Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Přiznejme narovinu, že bez Sheldona by seriál neměl šanci na úspěch. Podle mě je jen Sheldon tahounem seriálu, ale i tak to funguje. Jeho postava je natolik dominantní a vyjímečná, že to bohatě stačí k úspěchu, kterého Big bang dosáhl.

Poslední samuraj (2003)

Typický velkofilm s hvězdným obsazením, ale velice mě potěšil. Vzhledem k tomu, že nejsem příznivec válečných filmů, tak jsem byla mile překvapena, když jsem zjistila, že film se nezakládá na válečných událostech. Je spíše o morálce, tradicích, o cti. Cruise výborně zahrál amerického kapitána, později samuraje. Jeho postava se vymyká ostatním, které má na svědomí a určitě to byla vítaná změna. Moc pěkný film.

Temný rytíř (2008)

Tak tenhle film mě teda dostal. Příliš jsem od něj nečekala (Batman nebyl nikdy můj nejoblíbenější superhrdina), ale naprosto mě překvapil. Batman v podání Christiana Balea byl mnohem lepší než ten původní a Joker, ten byl naprosto dokonalej. Heath se opravdu předvedl.

Ospalá díra (1999)

Parádní podívaná. Tim Burton ví jak na to a k tomu ještě skvělé obsazení.

Juno (2007)

Příjemný film, který mě překvapil svou hloubkou. Nečekejte žádný spletitý děj. Pro mě je to malý film a o velkých věcech.

Talisman (2012)

Na film jsem šla s vědomím, že jde o "romanťárnu" a také jsem si to náležitě užila. Obávala jsem se Zaca Efrona jako hlavního hrdiny, přece jenom ho známe spíše z teenegerských filmů, ale musím uznat, že z něj vyrostl docela pěknej chlap a zahráno to také nebylo špatně. Film mě nezklamal, co jsem od něj očekávala, jsem dostala. Není to žádný trhák, ale docela příjemný počin.

Živí mrtví (2010) (seriál)

V seriálu se poměrně často vyskytuje nějaké to klišé, ale na druhou stranu nikdy nevíte, kdo příště umře a kdo se vrátí jako zombie. Pokud čekáte akční podívanou tak jste spíš vedle. Celý děj je založen na snaze o přežití, dialozích a také na charekterech postav, které se ve světle událostí "vybarvují". Neustále nás doprovází moralizování a diskuze o udržení si lidskosti. Ale tento netradiční seriál se mi zalíbil už během prvních dílů, ikdyž jsou mi některé postavy velice protivné (Carl, Shane, Lori už nemůžu ani vystát), ale to napětí, temná atmosféra, nejistota...to má něco do sebe.

Pianista (2002)

Vzhledem k tomu, že jsem hrůzy válek nikdy nezažila (a doufám, že ani nazažiji) mě tento film zasáhl o to víc, protože nevím jak to tenkrát bylo, ale pokud to bylo jak to Polanski zachytil v Pianistovi, tak bych ho doporučila do škol na povinné promítání všem dětem i učitelům. Ať aspon touto formou vidí, co se dělo. Aby si vzali ponaučení a snad, aby se už nic takového neopakovalo. Film má poměrně dost pasáží, které byly trochu nudné. Celkově však utváří jednolitý celek. Všechna čest hercům i režisérovi. Smutné, ale poučné.

Avatar (2009)

Chamtivost jako stále více propíraná lidská vlastnost. Chceme nerostné bohatství, tak si ho prostě vezmeme. Co na tom, že se nachází pod domovem domorodého lidu...avatar je snad jediný film, na kterém jsem byla dvakrát v kině. Poprvé jsem ani netušila na co jdu, ale ze sálu jsem vycházela naprosto unešená. Zamilovala jsem se do neskutečně krásného a divokého života na Pandoře. Celá Pandora byla nádherná. Samozřejmě jsme ve filmu mohli shlédnou nějaké to klišé, ale to už k filmům tohoto ražení tak trochu patří.

Počátek (2010)

Hodně lidí se mnou nebude souhlasit, ale mě se tenhle film vůbec nelíbil. Asi je to kvalitní film se skvělými efekty a nevšedním nápadem, já však stále nechápu, proč jsou z něj všichni tak na větvi. Přišel mi lehce podprůměrný, skoro až překombinovaný a přeplácaný.