Lehkomyslný znuděný mladík Evžen Oněgin tráví svůj život na večírcích petrohradské smetánky. Po smrti strýce odjíždí na zděděný venkovský statek, kde se seznámí s oduševnělou kráskou Taťánou, která je Oněginem okouzlena natolik, že mu vášnivě vyznává lásku. Oněgin ji však chladně odmítá a odjíždí. Po letech se opět setkají. A tentokrát je to Oněgin, kdo vzplane spalujícím citem ... (oficiální text distributora)

Strider

Uvedené čtyřihvězdičky jsou pouze orientační. Oněgina jsem viděl po kouskách, ve škole, na malé televizi zavěšené kdesi na stropě, a to mi trochu kazilo výsledný dojem... ()

SpikeX6

Velmi povedená adaptace knižní předlohy, Ralph je vynikající, jako vždy a celkový dojem filmu je pěkný. Děj je velmi pečlivě zpracovaný, včetně charakteru postav... 5/5 ()

myse

Kdybych si to tu nepřečetla, nikdy bych nevěřila, že USA budou mít prsty ve zfilmování ruské klasiky z pera Alexandra S. Puškina, ani po zhlédnutí to není patrné, film působí velmi evropsky. Úchvatné, věrné (i když trochu osekané) zpracování, Ralph jako Evžen je naprosto perfektní, kdo by byl řekl, že se z tohoto rezervovaného elegána za 10 let vyklube lord Voldemort? Naopak Liv mě jako Táňa až tak moc nezaujala, ale to můj dojem z atmosféry celého snímku nezmění, je celá krásně studená, noblesní a ruská. A velmi mě baví, kolik Fiennesů se na filmu podílelo (napočítala jsem 4). Prostě úžasné v každém směru! ()

SurbPsycho

Nebolo to zlé, ale ani dobré....vlastne bolo to také nijaké a film vo mne nezanechal absolútne nič, už si neviem ani vybaviť čo sa tam dialo, lebo celé to vyzeralo ako keby sa tam nič nedialo - aká škoda. ()

HarveyDent

Úctyhodná adaptace skvělého Puškinova románu. Sic by to chtělo pevnější režisérskou ruku, která by každou emotivní scénu nezpomalila a úplně neztlumila, ale herecké duo Fienes-Tyler je F A M Ó Z N Í. 75% ()

Travinho

Solidní ztvárnění slavného románu. Nenadchne, ale rozhodně ani neurazí, jen mám pocit, že podobný film by po přečtení knihy byl schopen natočit takřka každý, režisér nevnesl nic nového. ()

Cikinko

perfektné spracovanie , knihy a zároveň neustály kontrast medzi Oneginom a spoločnosťou :) u mňa 4* nielen za hudbu , prostredie a hlavne skvelý súboj , ale aj taktiež neustále dramatičnosť až do poslednej minúty. ()

mosem

Můj pohled na zpracování zapůsobilo několik faktorů - čerstvě shlednuté operní provedení s Čajkovského hudbou, krátce předtím jako přípravu přečetený Puškinův román, a také to že díky návštěvě Petrohradu jsem v některých záběrech poznával známá místa. V samotném počátku filmu jsem se musel oprostit od lákadla typologického srovnávání obsazení filmu s operním provedením. Naštěstí to šlo poměrně rychle. A pak už jsem se nechal unášet jen atmosférou filmového zpracování, prostředí, kamerou a hereckými výkony. Vše se většinou vhodně doplňovalo, i když některé scény, zejména ve druhé polovině filmu, na mne působily dojmem záměrné rozvleklosti, což pak podle mého názoru přineslo jistou dávku ztráty dramatičnosti. Z postav mně upoutal především Oněgin - jednak svým chováním, které ani zdaleka nepůsobilo světácky až bohémsky, ale spíše dojmem člověka s nervovými problémy, až jsem přemýšlel, čím na Taťánu zapůsobil. Zvláštní bylo také jeho chování nad mrtvým Lenským, kdy jemný náznak toho, že se mezi ními nemuselo jednat jen o přátelství, se mně zdál o maličko víc zdůrazněný, než bylo třeba. Ale rozhodně je to film, který za shlednutí stojí. ()

MyrnaAlec

Výtvarně dokonalé. Souboj na dřevěném mole v mlze a v pozadí s větrným mlýnem ... Skvělé obsazení - Ralph Fiennes jako věrohodný dandy a Liv Tyler coby zoufalá kráska. Romantická předloha předestírá věčný rozpor rozumu a citu, toho, kdy je ten "pravý čas" být upřímný. ()

nmarca

K dokonalosti přivedený "zbytečný člověk" Ralpha Fiennese - zbytečně odeslané dopisy, zbytečně ztracená láska, zbytečná žárlivost, zbytečný souboj, zbytečně zničený lidský život. Přijatelně přesvědčivé zpracování ruské klasiky, krásná hudba, reálné ruské exteriéry. Výborná rodinná spolupráce sourozenců Fiennesových. ()

MartinJ5

Přes naprostou nudu především v druhé polovině filmu, má tento zfilmovaný román tak skvělou atmosféru, že si zaslouží poctu. ()

anyonecek

Skvělé dialogy a parádní herecké výkony od Ralpha Fiennese a Liv Tyler. Nikdy bych neřekl, že mě něco takového zaujme, ale tohle to zdárně dokázalo. Co mi také jiného zbývalo, radši se podívám na filmové dílo, než abych četl tlustou knížku k maturitě. ()

kubilov

Více než jen důstojný a oslavný monument nejslavnějšímu dílu jednoho z top 3 nejvýznamnějších ruských spisovatelů (Puškin, Tolstoj, Dostojevskij) s vynikajícím Ralphem "Oněginem" Fiennesem a křehkou Liv Tyler jako Taťánou. Zvláštním způsobem pojatý přepis slavného románu, který je ve své filmové verzi skoupý na dialogy, avšak o to více bohatší o atmosféru. Zejména konec je naprosto úchvatný. ()

DaleCoper

Velmi konvenční zpracování slavného Puškinova románu. Hezky se na to dívá (hlavně herečky) ale nemůžu se ubránit představě že z toho námětu se dalo získat mnohem víc. ()

akcul

Vzít si na mušku Puškina, to je panečku odvaha. Ale Oněgin střílí líp než Lensky, i lépe než paní režisérka. Toto zpracování je pouhým převyprávěním slavného ruského díla (netvrdím, že je to snadné). Až na pár za-jímavých scén se jedná o průměrnou zálěžitost, kde mi chybí ona esence, o které to má být. Rozkol? Láska? Zakázaná, zapovídaná či chcete-li nešťastná? tenhle vztah nebolí, aspoň tedy diváka ne. Nemyslím se, že to mezi postavami fungovalo. Pro maturanty dobré, v rámci diváckého prožitku průměr. ()

Jack.Pott

Působí to nepatřičně, když Taťána píše legendární dopis světové literatury anglicky, ale jinak se britský Oněgin kupodivu povedl. Neodolatelný esesák ze Schindlerova seznamu na věrohodného Evžena pochopitelně má, navíc romantická móda 19. století mu povážlivě sekne. Velká zasněžená Rus, dvě velká zlomená ruská srdce. Když hodí milostný list do ohně on, ještě jej může vyndat a přečít. Ale až pustí dopis do kamen Taťána, bude již pozdě na jeho vyjmutí. Pozdě, příliš pozdě, z nejvroucnějších citů je uhel. ()