Smrtihlav

• USA Dark City (více)

John Cooper se probudí sám v hotelovém pokoji a zjistí, že je hledán za několik brutálních vražd, na něž si ale vůbec nevzpomíná. Problém je v tom, že si nepamatuje vůbec nic. Je to muž bez minulosti, bez vzpomínek a bez budoucnosti. Při hledání identity objeví tajemné město ovládané záhadnými bytostmi. Mají neobyčejnou schopnost - umí zastavit čas a manipulovat s lidmi. S pomocí Dr. Schrebera je Cooper jediný, kdo se vymyká jejich kontrole. Skládá skládačku, která mu vrací minulost a odhaluje tajemství vražd. (Intersonic)

balba

Kafkovská noční můra o ztrátě paměti a cizincích v podzemí.Tento film je tak originální , vzrušující a je plný překvapení až do konce. ()

Joe321

Možná ještě temnější a hlavně záhadnější než The Crow. I výprava se zde posunula o stupeň výš. Rufus Sewell hraje celkem dobře, i když je trošku toporný. Výborný je Sutherland. Dark City opět nabírá body skvělou stylizací, která je zde dotažená do posledního detailu a hlavně tajemným příběhem, který se odkryje až na konci (a mě překvapil, měl jsem jiný tip). Je to napínavé, originální, prostě se na to dobře kouká. A kde že je ta Shell Beach? -"First there was darkness, then came the strangers." ()

M.i.k.e

v první půlce trošku neuspořádáné a místy nezáživné,ovšem ve druhé půlce film nabere na obrátkách,které mu naštěstí vydrží až do konce...v mých očích je na tom Smrtihlav určitě lépe než podobně stylizovaná ultra temná Vrána...slabší 4 a 70% ()

Martin741

Reziser Alex Proyas natocil vskutku dobry film so zaujimavou tematikou. Skoda, ze sa mu nepodarilo zohnat slavnejsie mena ako Kiefer Sutherland /serial Simpsonovci/ a mne neznamy Rufus Seweel. Rezia je na urovni a aj dialogy dobre, ale herecke vykony, kamera a strih su dost priemerne. Uz viem, kde sa inspirovali Wachowski pri toceni Matrixu : 60 % ()

MrPierc

Opravdu temné orgie v temných zákoutích,ale filmu to dodává to 120% tajemno !!! Nenudil jsem se ani chvíli, triky velmi kvalitní a velmi vkusné. Rufuse Sewella jsem viděl poprvé v hlavní roli a moc sa mi páčil, Kiefer Sutherland podal velmi dobrý výkon jako pomatený vědec trpící astma :-). Tento film je opravdu pro milovníky sci-fi, ale mé rodiče také moc nadchl (a to se moc nestává :- ). ()

bourec

Pořád zkoumám,proč to má tak vysoký hodnocení.Viděl jsem to tak pětkrát,ale nevim,Vrána má podobnou atmošku,město je takový temný,jen tma a hnus,Ale tam je to okořeněný tou pomstou,to vráně přidává na atraktivitě.Tady je to ale takový nijaky,bizární situace střídá další bizární situaci,takovej temnej videoklip.A konec je taky zvláštní,nevim,ale nechává mě to chladnym,a i hodnocení dám chladný.50%. ()

Petoss1

Ako toto môže niekto porovnávať s Matrixom?! Scifi príbeh so zápletkou, ktorá ma ničím nezaujala a pri ktorej som sa nudil. Začiatok bol sľubný, to priznávam, ale akonáhle sa na scéne objavili najväčšie holohlavé hviezdy oblečené v dlhých kabátoch hneď som pochopil, že toto nieje pre mňa. K hercom snáď len toľko, že hlavný predstaviteľ podal skutočne toporný výkon. A to mám scifi veľmi rád. 40% ()

Sandstorm

Hodně zajímavý scifi film s hutnou atmosférou, kde se vše odehrává v noci. Nápad, kdy jsou lidé v jednom městě ovládané někým z venčí je skvělý, ale forma toho, jak je vše vysvětlené mě příliš neuspokojila a škoda nízkého rozpočtu, který se negativně projevil na některých efektech. Herecké obsazení je velmi sympatické, tady nemám co vytknout. Podobné filmy: Matrix, Třinácté patro ()

DrBuznička

Celá základní premisa filmu je vlastně chybná. Protože to, co Oni chápou jako duši, jsou ve skutečnosti genetické předpoklady lidského chování. Božští Oni se tak svým experimentem vlastně snaží vyvrátit behavioristickou teorii, ale myslí si, že dělají něco úplně jiného. K čemuž by jim stačil mnohem jednodušší pokus a nepotřebovali by tvořit tak strašně temný svět. Bohužel nevím, zda se to Oněm na konci podaří, protože jsem usnul. A to se mi doopravdy moc často u filmů nestává, takže Smrtihlava musím nazvat nudným, i když to moc často u filmů nedělám (mám sofistikovanější výtky - dramaturgické, formální atd. - viz výše). A "temný" to taky moc není, pokud teda divákovi nestačí k depresi to, že se celý děj filmu odehrává ve tmě a že postavy trápí ontologická nejistota. ()

cariada

Velice dobrý nápad, ale provedení je dost zdlouhavé a někdy i nudí. Občas se v tom ztrácíte. Jako celek je to lepší průměr. Mimozemštaní si hrajou s naším vědomím. Je třeba jim v tom zabránit. Musí se nechat, že to má dost ponurou až depresivní atmosféru. ()

Flaxik

Nedokážu se soustředit na film, když v něm hraje takový odporný úchyl jako je Rufus Sewell, který se celý film tváří prakticky stejně a to jako by ho zezadu do hlavy bouchli těžkým tupým předmětem. Chápu, že za ty vylezlé bulvy a tím pádem neustále vyvalený výraz asi nemůže (vypadá to jako vrozená vada), ale ve filmu mi to dost vadí. Jenom díky tomu se pro mně z celkem dobrého filmu stává průměrný, protože ta jeho ohavná držka mi většinu projekce kazila. A to jsem tolerantní a v tramvaji bych ho určitě pustil sednout! ()

rogerkint

byl jsem zvědavý, jak vypadal film, který patří, dá se říci, k předchůdcům té třídílné sci-fi slátaniny, ze které padají bůhví proč všichni na zadek(moudří si jistě domysleli, že tím míním matrix). a byl jsem překvapen celkem mile. film měl zajímavý nápad, velmi slušnou temnou atmosféru a i když ani jeden z herců nebyl žádný paul newman, byly výkony celkem uvěřitelné. za zmínku stojí zejména kiefer sutherland. smrtihlav (miluji české překlady) je lehce nadprůměrný sci-fi thriller, který stojí za zhlédnutí. jen ten závěr bych nechal předělat. ()

DruidKarel

767. hodnocený film: Dokonalá atmosféra, skvělý Kiefer, skvělé masky a kulisy i bezva hudba, ale tenhle film, že byl natočenej v roce 1998? Vypadá spíš na konec 80. let. Vlastně na mě působil obrovsky kýčovitě, až příliš. Také mi přišlo naprosto odporný to slovo "ladění". To němohli tvůrce "Smrtihlava" vybrat jiné slovo? Jinak obsazení toho niemanda do hlavní role byl fakt omyl. Ale za to Jennifer Cennely, to je jiná káva. Vážně skvělá herečka a ještě krásná. 3* jsou tedy maximem. 3* ()

zuzinka2

Vynikající temná sci-fi, která mi svým zobrazení světa, spoiler! kde vaše vzpomínky nemusí zrovna být vaše a vaše rodina taktéž ne, a svojí depresivní atmosférou už od začátku chytla a až do konce nepustila. 90% (director cut) ()

1frida2

No, jo, no. Kámoška mne donutila na to kouknout, ale já věděla, že to není nic pro mne. Všechny ty bizarní efekty, fantasy, do toho všeho ten americký cit pro patos, který je mi tak vzdálený. Pastva pro oči, za to dám hvězdy. ()

C0r0ner

Smrtihlav je snad první film, který nemá v popisku napsáno horor, při kterém jsem se vážně bál. Proyas neskutečně zvládl atmosféru a sevřel mě v geniálně navrženém světě, kde jeden člověk prohlédne skrz závoj lži a musí se s tím po celou dobu potýkat. Takhle má podle mě vypadat špičkový film plný invence a něčeho nového. 100% ()

asinus

Koncentrované temno a deprese. Dokonale sedící obraz k příběhu vytváří spolu s přesným Sewellem atmosféru, která se do vás nezařízne, spíš vás rozemele na kusy a nechá nějakou chvíli přemýšlet o tom, co je to vlastně ten svět ve kterém žijeme. Pokud na to samozřejmě máte buňky. ()

Fallen_One

Příhodný název. Jaký název takový film. Zajímavá myšlenka podobná Matrixu. Kdyby Sin city nebyl komiks, řekl bych že se inspiroval Dark City. Zajímavý hlavní herci ve velmi netradičních rolích. Temnou atmosféru si Alex Proyas zopakoval po Vráně a docela se mu to povedlo, i když opakování není vždy matkou moudrosti. Vránu bych přesto viděl jako lepší film. A ještě jeden postřeh. Jennifer Conelly si stání na konci mola zopakovala podruhé v Requiemu za sen. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)