Yiua (LEUNG KAR FAI) se připlete k vraždě a je odsouzen k trestu ve Stanleyově věznici. Je vhozen do uzavřeného světa s vlastními pravidly. Dostane se do konfliktu se všemi, se kterými by si vůbec začínat neměl. Naštěstí pro něj se ho ujme Ching (CHOW YUN-FAT Neprůstřelný mnich, Full Contact), charismatický podvodník, který má ve vězení výsadní postavení. Jenže v Stanleově věznici kope každý sám za sebe. Vězeňské triády, obyčejní vězňové i kápové ti všichni se snaží přežít. K brutálnímu násilí dochází každý den, lidé jsou mrzačeni a vše pomalu a jistě spěje ke katastrofě. (oficiální text distributora)

mis-ko

HK pohľad na väzenský systém je diametrálne odlišný od toho, ktorý máme možnosť vídavať vo filmoch (hlavne) americkej produkcie. A preto je aj výsledný dojem z filmu iný - nepochybne lepší. ()

Vojcl

Na jednu stranu zajímavé vězeňské drama a Chow Yun-Fat v netypické roli, na druhou stranu místy pekelná nuda a neustále se opakující situace... Čistý průměr!!! ()

blackrain

Vplula jsem do pro mě téměř neprobádaných vod. Hongkongské filmy se mi příliš často do ruky nedostávají. Takže, když se mi nějaký náhodou dostane do ruky, je to pro mě malý svátek. Vražda? Spíše shoda nešťastných náhod. Parta výrostků nechtěla zaplatit v otcově krámu. Yiua chtěl svému otci pomoci a tak se vydal za nimi. Při menší strkanici do jednoho grázlíka vrazil a ten spadl pod právě projíždějící autobus. Nebyla to vražda, ale opravdu jen nešťastná náhoda, která nevinného člověka přivedla do vězení mezi nejhorší kriminální živly. Další zajímavou postavou je Ching, který mi svým způsobem připomínal Švejka. Nebral věci vážně a dělal si ze všeho jenom legraci. ()

maverick10

Zacatek je trochu pomalejsi, ovsem to vsechno se dohoni na konci. Spravna vezenska mela a jak to zname z jinych snimku z vezenskeho prostredi, vezeni kde vladnou klany a jejich vudcove. Libil se mi zejmena vykon Yun-Fat Chowa, ktery dokazal zahrat jak mlaticiho maniaka tak vezenskeho posuka. ()

Martin741

Zmixovat vazensku dramu s japonskou Jakuzou, tak to som este nevidel. No a reziser Ringo Lam sa rozhodol vsetko toto zmixovat do jedneho filmu, do ktoreho obsadil mne nic nehovoriacich sikmookych hercov. 32 % ()

emo

Veľmi slušný väzenský thriller so slabším rozjazdom, ale postupne dej smeruje do klimaktického finále. Skvelé sú nielen herecké výkony, ale aj veľmi dobrá réžia Ringo Lama, od ktorého by človek čakal nejakú akčnú pecku... ()

bk81

Zatím nejlepší filmeček z edice Magicboxu Honkongské legendy na DVD u nás vyšlých. Je to vynikající drama z vězeňského prostředí, se skvělým Chow Yun-Fatem a Tony Leungem.A taky opravdu první dost dobrý film od Ringo Lama, co jsem viděl. ()

otík

Velmi kvalitní vězeňské drama od Ringo Lama, jehož americké remake si sám později natočil s Jean-Claudë Van Dammem. Obě dvě zpracování si jsou velmi podobná - líčí tvrdý život ve věznici, kde si navzáejm kladou překážky vězni i dozorci. Jde spíše od drama než akční film, všechny bitky jsou pravé chlapské rány, žádné otočky a jiné efekty. Jde vidět, že Chow Yun-Fat je výborný herec nejen v krvavých opusech, ale umí zahrát i obyčejného, zranitelného chlápka. ()

Mol

Hodně dobrý film z vězeňského prostředí. Asi nejlepší co jsem s touto tématikou viděl. Je to pořádně krutý film a navíc s Chow Yun-fatem. ()

JohnSmith

Kdyby Chow Yun Fat neslezl z plátna,tak by se to dalo vydržet. Chow je výborný,ale je poznat,že právě s ním padá a stoupá kvalita filmu.Zdá se,že Ringo Lam se má ještě hodně co učit ()

VanTom

"Po asijsku" vyhrocené vězeňské drama nespoléhá na akci, z tohoto úhlu pohledu přináší jen několik málo našlapaných rvaček s expresivními výrazy (hlavně skvělý, v závěru až nepříčetný Chow Yun-Fat). Některé výlevy by se daly pokrátit, jiné prohloubit, aby utužování pevného chlapského přátelství chvilkama nepřipomínalo dovolenkovou selanku (dokud vás nějaká svině nepodrazí). ()

sedm.1

Žánrově jde hlavně o drama,respektive pouze o drama.O dobré drama s dobrými herci.Sice mi to přišlo chvílemi dlouhé,nezáživné,ale jindy byl film zas tak silný,že se to lehce vyvažovalo.Jen bych klidně přitvrdil,vše mi přišlo až moc učesané,slušné a pozitivně laděné. ()

Strike

Nemůžu dát plnejch pět*, začátek (cca 25 minut) je dost nudnej. Potom převezme otěže filmu Chow Yun Fat a je to fakt paráda. Původně sem čekal něco trochu jiného, od Lama jsem viděl jen Full Contact a dva filmy s JCvD, ale byl jsem naprosto spokojen. Doufám, že Magicbox bude pokračovat v HK legendách, a že se dočkáme ještě vypečenějších kousků(Hardboiled, Lepší zítřky atd.) ()

hell_boy

Naprosto klasický vězeňský film, který nepřináší takřka nic nového. Máme tady jednoho nováčka ve vězení, který se spřátelí s jedním ze "starousedlíků", máme tady skupinky vězňů, kteří dělají problémy a máme tu i arcisvini v podobě šéfa dozorců...zkrátka nic, co by tu nebylo, ale přesto jsem po strhujícím závěru přemýšlel i o pěti hvězdičkách a to hlavně kvůli atmosféře a skvělým hereckým výkonům. ()

smrtacik

Väzenie v plameňoch je väzenská dráma a keď hovorím dráma, tak zo všetkým čo k nej patrí. Ide o Hong-Kongskú kinematografiu, ktorá má na svedomí už veľa filmových lahôdiek a toto je jedna z nich. Yiua (Leun Kar Fai) je v zlom čase na zlom mieste a dostáva tri roky za zabitie v Stenleyovej väznici. Už začiatky sú kruté, tu nikdo neberie ohľad na to kdo ste, alebo čo ste robili predtým, jednoducho ste len jeden z tisíciek trestancov a čím skôr si to uvedomíte, tým väčšia je šanca na to, že sa v poriadku dostanete domov. Yiua dostáva číslo 51910 a to sa stáva na niekoľko rokov jediným jeho poznávacím znakom. Napriek tomu, že je nesmelý a stále verí v nejakú tú väzenskú spravodlivosť, dostáva sa ľahko do konfliktu s ostatnými trestancami. Našťastie sa ho ujíma Ching (Chow Yun-Fat), ktorý tu už má nejaké to postavenie, je to taký šmelinár, recesista a podvodník a vie ako to tu už funguje. Režisér Ringo Lam nám ponúka svoj osobitý pohľad na to čo sa odohráva za múrmi a ostnatými drôtmi, a že ak ste v podstate dobrý človek, nie je záruka, že k vám bude život spravodlivejší. Vo väzení sa každý snaží prežiť ako sa dá a každý bojuje sám za seba, respektíve za nejakú skupinku alebo klan. Nechýba tu každodenné násilie, ktoré môže skončiť zmrzačením alebo niekoľkotýždňovým pobytom v nemocnici. Keď sa to melie, tak je dozorcovi jedno kto si, ak neležíš na zemi, tak ti veľmi rýchlo k zemi pomôžu... ako v mnohých filmoch i tu pôsobí šéf dozorcov ako ten najhorší z najhorších, je bezcharakterný a krutý, je to vlastne jeho svet. Hongkongské filmy sú väčšinou charakteristické realistickým vykreslením násilia, takže ani tu sa nevyhneme takýmto prvkom a súboje telo na telo sú dosť brutálne a najmä krvavé, tak ako to mám rád. Je to aj o priateľstvách vzniknutých v takýchto podmienkach, lebo čo už môže zoceliť priateľstvo viac ako spoločný boj o prežitie? Herecký je to výborne zvládnute a dokona môj obľúbenec Chow Yun-Fat dostal cenu Hong Kong Film Awards v kategorii herec v hlavnej úlohe, niečo ako oscar u amíkov. Veľmi kvalitný film, najmä pre milovníkov áziskej produkcie, asi nechytí tak za srdce ako Shawshank, ale kvalitou mu určite šlape na päty. Hodnotenie: 80% ()

Looka

Nevím jestli to bylo dabingem nebo co, ale při úvodu filmu mi přišlo že se všichni chovají a mluví jak banda dementů. Chvíli mi trvalo než jsem se do toho dostal. Vězení sice nevzplálo, ale i tak z toho bylo nakonec solidní drama. A Chow tu výjmečně nehraje nadlidského hrdinu, ale obyčejného kriminálníka. Nejsrandovnější je když se snaží kouřit jako Bronson v sedmdesátejch :o)) ()

pikacu

Celkom dobrá väzenská dráma, pri ktorej ale nie som si istý, či tak dobré medziľudské vzťahy v ázijských väzniciach fungujú, ak vôbec v nejakej väznici. Preto je to pre mňa len ťažko uveriteľné. Na druhej strane som si užíval originálny zvuk, kde herci doslova spievajú :-) ()