Turks fruit (1973)

Veľmi zvláštna love-story. Perverzná, humorná, ale aj dramatická. A Rutger Hauer to zahral vynikajúco. Dodatok po spánku: Kontroverzný film to určite bol, ale práve preto, že Verhoeven proste ukázal všetko, ako to v živote chodí hneď priamo na podnose, zaspoilerujem: skúmanie stolice za účelom zistenia, či milovaná osoba nemá rakovinu, nahota hore aj dole + sex, zlízanie plodovej vody psom, detail na serúceho psa, atď atď... A to sa mi páčilo na tomto filme, že sa nesnažil byť týmito zábermi odpudzujúci a chlípny, ale naopak reálny. V tomto stúpol o stupienok vyššie, ale štyri hviezdičky nechávam, lebo parkrát som mal dojem, že Verhoeven sa až príliš sústredil na všetko naokolo, len nie na to podstatné v danom momente.

Bezmocná (1995)

Asi som divný, ale mne sa táto komédia veľmi páči a dokonca si ju veľmi rád opätovne pozriem. Navyše jej kvality vyzdvihol slovenský dabing, ktorý je podľa mňa oveľa lepší než ten český.

Sebechlebskí hudci (1975)

Ten film má všetko, vynikajúcu výpravu, chytľavú a skvelú hudbu, famózny a pútavý príbeh, legendárne a kvalitné herecké obsadenie, nezabudnuteľné repliky... U mňa jednoznačne plný počet a teším sa na ďalšiu reprízu na jednej z našich TV. A tento film by mohol už konečne výjsť aj na DVD/Blu-ray, veľmi si to zaslúži.

Muž z prvního století (1961)

Začalo to sľubne, ale skončilo to... jedným slovom: WTF??? P.S.: videná HD verzia, post-produkčné štúdia sa ešte stále nenaučili čistiť obraz

Pařba v Bangkoku (2011)

Ďalší sa žení, ďalšia bachelor párty, ďalšia opica a okno, len v inej krajine. Trojka bude zase podľa tejto šablóny.

Woodstroke (2011) (amatérský film)

Veľmi prekvapivý film, ktorý má podľa mňa nedostatky len v kratšej stopáži, námet sa mohol kľudne prepracovať až do celovečerného filmu, ďalej zvuk dialógov, neviem, či tvorci nahrávali zvuk na interný kamerový mikrofón, pri zvukoch to funguje celkom v pohode, ale dialógy sú dosť pohltené a mnohokrát nie je rozumieť, čo ktorá postava vraví, ak je ďalej od kamery, alebo je otočená chrbtom. Čo sa týka hereckých výkonov, ono je to tak pol na pol. Áno, je to amatérsky film, takže človek musí rátať s tým, že neherci nebudú podávať úžasné výkony, ale poniektoré postavy drmolili text tak, že som zaregistroval len nezrozumiteľné "vmzrooicxapsonmv". Inak hodnotím toto dielko ako nadpriemerné. Kamera, vizuálne efekty sú na perfektnej úrovni, aj réžia je dosť dobrá. :)

Dovidenia v pekle, priatelia (1970)

Chcel by som vedieť, o čom pôvodne mal byť ten film, v akom štádiu bolo nakrúcanie prerušené, ako vyzeral pôvodný zostrih a prečo vlastne Jakubisko sa rozhodol dokončiť film a prečo práve takto... Prečo, prečo, prečo? Môžu za to dve doby? Ľutujem to dievčatko, ktoré skoro po celý čas pobehuje nahé, možno má dodnes z toho všetkého traumu. Jakubisko sa ukázal v tomto filme ako perverzný špinavec, ktorý domotal ten film tak, že vyznel úplne zbytočne. Navyše, tak ako všetky Jakubiskové filmy, aj tento má úplne otrasné postsynchróny. Tú jedinú hviezdičku si zaslúši Olga Schoberová, za mlada bola kosť a Jakubiskovi sa podarilo ju vyzliecť pred kamerou. Ale inak by to bol odpad ako hrom.

Experti (2006)

Všetko tu už bolo spomenuté.... ja len dodám, pozrite si na DVD film o filme, alebo rozhovory a najmä na to, čo a ako rozpráva o filme Kryštof Hádek, ani ten moc filmu neveril a pravdepodobne keď videl hotový výsledok, tak sa možno za seba hanbil, že išiel do toho... teda aspoň tak mi pripadal...

Zdrojový kód (2011)

Trošku Avatar, trošku Inception, trošku "Na Hromnice o den více", trošku Prepadnutie 2.... ááále, čo sa trápiť na typické hollywoodske opieračky, šlape to celkom slušne a mne sa to páčilo. :)