Od chvíle, kdy se Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitní jednotce, snaží se vyrovnat s hrůznými činy, které v minulosti spáchal, a nachází zvláštní útěchu ve službě spravedlnosti ve jménu utlačovaných. Když překvapivě zdomácní v jižní Itálii, zjistí, že jeho noví přátelé jsou pod dohledem místních zločineckých bossů. Když se události změní ve smrtící spád, McCall ví, co musí udělat: stát se ochráncem svých přátel a postavit se mafii. (Falcon)

petero

Prekvapivo najlepšia časť zatiaľ. Po nie moc akčnej jednotke ktorú odsunul do pozadia v tom roku akčný zázrak menom John Wick a senilnej dvojke som v kine dal prednosť Expend4bles pred ďalším pokračovaním "za 6 sekúnd zabijem všetkých". Výborné prostredie, citlivý dej dobrých obyvateľov vs talianska mafia a tentokrát vidíme aj masaker ako probehol ako aj v úvode scéne (v rámci FPS snovej sekvencie) tak aj finálne zúčtovanie (ktorého mimokamerové vysporiadanie ma na záver jednotky pekne naštvalo). ()

Shakers

Jednotka je najlepšia, no bavila ma aj dvojka a trojka. Trojka je prekvapivo ako vyvrcholenie trilógie najmenej akčná, čo je trošku škoda, čakal som v závere väčší masaker. Úvod bol trošku rozťahaný a nezáživný a nič moc sa tam vlastne nedialo, druha polka už bola zaujímavejšia, keď sa rozohrala hra s talianskym podsvetím. Denzel Washington s jeho zamráčaným výrazom je opäť fantastický a ťahá film aj keď sa nič nedeje, no potom ako sa mu úspešne zahoja rany, nie je protivník, ktorý by ho potrápil a to je trošku škoda, mohlo to byť v závere viac napínavejšie. Na dirigentskej stoličke Gregson-Williamsa nahradil Marcelo Zarvos a nie je to na škodu, pretože k tomu talianskemu prostrediu sedí aj zmena hudby, ktorá prijemne dokresľuje atmosféru talianskych ulíc, či pokoja, ktoré tu hlavná postava hľadala. Záver uspokojivý. Obľúbený soundtrack: Aminah, Altamonte's Victory. 75% - 4* ()

Pepinec

Kdyby byl Denzel o dva roky mladší, klidně by mohl dělat nového Bonda. Pomocí hodinek a hole totiž dokáže vymlátit celou Sicílii, přičemž jeho jedinou slabostí je chůze do schodů. Trilogie si udržela vysokou úroveň, za co jsem ale rád především, že alespoň někdo si odpustil největší bullshit dnešní doby, a sice dělení posledního dílu na dvě části. Snad teda za pár let nebudu za vola... ()

Cappuccino

Akčné scény boli skvelé, ale, bohužiaľ, ich počet by som zrátal na jednej ruke. Plusový bod dávam aj za prívetivé prostredie, za ktoré sa fakt oplatilo bojovať. Kvôli prostoduchému príbehu, slabej až zbytočnej Dakote a čajovému finále s chabým záporákom však nemôžem dať viac ako 3. John Wick je o jednu až dve triedy lepší. ()

DJ Obelix

Pro fanoušky série velice příjemné zakončení, pro nefanoušky průměrný akční film s nadprůměrně sympatickým Denzelem. Italské reálie rozhodně přidaly na vizuální přitažlivosti a uvedení na konci léta se přímo nabízelo. Nebýt závěrečného zúčtování, které bylo na můj vkus poněkud mdlé oproti předchozím snímkům, neměl bych problém přihodit hvězdu navíc. Takhle jsme někde na úrovni druhého dílu, ale jednička zůstává nepřekonána. ()

mzss1

[70%] Viděno v kině. Tak a už tu máme třetí díl EQUALIZERA se skvělým Denzelem a opět ve spolupráci se stejným režisérem – Antoine Fuqua. Režiséra mám rád, natočil spousty dobrých filmů, kupříkladu Training day, Slzy slunce, Odstřelovač, Pád bílého domu nebo Bojovník. Všechny Equalizery rovněž Fuqua zrežíroval. Co se týče prvního filmu, prvně mě až tak neuchvátil, ale poté jsem si k němu našel cestu a dnes je to za mě srdcovka! Bohužel, druhý díl pořád shledávám jako obyčejný a vcelku nudný počin. Co se týče tohoto třetího a asi už posledního filmu, tak záleží, jak se k tomu daný divák postaví. Hodnocení to má v současné době hodně dobré, i já jsem spokojený, ale přeci jen jsem zezačátku uvažoval, že dám lepší 3*, ale nakonec jsem zaokrouhlil nahoru. Přeci jen je to lepší než druhý díl atd. Denzel zde má 3 akční scény. Úvodní a pak ta prostřední scénka je někdy až skoro v poslední třetině snímku a pak samozřejmě vyvražďovací finále v domě mafiánského bosse. Jsou to dobře natočené scénky, vlastně té akce není moc, ale bohatě stačí. Ten příběh o postavě Denzela byl nejlépe podán v prvním filmu. V tom druhém to bylo takové přehrávané a zde nevýrazné. I mi chyběl starý soundtrack od Gregson-Williamse. Zde ho nahradil Marcelo Zarvos, který měl zcela odlišnou hudbu, která fungovala jen trochu v akci, jinak moc ne, ale neva. Takže všeho bylo o dost méně, ale zatraceně, ten film působil docela realisticky, a to zejména z pohledu brutality té italské mafie. Ani nemuseli po desítkách vyvraždit oblíbené chráněnce hlavní postavy, jak to působilo věrohodně. Ty drsné výhružky, zmlácení, useknutí ruky – to vše bylo dost hnusné a znepokojivé, takže se na to celé dalo pěkně dívat. Určitě bych od toho filmu chtěl víc, ale nebudu to moc kritizovat. Uběhlo mi to, Washington je opět skvělý, i ta menší chemie mezi ním a Dakotou byla dostačující. Zbytek herců v pohodě. Takže ať už můj komentář vypadá jakkoliv, jsem spokojen. Sice jsem čekal trochu víc, jako uzavření kapitoly bych natočil ještě jeden díl, ale dobrý, odcházel jsem z kina s úsměvem. ()

InJo

Třetí Equalizer je v podstatě ryzí seagalovka, akorát místo špekatého, herecky netalentovaného a obludně narcistního ližprdelky východních diktátorů je tu v hlavní roli dvouoscarová továrna na charisma, které ani blížící se sedmdesátka nikterak neubírá na absolutní coolovosti. Stylový, atmosférický a skvostně vygradovaný úvod mě hodně namlsal, zbytek ale jede podle té nejohranější scénáristické šablony, jakou může staromódní akční film s těžkotonážním westernovým jádrem vůbec mít.  Řemeslně je to úplně ok, ale ta bohorovnost a naprostá nepřemožitelnost Denzelova hrdiny filmu zbytečně ubírá (obzvlášť v nehezky odbyté finální akci) na napětí a toliko potřebných emocích. Další díly netřeba. 60 % ()

Kudly4

V jednoduchosti je krása. Po tragické dvojce, přichází ve všem lepší, Poslední kapitola. Nekompromisní Robert, tentokrát zachraňuje krásné Italské městečko, od místní mafie. Skvělá úvodní,  brutální scéna ve vinici, spousta krvavých killů, perfektní výběr kladných i záporných postav a i když to bylo místy pomalejší, tak díky prostředí a atmosféře, to vůbec nevadilo a uteklo mi to strašně rychle. Skvělý film, silné čtyry hvězdy. ()

Anderton

Veľmi silné tri hviezdy, samozrejme je to skoro stále to isté v trochu novom obale. Treba sa pripraviť na to, že bývalý zamestnanec HomeMart strávi celý čas v Taliansku a spoločne s ním aj divák. Rozhodne netreba očakávať akčnú kadenciu typu John Wick, Wenk a Fuqua naschvál odďaľujú rozbehnutie deja a keď už sa zdá, že sa začne podľa pravidiel kauzality niečo diať, tak film znova a znova spomalí. Za mňa je to dobré rozhodnutie, len tejto dospelej hre mierne podrážajú nohy naivné barličky ako málo uveriteľné prekonávanie prekážok (celé finále v rezidencii), prípadne samotný úvod, kedy Robert oznámi "publiku" za aký časový úsek budú všetci mŕtvi. No a chýba charizmatický záporák, akým bol Marton Csokas, tu sú všetci len bezbreho krutí a zároveň bezbreho tupí. 70% ()

Kothy

Po slabší dvojce si Denzel opět spravil reputaci. Celkem respekt vzhledem k jeho věku. Poklidný důchod se naštěstí nekoná. Ani na Sicílii si neodpočine. Dá se do křížku s místními mafiány a těm to přijde hodně draho. A on se mezitím usídlí v místním malebném městečku u moře. Akce tu sice moc není, ale ta, co je, je precizní, tak jako v minulých dílech. Trochu mě mrzelo, že se tu nenašel nikdo, kdo by se mu vyrovnal. Pak taky ten konec mohl být možná míň sentimentální. Jinak ale rozhodně slušné završení série. "Máš 9 vteřin." ()

silentname

Je treba uznať, že Denzel Washington je kľúčovým dôvodom prečo táto filmová séria funguje. Má dobrú charizmu a kedykoľvek sa tu pustí do akcie, je radosť ho sledovať ako vytrestá všetkých zloduchov, ktorí mu prídu pod ruku. A inak tomu nie je ani tu. "Equalizer 3" začína výrazne akčne, následne sa upokojí a sledujeme muža, ktorý sa potrebuje dať fyzicky opäť dokopy a nájde istým spôsobom aj miesto, kde môže konečne žiť v pokoji a mieri, no následne sa bude treba vysporiadať s nepríjemnými miestnymi mafiánmi, ktorí majú pocit, že si môžu dovoliť čokoľvek. Myslím si, že scénka, ako sa Robert stretne s Marcom a dialógy, ktoré budú spolu viesť patrí medzi moje osobné highlighty. Vidieť postavu, ktorá si myslí, že všetko dokáže a má neskonale silné ego spadnúť na hubu stojí vždy za to. A tu ešte o to viac. No a v závere ešte nesmie chýbať parádna stealth akcia, ktorá je skutočne fantasticky nasnímaná a dáva tomuto filmu skutočne skvelú bodku. Myslím, že z celej trilógie táto časť je moja najobľúbenejšia. Denzel je tu oveľa zraniteľnejší a najmä ten pokoj, ktorý tu objaví je skutočne príjemnou a vítanou zmenou. Je mi síce jasné, že to trvať nemohlo dlho, ale tá zmena atmosféry oproti prvým dvom filmom je pre mňa veľmi vítaná. Za pozornosť určite stojí a vnímam ako najlepšiu časť z trilógie. Hodnotenie: A ()

Slarque

I třetí díl je nadprůměrný a určitě stojí za vidění. Mohou za to jmenovitě Denzel Washington, Antoine Fuqua a Robert Richardson. Ale... Scénář nejen nepřichází s ničím novým, ale ani to staré nezvládá dvakrát přesvědčivě. Třeba celá linie s Dakotou Fanningovou je tu úplně zbytečná (= kdyby ve filmu nebyla, vůbec nic by se nezměnilo). Ano, tvůrci zjevně chtěli, aby v americkém filmu bylo i pár dialogů v angličtině. Robert McCall tentokrát ani nebojuje proti pořádnému padouchovi, ale jen kmeni primitivních barbarů. A při tom se ani nezapotí, ani nezadýchá (od toho jsou sicilské schody). Takže čtvrtá hvězdička nebude (70%). ()

Arsenal83

Točenie amerických akčňákov v Taliansku má jednu veľkú nevýhodu. Je tam veľa Talianov. A tak sa veľa rozpráva taliansky, takže dabing je z polovice zbytočný a nerozumiem, že prečo páni brigádnici nenadabujú už komplet všetko, pretože mne je latino prízvuk naozaj ukradnutý. Film má svoje násilie, veľa vrážd, ale aj svoj vtip. Taký nechcený. Lebo vidieť ako Dakota Fanning husto dáva príkazy resp. oficiálne skoro vyhrážky Denzelovi, pričom jej nehádať nie tých 29, ale ledva 19, tak to je fakt na smiech. Že dôstojníčka CIA, no to fakt vzbudzuje vážnosť. Denzel si napriek blížiacej sedemdesiatke ten rešpekt stále zaslúži, no hoci záporáci boli pekne opálení na horúcom slnku, niečo mi u nich chýbalo. Sami sa hádzali rovno do náručia smrti, ako keby vedeli, že stoja len proti jednému, tak mu to musíme uľahčiť. A v porovnaní s takými mafiánmi z Gomory to boli prakticky len sódovkári. ()

Claw

"Equalizer 3" možná není tak dobrý jako velmi silný první díl, ale rozhodně ve všech ohledech překonává neuspokojivý druhý díl. Denzel Washington se potřetí a podle podtitulu naposledy vrací v roli ledově chladného a drsného vysloužilého agenta, který pro vládu prováděl takzvané "černé operace". Tentokrát se děj přesouvá na krásnou italskou Sicílii, kde se Robert McCall tentokrát dostane do problémů s mafií. Denzel Washington má charisma na rozdávání, a to, jak v jednu chvíli dokáže zahrát milého sympaťáka a v druhou chladného a nekompromisního hitmana s pohledem, ze kterého mrazí je úžasné. Postava Dakoty Fanning je sice sympatická, ale docela zbytečná a filmu vlastně vůbec nic nepřidává, z mafiánů opravdu nevyzařuje velká hrozba, takže jako divák víte, že McCalla nečeká zrovna nejtěžší úkol. Akčních scén je pramálo, ale jsou pojaty realisticky a nejsou ve svém provedení přehnané, navíc přinášejí explicitní gore scény provedené ve stylu staré školy. Nejlepší je dost možná samotný úvod, který je moc hezky brutální. Velkým úspěchem filmu je jeho kamera, která je perfektně provedená a výsledkem je nádherný vizuální požitek z pohybů kamery a práce se světlem, navíc s využitím krásných lokací natáčení. Trochu mě však zklamalo samotné finále, které mi přišlo poměrně uspěchané a zúčtování se záporákem nebylo tak satisfakční jak celé finále z OBI z jedničky. Navíc mi přišlo divné, že na začátku Danzel vyčistil tu vinárnu jen proto, že někdo okradl nějakého důchodce o penzijní spoření. A také nechápu, proč mu ty peníze musela vrátit zrovna Dakota, která s tím nemá vůbec nic společného. Co se týče příběhu o postavě Denzela, tak ten byl nejlépe podán v prvním filmu. V tom druhém to bylo takové přehrávané a zde nevýrazné. Od posledního dílu jsem čekal trochu víc, jako uzavření kapitoly bych natočil ještě jeden díl, ale dobrý.., odcházel jsem z kina s úsměvem. /70%/ ()

Rocky62

Ukázková série, v níž je zastoupen tradiční nešvar druhých a třetích dílů. První díl byl v lecčems originální s dynamickou atmosférou, na níž měla největší zásluhu tajuplnost hlavní postavy. Druhý díl, který už tento aspekt postrádal, však ještě nabídl prohnilou vládní agenturu s nemilosrdnými zabijáky. A v této závěrečné epizodě už klesající kvalita vzala za své. Nudný, chaotický vývar z vody, kde je McCall odsunut na vedlejší kolej, chybí charismatický záporák a jednotlivé dějové linky působí roztržitě a neuceleně. Ačkoliv tato série rozhodně nemá šanci stát se legendou ve svém žánru, rozhodně si zasloužila důstojnější zakončení. 40% ()

Chrustyn

Závěr trilogie o novodobém Robinu Hoodovi z Obi, který se tentokrát přesunul do malebné vesničky v Itálii, kterou teroruzují krutí mafiáni. Třetí Equalizer je rozhodně nejnaivnější ze všech dílů a celkové schéma je podobné Sedmi Statečným s tím rozdílem, že nyní to je pouze jeden statečný. Vesnička je maximálně idilické místo, kde se všichni mají rádi, popíjejí kávu nebo čaj a večer si promítají filmy. Jako kontrast je zde maximálně krutý mafián, který věší umírající důchodce, vypaluje obchody a uřezává ruce a hlavní hrdina s tím musí něco udělat. Equalizer 3 má minimum akce a přestože jsem určitě nečekal akční jízdu, ke konci jsem s napětím vyhlížel, kdy se objeví nějaký skrytý ultramafián a dojde k tomu pořádnému vyvrcholení. To zde chybí i když se divák dočká satisfakce a maximálního happyendu. Pořád je to ale velice dobrý film, který s přehledem táhne Denzel Washington, skvělá kamera a umírněná Fuquaova režie. Ale čekal jsem víc. ()

Marze

Denzel Washington je opet presvedcivy tichy zabijak. Tempo je pomale ospale, stopy falesne. Resiseru Fuquovi jdou opet nejlepe sceny, kde hrdina likviduje soupere vsemi prostrediy, nekdy docela brutalnimi. Ale vynalezavosti v Johnu Wickovi se nepriblizuje. Natocil treba remake Sedm statecnych s politicky korektnim zastoupenim vsech ras u sedmi ochrancu mestecka, ktery trochu pripomina  tento pribeh. Pred pulhodinovym zabavne beckovym finale , kdy se dozvite absurdni pointu, proc je McCail v Italii,  je dramaticka nuda. ()

Flego

Vyrátané na efekt, ale veľmi pôsobivé. Film sa nehraje na nič, čo je pozitívne a hlavne odsýpa primerane nastaveným tempom, ktoré mu sluší. ()

TheEvilTwin

Bývalý zabiják si užívá důchod na Sicílii, ale jeho idylku naruší banda mafiánů, která mu kafrá do místních a ždímá z nich prachy, a tak se rozhodne vzít věci do vlastních rukou. Tak strašně rád bych nadšeně řekl, že od té doby jde o brutální jatka a o akční jízdu, ale bohužel to tak není a z toho pramení mé relativně bolestivé zklamání. Úvod je perfektní, prostředí Sicílie je famozní a lokace je ťip ťop, stejně tak Fuqua už má něco za sebou a řemeslo má v ruce a Denzel, o tom ani nemluvím. Ten chlápek se do téhle role snad narodil, jeho herecká krasojízda a charisma dělá z jeho charakteru jednoho z nejzapamatovatelnějších filmových zabijáků vůbec a když se jde na věc, jde z něj sakra strach a respekt, což se o mnoha dnešních postavách říct nedá. Tak v čem je tedy problém? No, v tom, že tohle mordování a bodání je sice jízda jako kráva, ale bohužel je v celém filmu jen dvakrát. Jednou ve městě, kde jsem se teda radostí, strachem a napětím propotil do mokra, a pak ve finále, které se ale nedá srovnávat se skladištěm nebo městečkem z předchozích dílů a oproti nim je hodně slabý odvar. Zkrátka jakoby tvůrci sázeli více na lokaci a Denzelův úsměv jak z reklamy na zubní pastu než na tvrdou a krvavou akci, kvůli které jsme na Equalizer všichni šli. Takhle je to bohužel velké zklamání a suma sumárum 5 minut akce s nevýrazným závěrem mi prostě nestačí. Kdyby přitvrdili, nebál bych se napálit plnou pětihvězdu, jelikož technicky je film na opravdu hodně vysoké úrovni. Bolestivá škoda… ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal