Čtyři svatby a jeden pohřeb

• Velká Británie Four Weddings and a Funeral (více)
TV spot

Snímek vypráví příběh Charlese (Hugh Grant), vtipného a okouzlujícího muže, který ve svých dvaatřiceti letech stále střídá partnerky jako na běžícím pásu. Jeho životem prošla spousta žen, které zbožňoval, ale s žádnou z nich nedokázal navázat hlubší vztah. Rezervovaný Angličan vystavěl kolem vlastního nitra tak nepropustnou zeď, že nyní nedokáže projevit své city. A čím více svateb společně se svými kamarády navštíví, tím méně se sám hrne do ženění. Až do oné osudné soboty, kdy v jednom kostele spatří Carrie (Andie MacDowellová) – tu nejzajímavější, nejkrásnější, nejdůvtipnější a také nejnedostupnější Američanku, jakou kdy v životě potkal. Charles se ze všech sil snaží, aby ji příliš neuháněl a hlavně se do ní nezamiloval - během jednoho pohřbu a tří dalších svateb… (Cinemax)

Pecival

Docela nevšední romantická komedie, při které občas pořádně zmrzne úsměv na tváři. Nejzajímavější je silné obsazení nejen ústředního páru, ale hlavně také okolních přihrávajících herců. A také jedna velmi vtipná svatba (tomu snad konkuruje jenom krátka verze ve SpaceBalls). Andie MacDowell jako vždy roztomilá, Hugh to s tou koktavostí nepřeháněl, takže mu člověk mohl držet palce. Přiznám se, že jsem moc nechápal motivy chování práve postavy Andie, ale čert to vem. Hail to the Richard Curtis. ()

MaMitti

Shlédnutí po x letech mi značně upravilo vzpomínky na tento kdysi filmový hit...Takový shit... ten film se mi nelíbil a nezachránila to ani okouzlující Andy McDowell, ani blankytně modré oči Hugha Granta. Jedna hvězdička za kratičkou onemanshow Mr. Beana v roli "knězepanice". ()

Arkanoid

Kvalitný film o vzťahov povrchných aj hlbokých s britskou noblesou, aj zábavnými príhodami neviazanej skupiny starých mládencov a dievok väčšinou len na svadbách a pohrebe. Udalosti sú uveriteľné, chýbala mi v nich však väčšia dĺžka, kde by dominovala hlbšia dráma s ostrejším korením čierneho humoru neopakovateľných spomienok. ()

Kanibal

dívám se do jeho modrých očí a chce se mi říct "zmocni se mě!" :) Je to romantika, ale na tu je taky někdy nálada. Dávám 4 ()

blueskin

Takový milý snímek na páteční odpoledne. Tři hvězdičky jsou málo, čtyři zas moc. Andie Dowell vypočítávající své milence je prostě úžasná! ()

PALINO

Kvalitný britský humor a dobre napísané postavy predstavujú najväčšiu silu Newellovho filmu, ktorý dokáže pobaviť a zanechať príjemný pocit. Scenár Richarda Curtisa je naozaj veľmi dobre napísaný, má veľké množstvo vtipných i pekných momentov a Newell spolu s hercami ho spracovali dostatočne na to, aby urobili zo Štyri svadby a jeden pohreb dobrý film. A to sa im naozaj podarilo. ()

Seti

Jo tak tohle byla příjemná záležitost, ze který pro mě plynou 2 stěžejní závěry : 1) hlavně se nežeň vole, alespoň ne v následujícím půlstoletí a 2) je škoda, že se většina mých přátel a známých řídí závěrem formulovaným v bodě 1, protože kurva jak já bych šel někomu na svatbu :-) ()

Zagros

Hugh Grant mě ještě nikdy moc nepřesvědčil a nestalo se to ani tentokrát. Má snad jen jeden výraz, který dokáže sice zabrat na cca polovinu populace, ale já do ní nespadám, takže smůla. Tentokrát to nezachránily ani vedlejší postavy. Všechny až na jednu jsou mi velmi nesympatické a řeší jen své rádoby problémy s rádoby vtipem. Opravdu jsem se zasmál jen dvakrát a to je na komedii hodně málo. Od filmu jsem přehnaná očekávání neměl a chtěl si jej pustit jen jako oddechovku, ale ani v tom neuspěl. Nudil jsem se, nakonec dvě hvězdy + jedna za miniroli Rowana Atkinsona, který mě jako jediný dokázal rozesmát. ()

Loki_Six

A toast before we go into battle. True love. In whatever shape or form it may come. May we all in our dotage be proud to say, "I was adored once too." ()

Vajonek

Nejsem člověk, co by byl urvaný z filmu kvůli krásným modrým očím a nesmělosti Hugha Granta a postava Andie MacDowell je napsána tak, že osobně bych ji za to, jak se vždycky objevila, zmizela, nevyjádřila nebo vyjádřila, když to bylo nejmíň vhodné, dost často s chutí něčím přetáhla (ač sluší jí to tu opravdu moc). Úplně mi asi nepřipadá, že by tenhle film byl zrovna přelom v žánru romantické komedie, jak se někdy uvádí. Na to je to celé trochu moc postavené na hlavu. Ale má to velice příjemnou atmosféru po celé dvě hodiny, kdy se na to člověk dívá, místy je to velice vtipné, místy správně smutné i pravdivé. Má to své zvláštní kouzlo a má to i nějaké hlubší sdělení. Takže čtyři hvězdy a 75 - 80 % si to určitě zaslouží. ()

Perry-

Klasická britská romantická komedie. Nedosahuje sice kvalit Notting Hillu nebo Lásky nebeské, ale i tak se jedná o povedenou zábavu. A některé scény jsou opravdu super ("Jak se má tvoje nádherná přítelkyně?" " Ona už není moje přítelkyně." "Nebyl bych z toho tak sklíčený,povídá se, že nikdy nepřestala spát s Toby de Lislem, pokud jsi na to nepřišel." "Ona je teď moje manželka". ). ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata

08.02.2016

My Fair Keira

My Fair Keira

09.06.2008

Už nadpis řekne vše důležité, ale kdybyste se náhodou nechytali, rádi to upřesníme: připravuje se nová filmová verze legendárního muzikálu Lernera a Loeweho My Fair Lady. A Keira Knightley si v něm… (více)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)