• Reality-TV

Ano, šéfová! (2018) (pořad) odpad!

Proč jste ho nenechali umřít? Důstojně, s trochou sebeúcty ho nechat odejít. To by bylo gesto hodné velikána. Jenže to se v našich luzích a hájích nenosí. A to tentokráte nemluvím o Lihošovi. Ale vlastně ani o Zděndovi ne, toho nikdo na věčnost posílat nutně nemusí. Proč ale do psích náušnic musí Prima za každou cenu ždímat formát, který mohl odejít na vrcholu? Alespoň trochu oddychu by si chudák zasloužil. Ale to ne, raději mu k narozeninám udělají tak debilní znělku, že se většina diváků (a/nebo jejich televizních přijímačů) nedožije ani prvního rozhovoru hlavních protagonistů zahraného kvalitativně někde mezi Policií v akci a Nebezpečnými vztahy. Z nějakého perverzního důvodu, snad kvůli pietě, jsem chvíli uvažoval nad jednou hvězdou. Nicméně už dlouho se mi nestalo, že bych po třech minutách žadonil "Prosím nebudeme to dokoukávat, viď?"

Venom (2018)

Promarněná příležitost. Máte výbornej materiál ve formě postavy i herce, ale uděláte z toho úvodní scénu Pýchy a předsudku. Nikde jsem si ale nevšiml, že by tento snímek do kina lákal právě tuto skupinu spoluobčanů. Možná ale, že kdyby dorazili oni a ne my, hodnocení filmu by se limitně blížilo trojmístné sumě. Takhle ale na dorazivší čekal jen uplakaný Tomík “Pusej” Softy s pravděpodobně nejodpudivější (ošklivá & nesympatická, smrtelná to kombinace) osudovou ženou filmového vesmíru. Uznávám, šest a půl minuty jsem si užil. Po zbytek času jsem jen čekal, kdy übervillain Dopinder přikvačí ve svém žlutém taxíku.

Nejpozoruhodnější domy světa (2017) (seriál)

Nemohu s místními souhlasit. Průvodce tímto pořadem totiž žeru. Kecy tý babky jsou hlína, obzvláště pokud je v dohledu jakýkoliv bazén, a pán mě naopak opět přivedl k myšlence, že si pořídím křídy, fixky a budu architektem.

Big Mouth (2017) (seriál)

HormonMonstr je pěkný prase, takovýhle my jsme nebyli! Kecy prdy beďary. Byli jsme ještě mnohem horší a HormonMonstr je týpek. Tady v Čečně to je proti upjatejm amíkům úplně jiný kafe. Oni sice můžou řídit dřív, než jim sestoupěj varlata, my ale můžeme dřív souložit, než nám sestoupěj varlata! A to se vyplatí.

Like Father (2018)

Když jsem lehce upraven mrkvovicí navečer dorazil domů, zvládnul jsem tento film. Na jeden zátah. Fakt. Marsovic Verča je sexy, i když nemá prsa a hraje krávu, vcelku symaptickej stařec, dement Rogen a pak zastoupení všech myslitelnejch menšin, aby se vyvážila heterosexuální bílá bloncka v hlavní roli. Jen mi celou dobu šrotovalo, jak je možný, že na tak obrovský fully booked králíkárně cestuje dohromady asi sedum lidí.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Tyjo, tohle se mi fakt líbilo! I když všechny dámy v sále při každém momentu, kdy Tomíkovi chyběly milimetry k tomu, aby vyhrál a zachránil svět, ale něco se posralo a další hodinu musel bít jiné lidi, opovržlivě a hlavně nahlas projevovaly svou intelektuální nadřazenost debilním smíchem, užil jsem si každou z mnoha minut stopáže týhle akčňárny. Možná jednu ne, ale všechny ostatní jo. Takže prosím vás - neberte na tohle do kina své drahé polovičky. Já jim to vlastně ani nemám za zlý, já kdybych se nějakou nešťastnou souhrou osudu objevil na promítání horkého letního hitu Hebká láska & starosti, také v nejdojemnějších momentech poprskám smíchy všechny kolem sedící maminy a stehna mne budou ještě tejden pálit od samého plácání. Uděláte tím službu sobě, jim, mně a všem ostatním, kdo se přišli podívat, že i důchodci zvládnou natočit rvačku s použitím více než třináctimilisekundových záběrů. Sorry Stývne, nic proti.

Deadpool 2 (2018)

Mr. Pool sir je moje láska. Přes léto jsem na něj zaskočil do biografu třikrát a donutil mne také rozšířit poolmerch v naší domácnosti o rohožku a dvě trika (a kopec dalších hovadin). Takže asi tak. Jedinej problém tohohle filmu je to, že teď mladá večer neví, jestli se má touchovat u Rejnolce nebo Brolina.

1 proti všem (2018) (pořad)

Je pravda, že už jsem Leoše hodně dlouho nikde neviděl ani neslyšel, ale tak nějak jsem na něj měl vzpomínku jako na poměrně vtipného člověka. Nicméně to, čeho jsem byl svědkem po celou dobu trvání tohoto pořadu, byla vyloženě tragédie. Tatam byla jeho veselost, schopnost humorně reagovat na jakoukoliv kravinu. Dokázal ale vystřídat dvě formy trapnosti – nejprve ze sebe s neodlepitelným americkým úsměvem dělal debila (při vysvětlování pravidel) a následně dokázal jen opakovaně konstatovat, že vlastně neví, co má říct (celý zbytek pořadu). Zaplaťpánbůh, že tam naverbovali i Boučka, kterýžto celý pořad dost zachraňoval. Doufám, že jeho honorář dosahoval alespoň čtvrtiny jeho drahého (dražšího) kolegy. No a pak ta slečna, co umí opravdu sexy stát. Castingy musely vypadat fakt zajímavě. Suma sumárum - na to, že to vyprodukovala Nova, jsem úplně nepociťoval nutkání se podřezat a usnul jsem jen jednou. Dost tomu tedy pomohlo to, že jsem si přetáčel hodiny mezireklam, ale i tak. Jen mi připadá dost perverzní, že tipnutím si, kolikrát vystreslej králík vyskočí do nebes, je dneska možný vyhrát mičudu, kdyžto onehdá by Jeníkovi Rosáků trvalo celých dvanáct sezon Risku k tomu, aby dokola přesvědčoval člověka, který skutečně disponuje nějakými znalostmi, k tomu, aby to teda ještě po dvanáctisté čtyřicáté druhé zkusil a zarovnal svůj bank na šest nul. Edit: Omlouvám se všem, které jsem uvedl v omyl tvrzením, že za tímto pořadem stojí Nova (tedy i sám sobě). Nestojí. Prima stojí. Což je ale ve výsledky úplně jedno, vzhledem ke kvalitativně prakticky totožným výplodům obou zmíněných. Ale sorry. Edit 2: Očividně jsem nebyl jedinej, kdo si povšiml, že je Leoš fakt marnej, když ho hned v druhym díle uklidili dozadu. Leoš se toho ale nezalekl, držel si sveřepě linku, takže ho příště pravděpodobně uvidíme buď křepčit na nafukovacím jednorožci nebo jako soutěžícího ve studiu. Jen se divím, že mu paní šipkařka neokopala na Blažkovi poklopec.

Liga spravedlnosti (2017) odpad!

Suverénně nejhorší film, na jakém jsem kdy byl v kině. Na druhou stranu Zdeněk Troška tenhle svůj majstrštyk už těžko překoná.