Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

peto12

Tento film mi trochu pripomínal jeho starý film, ktorý vyšiel z roku 1990: Příkaz k popravě. Aj tento film bol dosť dobrý ohladne akcie. van Damme vo väznici im to všetkým ukázal. ()

Martin741

Peklo je na beckove Van Dammovske pomery zas iba priemerny film! Jasne, ze tu mame slabucky scenar a reziser Ringo Lam tiez nie je ziadna slava /pokial mi je znamo/. Film ale od odpadu zachranuju zaujimave suboje v base a dej. Logika tu dost kriva /po celodennej praci na stavbe ma Van Damme na sebe ciste vyprane oblecenie, LOL/, dokonca sa vo filme objavila akasi filozoficka rovina, ktorej vsak zrejme ani reziser Lam ani Van Damme poriadne nerozumeli. No nic to, zas dalsi podpriemerny film, nic viac, a nic menej 24 % ()

Figu

Rok 2003 nám nabídl akční novinku s JCVD, kterou jsem si chtěl užívat podobně jako jeho flákoty zhruba před deseti patnácti lety jeho největší slávy. Bohužel mě podráždil hned z úvodu pokec hlavního hrdiny se zelenou můrkou. Za to jsem tenkrát tohle béčko zatratil a poslal vyloženě do pekla. Jenže dnes, když se na to jako dospělej fotr dívám, je vše úplně jinak. Vůbec mi nechybí Žánovi otočky, přemety a provazy, ba naopak se tenhle biják tváří velice reálně a ta můra k těm jeho psychopředstavám a schízám ze samoty v díře prostě patří. Docela solidní dílko na Van Damma novýho století! Ze tří hvězd posouvám o jednu výš a řadím Peklo do červených hodnot. 70% ()

TomikZlesa

Celkem slušný příběh, který bohužel dost strádá na bojových scénách. Absence pořádnýho choreografa je tu hodně patrná, ale cena a síla lidskýho života je tu popsaná pěkně. ()

Amroth666

Dost bylo srandy! Tomuhle se může člověk jenom smát, píše většina znalců na csfd, kteří tady přesně ukazují, jak moc jsou ovlivněni názory výše bodovaných uživatelů. Tenhle film má chyby, ale maximálně takové, že když někdo napíše, že je film dobrý, píše chybu. Film je dokonalý. Další chyba je, když někdo napíše, že film je neprofesionální. Přál bych vám, abyste někdy byly v takové věznici, protože byste aspoň poznali, co je na světě jiných, lepších a chytřejších lidí. Teď nemám namysli tuhle věznici. Film i přes občasnou filozofii, krvavé, nechutné, odporné ale zároveň skutečné bitky nese to jedno známé slovo. " Skutečnost". Tenhle film je jako vystřižený článek z novin o nejkrutějších vězeních. Řeknu vám ale jedno. Tohle ještě není to nejhorší vězení. Najdeme tady Suky, děvky, svině, blázny, mafii, americké hrdiny, mladou nevinou kůži, která pozná Ruskou mafii v čele s Andrém, uprchlíky, kteří to po chycení těžce schytají nebo už konečně po celou tu dobu skrytého Miloše, který si s Van Dammem nádherně potyká a hodí i nějaký ten rytmus na zeď. Tyhle slova myslím s tím největší respektem. Tenhle film nabízí přesně tu atmosferickou vězeňskou kázeň i nekázeň a je jenom na vás, jak ji vezmete. Každopádně dobře neskončíte. Vynikající Jean-Claude Van Damme. Moc filmů jsem s ním neviděl. Povídá se ale, že tohle je jeho nejlepší role. Z mých pár vyděných filmů s jeho hlavní rolí tvrdím totéž. Snad jediná role v jeho kariéře, kdy neuměl na začátku ani kopačku, ani podobné umění. Uplácení nemá smysl. Film, který nezná hranice a film s neohraným a originálním bezcitným a emocionálním koncem. Jen mi ještě poraďte, kde bych sehnal ten vynikající soundtrack. Ať hledám kde chci, soundtrack nenacházím. Byl ale pro mně obrovským poslechovým zážitkem. ____ Tohle není Amerika, nedělej hrdinu. ____ Suka, stojíš mi v cestě. ____ Takže večer ____ a podobné narážky, to je všechno skutečnost a pravda. ____ OST 5/5 ____ ()

Wormboy

haha...takt toto bolo proste krasne stare dobre kvalitne vandammovske becko, ake sme milovali za zlatej ery akcneho zanru...Van Damme KONECNE v plnej forme, pseodomoralisticke zvasty z ust cernoskeho zabijackeho spoluvazna, zrejma inspiracia kultovou Vranou ("Niektori ludia veria,ze sa po smrti vratia ako mory" hahaha), srdcervuca hudba, vaznetvariaci sa pribeh, ruske vezenie...no povedzte...da sa tomu vobec odolat??? ()

zette

Troufnu si rict, ze kazdy druhy clovek z ulice je lepsi herec nez Van Damme, hruza! Nechodit v tom vezeni strazni v ruskych uniformach, nemam jediny duvod si myslet, ze jde o ruske zarizeni. Zadna snaha o alespon trochu podobne kukuce tem slovanskym... Lyricke vsuvky byly taky hooodne zajimave a povedene. Do toho moudra alias Freeman. Scenka "zviratka" Milose, taky genialni. Hvezdicku jen za vezenske prostredi, ktere je vzdy vdecnym tematem. ()

Dannysek4U

Myslete si, kdo co chcete, ale tohle byla pomerna poctiva prace. V porovnani s jinejma titulama z jeho filmografie tady JCVD docela zavalel. ()

Fallen_One

Zajímavá Van Dammovka z vězenského prostředí, která ale nepřináší nic nového a na dané téma už bylo natočeno mnohem více a lepších filmů. Ale šlo to. ()

J0hny5

No nakonec to celkem šlo. Ve filmu bylo pár zajimavých myšlenek a hlavní myšlenka je asi ta, že by měl za každou cenu zůstat člověk sám sebou. Jinak mě celkem štvala kamera a to Ruský prostředí taky nic moc. Celkově celkem slušný film, který nelituju, že jsem viděl. Silnějši 3* , 65% . ()

emo

žeby sa blýskalo na lepšie časy? Zdanie klame... Van Damme by sa mal fakt vrátiť do telocvične, lebo bojové scény bez kopancov to zvládne každý trapasník... ()

majo25

Dramatická časť tohoto akčňáku sa mi páčila viac, ako ten zbytok. A kupodivu van Dammemu veľmi svedčala. Keď ho zo začiatku každý zotrel ako dieťa, keď trest striedal trest, miestni gayovia mali časté povyrazenia, k tomu psychická újma zo straty blízkeho, vynárala sa mi podobnosť s inými väzeňskými filmami. Potom sa to ale zmenilo v klasický súbojový akčňák, v ktorom hl. hrdinovi dostával filozofické rady od čierneho spoluväzňa a rešpekt si získaval u každého báťušovského gangu. Zaujímavé, koľko Amíkov sa dostalo do ruskej basy (väznica blízko Magnitogorska sa asi môže pochváliť najväčšiou hustotou Emerikancov na cm²), kvôli nim sa asi aj ruskí bachari naučili plynule po anglicky, alebo sa len tak z nudy začali po večeroch linguálne dovzdelávať. ()

otík

Světe div se, ale vzniklo opravdu zajímavé vězeňské drama v hlavní roli s Van Dammem. Žádné rotačky, kopy a chvaty, ale pořádný mužský souboj, kteý bolí na obou stanách. Příběh se vyvíjí celkem pochopitelně a prozřetelně, co je však nové, je herecký přístup Van Damma, který konečně nepředvádí machra, ale hraje zcela prostého a obyčejného chlápka, který se umí pořádně rvát. Velmi kvalitní vězeňské drama. ()

SeanLSD

Fú, čuduj sa svete, film s Van Dammom sa ešte aj po roku 2000 môže vyšvihúť nielen na roveň lepšieho akčného priemeru, ale dokonca na dielo, ktoré sa snaží niečo povedať. Surovejší ako iné, ale zároveň magickejší ( či skôr iba "iný" ? ), veľmi dramatický, nie však akčný. Asi nikdy ešte Jeana neničili tak drasticky, nielen fyzicky, ale aj psychicky. Bez elegancie efektných výkopov, bez potrhlých úškľabkov a neuveriteľnej stupidity scenára, s bitkami brutálnymi a špinavými. Nevidieť kedysi LEGIONÁRA, bol by šok ešte väčší, aj tak je to však jedným slovom prekvapenie. ()

okkac

Asi nejlepší JCVD v poslední době. Z části to bude zásluha Ringo Lama, ale už by se měl vrátit do HK a natočit zase nějakou pecku jako Full Contact. ()

tom88

Veľmi slušná Van Dammovka, ktorá sa mne dosť páčila. Vidno tu viacej kvalít, aj keď sa to nieslo v béčkovitom štýle. Jean Claude konečne hrá trocha viac ako obvykle, no ostatní herci sú ledva priemerní. Dej plynie rýchlo a baví dostatočne na to aby nezačal nudiť ani po čase. Akčné scény nie sú prehnané a vyzerajú celkovo slušne. Dramatickosť je tu taktiež celkom dobrá. Tento film určite nie je strata času. 60% ()