Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

Shredder

Povodnu rozpravku o Sipkovej Ruzenke som vzdy povazoval za jednu z najmenej zabavnych a interesantnych, preto mi tentokrat upravena Hollywodska verzia absolutne neprekaza. Hercom role sedia, Angelina vdaka svojej anorektickej vyziabnutosti akoby z oka vypadla svojej animovanej verzii z 1959 a dufam, ze Isobelle Molloy este na platne uvidime. Na Disneyovku to bolo prekvapivo nedisneyovske (v dobrom zmysle) a aj ked samotny film prevapivy nie je, patricne som si ho uzil. ()

sWONDER

Vizuálne náramne podmanivé, ale po obsahovej stránke málinko sklamanie. Samotná Zloba, je nanajvýš zaujímavá a morálka tu dostane poriadne zabrať, k tomu výborné triky a akurátna stopáž. Napriek tomu sa s Meleficent vyklula, aj keď pekná, "obyčajná" rozprávka, ktorá na druhej strane nemôže nikoho uraziť, skôr naopak. 70% ani o chlp menej. ()

Alergius

Tak moc se chtělo odlišit od zažitého konceptu, až z toho vznikla nekonzistentní slátanina házející jednu nedotaženou nebo naopak přetaženou myšlenku za druhou. Skoky ve vyprávění, které mě nechávali v tom "špatném" wtf rozpoložení, spousta zbytečných postav a scén. Měl jsem vyšší očekávání, o to horší byl pád. ()

lord-artoo

No, né! Na tuhle pohádku bych nechal své imaginární děti i koukat. Pro jednou je to opravdu hezké na pohled a k tomu obsahově nevyprázdněné. Jako vždy bych odpáral disneyovské přiblblo-postavy a ambice zaujmout dospělejšího diváka bitevními scénami, ovšem jinak je to rozhodně koukatelné! ()

Misulka93

Maleficent aneb Sipkova Ruzenka malicko jinak :-) krasna pohadka pro vetsi deti a jejich rodice o tom, ze na zlo se musi nahlizet z vice uhlu pohledu :-) klidne bych si ji hned pustila znovu :-) ()

TommyDiamond

Disney tentokrát nešel po stopách své vlastní historie (pan Banks), ale rozhodl se obléci klasickou pohádku o Šípkové Růžence do kabátu moderního fantasy…. Aby se však odlišil od všech pohádkových adaptací z posledních let (Sněhurka,Jack a Obři,Karkulka atd.), zvolil příběh ve kterém hrála hlavní roli smyšlená fantasy postava (Maleficent) a známý příběh o Šípkové Růžence zůstal pouze v pozadí celého filmu. Považuji tento nápad za geniální, jelikož si myslím, že samotný příběh o Růžence by nikoho moc nenadchnul.... Obsazení Angeliny Jolie bylo opravdu skvělou volbou. Příběh, jak už jsem říkal byl špičkový a po vizuální stránce to byla opravdová pastva pro oči. Studio Disney mi poslední dobou dělá opravdu radost a tak udělím čtyři hvězdy.... ()

DaweForeman

Pěkně upravená pohádka o Růžence. Ale je to přesně jak píšu pohádka (zaměřená na mladší publikum, i když starší taky neurazí), má to potenciál se stál plnohodnotným fantasy zaměřené na dospělé, kdyby trochu ještě upravili příběh (i když při pohledu na boj, který byl zpočátku filmu, bych se obával, že by se z toho stala další Narnie a ne něco jako Pán prstenů). Přesto mnohem lepší pohádka než ty odpady, co se točej u nás (vim, že nemůžu srovnávat rozpočty, ale místo těch x desitek odpadů by mohli natočit jeden kvalitní). Co se týče příběhu, tak mě celkem překvapil jak to upravili a musím uznat, že změna to byla příjemná. K tomu člověk si může vychutnávat prvotřídní efekty a grafiku, takže je na to radost i pohledět. Co se týče obsazení, tak nevím zda bylo zrovna nejvhodnější a určité dialogy mohly být lepší. ()

Miagy

Zabudnite na Bielu kráľovnú, táto rozprávka (rozprávka?!) ukazuje druhú stranu mince. Každopádne sa nejedná o tradičné poňatie rozprávky bratov Grimmovcov, každopádne tento alternatívny počin vyšiel a zhltol som ho celý i s navijakom. Istým spôsobom síce došlo k odbočeniu od pôvodného - tradičného rozprávania, priznám sa, že mi to skôr nevadilo, a Zlobu by som si dal vytetovať na chrbát. A. Jolie je skvelá herečka, ktorá dokázala že jej nerobí problém žiadna rola a úloha zlej čarodejnice jej sadla ako uliata. Dokonca si dovolím tvrdiť, že jej výkon presiahol jej mnohé bývalé úlohy. PLUS: Zloba, masky, hudba, fantasy s netradičným záverom, nekonvenčný dej, atmosféra lesa, výborné rozprávačské a zaujímavé. MINUS: mierne hluché miesta, réžia a scenár dali priestor prevažne zlej čarodejnici, čo bolo vlastne asi zámerom. ()

Clark_Kent

Jednoznačně rozhodnuto Angelina umí hrát a tady ji to šlo na jedničku. Pohádka se vším všudy, bavil jsme se zpět do dětských let. Je fajn se nechat unést tímto příběhem. ()

Gromit

Ale jo, dá se to. Čekal jsem, že film Zloba - Královna černé magie bude nějaká blbost, ale ve výsledku se jedná o docela hezkou pohádku. A to i přesto, že se tu dost okatě vykrádají fantasy jako Avatar či Alenka v říši divů. Pro mě bylo ze všeho nejdůležitější, že jsem se ani na chvíli nenudil a neměl pocit, že ze mně režisér Robert Stromberg a spol. dělají vola. A dokonce i ta Angelina Jolieová mi přišla překvapivě snesitelná. Takže to nakonec vidím na solidní tři hvězdičky. To není špatné, ne? ()

joelly01

Sipkova Ruzenka feministkou? Za me tedy palec dolu. Aby tady nedoslo k nejakemu omylu, v podstate nemam nic proti Angelina Jolie (v Changeling byla fantasticka!), ale tohle byla proste slabota. Blbly pribeh, "umelohmotne" triky, z hercu jeste jakz takz Jolie, ale jinak proste nic.. Me se to vubec nelibilo. To uz nikdo nedovede natocit fakt peknou, vypravnou a OPRAVDOVOU pohadku kde se vsechny postavy nechovaji jak po lobotomii? ()

Zl0

V pohode rozprávka. Páčilo sa mi že si spravili príbeh šípkovej ruženky po svojom. V rámci scén čo sa pohybovali od detských, kde som čakal jednorožce s dúhou, až po bitky, kde som myslel že zpoza rohu vyskočí Aragorn, to bolo dosť schizo, ale dalo sa. ()

Marty7CZ

ohranej příběh, velmi pohledná výprava, Joliovic mi po dlouhý době vcelku nevadila, ale nechápu, jak to mohlo udělat v kinech takovej kotel!!!! 60% ()

papadoce

Konečne. Po chabých a maximálne nevydarených pokusoch o pútavú rozprávkovú fantasy hranú ľuďmi ako boli Cesta do krajiny Oz, Jack a obri, či úplne skurvené Gulliverové cesty s mongoloidným Blackom tú máme fantasy rozprávku ako sa patrí. Angelina je neskutočne sexy, príbeh obzvlášť v prvej tretine má grády a triky sú prepracované skrz na skrz. Bohužiaľ piatu hviezdu musím odobrať a to za úplne nevhodného kráľa v podobe Sharlta, pritepleného mladého princa a Rúženku alias prasačí noštek. Tuším, že mala dostať do vienka pôvab. No nič. Každopádne ja som s výsledkom vcelku spokojný. ()

JimDeNiro

Možná velice neobjektivně hodnotím za plný počet, ale já byl naprosto spokojen. Na MALEFICENT jsem se těšil, co jsem o něm slyšel a za sebe můžu říct, že mě to dostatečně uspokojilo, Angelina skvělá, ale co je hlavní, že z filmu byl hotový i můj šestiletý syn a o tom to přece je... :D ()

Marcos

Moderní Růžena či Růžena třetího tisíciletí dopadla skoro tak,jak bych čekal. Díky dnešním technologiím vizuélně zajímavý a reinkarnovaný klasický příběh kletby s několika změnami splnil účel oddechovky. Otázkou zůstává,jestli tyto změny byly nutné a zda filmu spíše neuškodily. Některé určitě ano a ostatní moc nenadchnou,ale ani neurazí. V souboji Růžen u mě stále vítězí ta "naše" oproti této Disneyovské. Zloba zůstane pouze na oči pěknou,americky zprzněnou pohádkou. ()

Zombiepod

Božská Angelina ako disneyovská čarodejnica boduje vo fantasy wannabe rozprávke. Úvod a jeho bojová scéna má nábeh na parádne epické fantasy, ktoré však postupne upadá a spamätá sa až v hustom, digitálne vypeckovanom finále. Ten zbytok je už iba ďalšia adaptácia známej grimmovskej rozprávky o Šípovej Ruženke a sudičkách, ktorá ničím veľmi neprekvapí a Elle Fanning ako predstaviteľka princeznej nebola najlepšia voľba. Maleficent je vlastne nádhernou predigitalizovanou rozprávkou, ktorá v sebe však nemá potenciál, aký som očakával. Angelina a Sharlto žiaria, na film sa vcelku dobre pozerá, no znova by sa mi do toho príliš nechcelo. ()

Maniik88

Pekná hraná rozprávka, na ktorej mi nič zásadnejšie nevadilo. Vychrtlej Angeline rola sadla, efekty fajn, rozprávkový svet pekný. Slušná spiaca princezná. A tak predsa sa mi jedna vec nepáčila a to hnusná šípková Ruženka. Mohli teda krajšiu herečku vybrať. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek