filmů v jednom. Ajovi dochází dech daleko před koncem filmu. “Zvrat” v polovině je očekáván již po pár minutách natolik, že jsem sáhnul několikrát po lehkém stisknutí fast foward. A pokračoval jsem v tom až do konce. Ajovi vždy šla od ruky technická stránka filmu, o tom není pochyb. Nikdy mu ovšem nešlo to ostatní - a to bavit. Říkám bavit, ptž Aja odjakživa (asi rád) bruslil v béčkových vodách a s tím nemám vůbec problém, naopak. Jenže to se musí umět a ne jen diváka zahlcovat eye candy materiálem. Filmy o jednom herci jako je Lock, Moon, nebo Tísňové volání nabídnou i podruhé mnohem více, než li Oxygen napoprvé. Šedivý průměr v rádoby áčkovém kabátě. Ty nadšené ohlasy mi nejdou do hlavy. Slabší tři. ()

Lachtaan

Příznivci superkomorních, ale hlavně kvalitních filmů mohou jásat, na Netflix konečně dorazilo něco, co není bezduchou dementní konzumní komedií, která se snaží obsáhnout všechny přehnané moderní trendy. Ajovo O2 je totiž povedeným sci-fi thrillerem říznutým nelehkou one-woman show jedné Francouzky, o níž by mělo být mnohem víc slyšet. [viděno na Netflixu 13.5.2021] ()

Tosi

Jedno místo a jedna herečka, která nemá co hrát a proti komu hrát. Je zavřená bez kyslíku a bez možnosti úniku, ale divák, kterej dává pozor, by měl zápletku rozluštit ještě před koncem. Stejně za všechno mohla "chebná elektrónka é-třenáct z podniku Katoda Holomóc". ()

Johnny.ARN

Myslím si, že Rohy asi už neprekoná. Týmto určite nie. A pritom ja mám rád tieto filmy, že vykonávaš príkazy, nevidíš nepriateľa a tak. Ale toto ma nestrhlo. Od začiatku, pre pozornejšieho diváka, je jasné, minimálne že načo sa pozeráme. Potom asi hodinu trvá zistiť, kde sme a v tom momente to stráca moment prekvapenia a efekt upútania pozornosti. Vôbec mi nezáležalo na tom, či prežije alebo čo sa s ňou bude diať. Tie 4 vonkajšie zábery ale boli pekne graficky urobené. Netflix skúsil aj tento formát, u mna s týmto dejom a prevedením nepochodili. Ale kotlety som si nešklbal. 2 z 5 ()

Ryuuhei

A já jsem spokojený! Dostal jsem přesně to, co bych od takového toho filmu, co se jednou ročně objeví na Netflixu a upoutá mou pozornost, i čekal - zde trochu futurističtější variaci Pohřbeného zaživa. Jestli tu někdo tvrdí, že uhodl pointu hned na začátku, tak mu gratuluju (sarkasmus - vážně bych si nechtěl film díky tomu tolik neužít, jako vy). Já ne, resp. napadla mě možnost, která se nakonec ukázala být i realitou, ale nedával jsem jí ze začátku tak velké naděje. A tak jsem se jen nechal strhnout vším tím neznámem a hrdinčiným postupným odhalováním, kde vlastně je a co se děje. ()

Mrkvič

Kyslík je takovou scifi předělávkou Pohřben zaživa (2010). A nutno dodat, že scifi prvky jsou hodně příjemným překvapením a velmi se povedlo jejich dávkování. Při srovnání obou konců ale Kyslík pokulhává svým happyendem. Závěr se prostě nepovedl a díky němu bude film brzy zapomenut. ()

oveckaoa

Tak si nám Ája odskočil do Netflixu a dopadlo to jako jeho poslední filmy opět průměrně. Ženská se probudí v kryokomoře  neví jak se jmenuje jak se tam dostala a jak se odsud dostat. Zápletka je pitomá a nedává smysl opravdu pochybuji, že by na takovou vzdálenost si mohla vyvolávat koho chce na počkání navíc stopáž je zbytečně dlouhá a delší dobu se nic neděje. Hororová scéna je tam jedna a to tak 2 minutová 30 minut před koncem jinak nic. Nejsem zklamaný , ale ani vyloženě neskáču nadšením jak někteří tady.   60 procent je tak akorát při větším počtu shlédnutí bych to snížil na 40. ()

Yoshimitsu

Kdyby si to nechtěl pustit kámoš, tak do toho, ani nejdu. Čumět dvě hodiny na nesympatickou, uřvanou ženskou, která má ve finále neomezeně kyslík a né žádných 31% bylo opravdu otravné. Dávám 20% ()

elanius

(61/2021) / Až na konci som sa dozvedel kto režijne stojí za týmto kúskom, Aja je záruka akej takej kvality čo potvrdil aj týmto filmom. Vyslovene mám rád tieto nízkopriestorové thrillery, nie je lahké v nich vybudovať dostatočnú atmosféru a zabaviť po celý film. V prípade Oxygen sa to podarilo, od začiatku do konca drží diváka rozumný scenár v napätí a zvedavosti. Melanie Laurent v pohode, vedel by som si ale kľudne predstaviť verziu s napríklad takou Scarlett Johansson a Kevinom Spacey ako robotom, tá francúzština nič moc. (7/10) ()

Pavlínka9

4* místo 3* dávám hlavně proto, že pro mě už jen pohled do stísněného prostoru, kde se to celé odehrávalo, nebylo příjemné. Přibližně po 20ti minutách jsem začínala mít podezření na pointu, které se mi poté potvrdilo. Je to vlastně hepáč (pardon), kterému předchází katastrofická situace a říkám si, zdali by mi nepraskla cévka, když bych tu pointu v roli - hlavní představitelky filmu - rozlouskla. Já si myslím, že by mi z toho je*lo :D Nicméně - na velkém plátně to mělo pro mě zajímavou atmosféru, říkala jsem si, co je za tím displejem ;) ()

bizz_mjc

Teda dát si de facto 1:40 sóloshow, to chtělo od Mélanie odvahu. Ale stejně tak jak je to dobrá herečka, tak je Aja dobrý režisér, takže tohle spojení film udrží spolehlivě nad vodou. Druhá věc je, že je náročné naplno tuhle onewomanshow dokoukat, neb příběh až na několik flashbacků a blížící se konec, kde dojde k odhalení, se opravdu z kryoboxu nedostane. S blížícím se závěrem se ale příběh vyvíjí a nestojí "na místě", a i když si napětím nehty neuhlodáte, "pohlídá" si vás až do finále. ()

hroubek

Ve výsledku je to fajn podívaná. Kyslík má jeden velmi zásadní problém. A tím problémem je délka. Filmu by slušelo a hlavně by mu to i prospělo, kdyby byl o 20 minut kratší a nemusel danou zápletku pak natahovat. Režisér Alexandre Aja umí pracovat s napětím, zvládne využít stísněný prostor na maximum a Mélanie Laurent mu tady hraje jako o život. A kouká se na to dost dobře, jen je to dlouhé a díky tomu začnou vylézat na povrch logické chyby, které kazí zážitek ze sledování. Méně je někdy více. ()

JohnSmith

Kdysi byl takhle Ryan Raynolds taky v něčem zavřený a byla z toho pěkná one man show. I přes to, že mám Melanii rád, tak mě tenhle scifi snímek moc neoslovil. Problém byl možná v tom, že jsem po nějaké půlhodině tušil o co jde a šlo už jen o to, jak to dopadne. ()

Jaro.Krafcik

Hodnotenie s číslom 9.800 si získala Francúzka novinka od netflixu. Pritom na kyslík som nemal žiadne očakávania. Ale predsa len, jedno z tých lepsich sci-fi a poriadne klaustrofobické. Opäť nechýbal dabing ale tá herečka mohla byť o niečo lepšia. No nevadí mňa to tak či tak zaujalo a zaslúžene to patrí do červených čísel. Režisér Aja sa opäť predviedol. 4* ()

vyfuk

Jakože ano, ale vlastně vůbec ne. Další film v jedné místnosti, která je navíc až nečekaně daleko a se zvláštním poslání. Nic moc vysvětlení, nic moc uzavření a vyvrcholení. Dobrá hudba,  dobré herectví. Nějaké pro a proti. Nijaké něco. ()

jefff

Alexandra Aju mám docela rád. Jeho filmy nejsou převratné, ale technicky zručné a vlastně zábavné. Stejně je tomu tak i v případě Kyslíku. Zajímavý námět úplně nevyužil a onen dějový šok není vlastně moc šokem. Konec mi navíc nepřišel úplně přehledný, ale napínavé to docela bylo. To zase jo. ()

sedm.1

V první řadě bych rád upozornil na fakt, že Kyslík je ukázkovým příkladem filmové tvorby v době koronavirové, což znamená minimum herců na place, aby se předešlo případnému šíření nákazy :-). V druhé řadě, už té vážněji míněné, bych rád poukázal na fakt, že Alexandre Aja zřejmě definitivně zavřel dveře za svými úžasnými brutálními horory z počátku své tvůrčí kariéry a čím dál více se začíná věnovat sice ne pořád úplně komerční tvorbě, ale přeci jen divácky vděčnější a přístupnější, což mě osobně ovšem velice mrzí, jelikož ony jeho zmiňované řežby jednoduše zbožňuji a ve své době byl díky tomu skutečně králem masakrů. No a konečně ve třetí řadě, rozhodně zde nechci tvrdit, že jsem se u Oxygen nudil a určitě musím uznat, že z dané látky a možností vytěžil Aja nejspíš maximum, co šlo, i přesto ale můj výsledný dojem z této „One Women Show“ je převážně negativní, jelikož mi to celé prostě nepřišlo vůbec zajímavé, výrazné a především nápadité, v čemž mě pak už jen utvrdil závěrečný zvrat a následně i pointa, kdy onen zvrat nebyl zas až tak překvapivý, jak se snažil být a ona pointa mě zas nepotěšila kvůli svému happyendovému vyústění. Mélanie Laurent jinak také moc nemusím a i když mi konkrétně zde tedy vyloženě nevadila, tak stejně tak mě ale ani příliš nepřesvědčila, jednoduše mi zkrátka nepřišla vůbec výrazná. Dále mi tu naprosto chyběli momenty napětí, či byť jediná vygradovaná scéna, jenž by mě dokázala opravdu strhnout a navíc Oxygen nedisponuje ani emocemi, což považuji vzhledem k obsahu též za poměrně zásadní nedostatek. Já zkrátka sice nepovažuji čas strávený u této podívané za vyloženě promarněný, a musím znovu zopakovat, že víc z dané látky šlo vytěžit asi už jen těžko, nicméně i tak za povedenou a poutavou sci-fi tento snímek prostě považovat nemohu. ()

Tejkina

Spoiler: Ale ne... za začátku to vypadalo na skvělý thriller, ale postupem času se z toho stalo nudné a natahované scifi o klonování lidí. Škoda. Ale Melánie byla skvělá. ()

Kienast

Alex Ája opět zarobil solidní žánrovku a já jsem velmi spokojen. Víc říkat nebudu, protože nechci spoilerovat. A ta hudba to je masterpiece. 7/10 ()