Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Dle upoutávek jsem čekal, že se vesmírná mise změní v šokující noční můru, plnou sexu, násilí a drog. Jenže režisér Burger natočil zdlouhavý nudný film, ve kterém se parta mladých lidí začne chovat jako parta blbců a vlastně se toho moc víc neděje a jediným čím film může zaujmout je mladá Depp a Tye Sheridan. Nic moc 4/10

Rodina na baterky (2021)

Animák lze shrnout větou z konce filmu: "Šáhlý, ale skvělý!" ... Od začátku to hází jeden šílený nápad za druhým a prošpikované je to parádníma fórkama (u výletu na oslech jsem vyprskl smíchy). Zatím nejlepší film roku 2021

Nikdo (2021)

Co slibovali, to jsme dostali! Bob Odenkirk je Pán a Ijla je borec! 8/10

Utajený pasažér (2021)

Solidní herci ve vesmírné nudě. Po tomhle filmu jdu přidat hvězdičku panu Clooneymu a jeho Midnight Sky a zároveň bych se mu rád omluvil, protože jde evidentně natočit ještě nudnější sci-fi, než to udělal on. 3/10

Mortal Kombat (2021)

No že by to byla akční jízda od začátku do konce se říct zrovna nedá. Z pohledu herců zrovna taky žádná výhra. Bitky by si zasloužily také větší péči. Hudba se rozjede až se závěrečnými titulky. Celé se to bere hrozně vážně. Turnaj MK se vlastně nekonal :) Úplný průšvih to není, vizuál je solidní. Osobně si raději pustím starou béčkovou verzi MK (1995) nebo krvavý animák Scorpion's Revenge (2020) a užiji si je mnohem víc. Tohle na mě působí jako pilot k seriálu. 5/10

Napětí (2021)

Od neznámé režisérky přišlo solidní překvapení! Atmosféra poloprázdné nemocnice, kde se na noc zhasíná, je naprosto skvělá a Rose Williams předvádí neuvěřitelný rozsah svého hereckého umu. Mráz běhá po zádech hned, když musí hlavní představitelka projít skrz temnou nemocnici a pomalu se začíná objevovat i záhadná entita, která se tu schovává. 3/4 filmu naprostá paráda, závěr je bohužel o něco horší, určitě zajímavý a dává smysl, jen jsem jako fanoušek hororu čekal něco víc. Přes to přese všechno je "The Power" solidní atmosférický zážitek. 7/10

Held (2020)

Celkový nápad je skvělý, proto zamrzí, že se tvůrci zarazili na půl cesty, víc se neodvázali a nesehnala se sympatičtější ústřední herecká dvojice. Dále bych to zrovna neoznačoval za horor, ale jedná o solidní thriller se zajímavým námětem. Od tvůrců "Šibenice" jsem čekal mnohem horší výsledek. 6/10

The Banishing (2020)

Nudná staromódní duchařina, která ničím nezaujme a za dva dny si na ní ani nevzpomenete. Mezi kladné stránky filmu patří hlavní herečka a atmosféra, ale i tak mě to nedonutí jít s hodnocením výš.

Sucho (2020)

V celku fajn film z vyprahlé Austrálie. Napůl psychologické drama/napůl tajemná detektivka, ale v celku průměrná záležitost. A ti kteří nemusí pomalu plynoucí filmy si mohou odečíst 1*, protože tenhle film se fakt táhne. 6/10