Victor Frankenstein je mladý chalan, ktorý má pomerne netradičný koníček - filmárčinu. Svoj prvý režijný počin premieta jedno dopoludnie rodine a spolužiakom. Hlavnú úlohu vo filme hrá jeho milovaný pes Sparky. Viktor sa stretol s nadšenými reakciami, no krátko na to nečakane prišiel o svoju hviezdu - Sparky chvíľu po projekcii filmu umiera pod kolesami auta a zdá sa, že z Victora vyprchala všetka chuť do života. Ale iba do chvíle, kým im v škole profesor biológie na žabe neukáže, ako možno pomocou elektriny dodať mŕtvemu organizmu život. Victor dostane šialený nápad - oživiť Sparkyho, torý už nejakú tú chvíľu leží na "cintoríne domácich zvieratiek". Teoreticky je to síce možné, ale aké to bude mať následky? (oli.G)

juta

Jen nechápu jak tak malý kluk dokázal sestrojit něco, co by dokázalo oživit psa. Příběh pěkný a těch třicet minut opravdu stačí. Těším se na remake. Ještě že tady toho Burtona máme. ()

JohnnyD

Nemám slov. Tak skvelý a krásny film som už dlho nevidel. Úžasný vizuál, dobová presnosť, krásna hudba ... a navyše to, že film je čierno-biely mu pridáva na kráse (Burton dokonalo vystihol staré horory). PS: Edward Scissorhands mi príde vcelku ako remake Frankenweenieho ;) ()

HAL

Mírně infantilní parafráze na Frankensteina s typicky Burtonovským vizuálním stylem a humorem. 7/10 ()

Goldbeater

Vedle Vincenta další Burtonova prvotina, která mě moc potěšila a pobavila. Je to krátká komediální parafráze na klasický příběh o Frankensteinovi, s milým obsazením a sympatickým humorem, zkrátka věc, která musí každého žánrového fanouška zahřát u srdce. ()

Jordan

toto je dokonalá pocta filmu, žánru a svojim vzorom, ktorú tim burton zložil majstrovsky - už tu vidno jeho virtuozitu a témy a motívy, ktoré neskôr rozvedie v plnej miere. úvodný film "Monsters from long ago" to vykreslenie typov amerického predmestia, cintorín domácich zvieratiek (veverička Earl), cvičiaca Barbie, záver v minigolfovom areále, detailíky a hlášky . . . krásny filmík, bol som unesený ()

Tsuki

Burton má sice krutě zajímavé nápady, ale tahle pocta Frankensteinovy, kde úlohu obživlého sešitého tvora hraje pes, se mi moc nezamlouvala. Asi to zkrátka bude tím psem... Život na předměstí a postavičky neustále zvědavých sousedů, který do všeho musí strkat nos, však Burton vykreslil mistrně, stejně jako se mu to povedlo později ve Střihorukém Edwardovi. ~(2,9)~ ()

Vodnářka

Rozkošný malý chlapec s mozkem génia, který pro svého psího kámoše udělá cokoliv. Už ve svých začátcích Burton ukázal, že o originální nápady nemá nouzi a smyslem pro vesele hororové chvilky a stylovou vizuálnost přímo srší. Jsem zvědavá na celovečerák, jen doufám, že jím nezačíná něco jako burtonské recyklační období... ()

stilgar1

Po filmu Vincent velký krok zpět pro Tima Burtona. Příběh je hrozně dětinský, ukončení hrozně trapné a celkový obsah nic neříkající. Přesto je zde stále viditelný onen Burtonův filmařský styl, kterého se skoro ve všech svých filmech drží. Výtečně se své role zhostila také S. Duvall... ()

Tomco

nezamenitelny styl tima burtona je citit aj v projektoch robenych na kolene za par dolacov.. napadity, vtipny kratky film. ()

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)