Avengers: Infinity War (2018)

Po Black Pantherovi je Infinity War velikou vzpruhou. Ač se mohlo klidně stát, že film mohl být až překombinovaný vzhledem k již tak velkému množství hlavních postav, tak tvůrci dokázali tento velký problém vyřešit i na úkor toho, že některé postavy se spolu ani nestihly setkat. Mimo to Infinity War se podařilo ve mě vzbudit snad veškeré emoce od nadšení až po velké rozčilení, které jsem cítil po závěrečných titulcích. Díky tomuto je však tento film jedním z nejlepších filmů, jaký jsem za posledních pár let viděl.

Black Panther (2018)

Black Panther je pro mě jedním z těch slabších filmů projektu Avengers. Důvodem je hlavně nuda a nezajímavost postav. Chadwick Boseman nebyl podle mě tou správnou volbou pro obsazení jinak tak zajímavé postavy a ani ostatní herci mě nijak nebavily. Výjimkou snad jsou jenom Danai Gurira a Andy Serkis. V jejich případě, když byli na scéně, jsem se bavil vždy. Přesto vím, že mi to Marvel určitě zase u jiného filmu vynahradí. Nikdo totiž není dokonalý a nemohou se vždy všem trefit do vkusu :-)

Hellraiser IV: Bloodline (1996)

Pekelný jezdec bohužel potvrzuje postupnou klesající kvalitu projektu Hellraiser. Přitom začátek filmu vypadal velmi nadějně a nápad také nebyl nijak špatný. Bohužel provedení bylo zmatečné a místy až katastrofální.

Coco (2017)

Tak toto je přesně to, co jsem potřeboval. Konečně jsem po dlouhé době měl možnost shlédnout originální a úžasný animák. Fungovalo tu úplně všechno od skvělé animace, přes chytlavé písničky, chytře napsané postavy až po dojemný závěr.

Mickeyho kouzelné Vánoce (2001)

Nápad propojení nové animace a příběhů se starými groteskami se mi jeví jako velmi dobrý. Staré části sice zastiňují ty novější, ale toto tak většinou bývá, že starší je lepší :-). Jinak se jedná o skvělou odpočinkovou podívanou, u které je zábava hledat všechny možné postavy známé z Disneyho pohádek.

Ferdinand (2017)

Nevím jestli je to tím, že jsem animáky již přehlcen, ale ať se v poslední době podívám na jakýkoliv nový film, tak jsem zklamaný. U Ferdinanda jsem byl zklamaný o to víc, že jsem od něho očekával mnohem víc. Animace je samozřejmě úžasná, dokonce i samotné postavy jsou zajímavé a někdy i vtipné. Bohužel celek samotný je velice nudný.

Emoji ve filmu (2017)

Dříve přinášely animované filmy stále něco nového a i dospělý člověk se mohl u jejich sledování. Bohužel v současné době jsme animáky zásobováni stále dokola a ne jejich kvalitě to je vyloženě znát. Jedním z příkladů je Emoji ve filmu. Žádný nápad, žádný vtip a stokrát viděný příběh. To už nemůže bavit ani děti.

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Nelze napsat, že by Peklo na Zemi byl vyloženě špatný horor. Stále je v něm využíváno poměrně dost kladných věcí z předchozích dílů, ale oproti jiným hororům z 80´ a 90´ let Hellraiser ztrácí své kouzlo. Hlavně se z filmu vytratila taková ta sexualita, kterou předchozí dva díly vyloženě sršely. Je to určitě i tím, že filmu chybí ten náboj, který představovala Clare Higgins.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Sice se nejedná o nijak špatnou podívanou, ale nějak nechápu, že Jumanji dosáhlo takového velkého komerčního úspěchu. Nic úžasného totiž film nepřináší a místy je doslova nudný. Dokonce ani Dwayne Johnson nebyl nijak dobrý. Jack Black ho doslova zastínil a nebýt jeho, tak by ve filmu nebyla žádná zajímavá postava. Musím ale uznat, že za pár let bude Jumanji 2 dobrou víkendovou volbou na odpolední podívanou stejně jako jeho starší předchůdce.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Je to prakticky všechno, co bylo úžasné na jedničce a místy dokonce i více, přesto Hellraiser na mě nepůsobil, tak jako předchozí film. Nejspíš je to tím, že scénář trochu pokulhává a místy sem měl pocit, že z důvodu, aby toho do filmu dali co nejvíce, tak je samotný příběh až moc uspěchaný. Přesto se stále jedná o velmi povedený horor. P.S.: Clare Higgins je úchvatná.