Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

Martazoe

Když pominu příšernou umělou, počítačovou vizuální stránku studia Disney, tak jsem jinak byla poměrně spokojená. Pohádka se mi líbila, kupodivu i Angelina Jolie mi sedla, je tu i znát inspirace jungiánskou hlubinnou psychologií, takže v zásadě dobrá transformační meditace a oddychovka zároveň. ()

sabber

Tomuhle titulu jsem se dlouho vyhýbal,asi jsem tušil proč.Ano opět jsem dal na doporučení něžného pohlaví.....opět chyba.Tak asi půjde o nějakou lehkou fantasy říkám si,a ona by to byla i pěkná temná fantasy ale dělali to borci z disneyho,takže se to muselo pěkně osladit,naplnit hromadou roztomilé marmeládky a pro sychr ještě pořádně pocukrovat,a hlavně bacha na přístupnost protože teen jsou největší kupní síla.A koho napadlo dát tomu název Zloba-královna černé magie???To prostě nemohli nazvat třeba-Růženka?a nebo místo fantasy napsat pohádka?já bych se tomu obloukem vyhnul,ušetřil bych 90 minut života,nemusel bych psát tenhle komentář a vy by jste ho nemuseli číst.Při znělce na mě vybafne tipcký disneyho hrad,takže už vím že krvák to nebude,jsou tu první minuty filmu,a je to v hajzlu říkám si,to je tak přeslazené že diabetici z toho musí dostávat záchvat,ale pak to dostane temnější nádech a film mě zaujme,ale to jen do chvíle než příjde na scénu TO,to jménem růženka je tupé jak naběračka a blbé jak kola na ponorku,musel jsem se z pocitu trapnosti podhrabat pod koberec abych to přežil do závěrečné scény,kterou předcházela líbačka která bude v určitých kruzích asi hodně diskutovaná.Nicméně to zachránila Angelina a její skvělý herecký výkon,proto tři hvězdy bez ní by to bylo absolutně nekoukatelné a nezachránilo by to ani cca 30 minut dobrého materialu. ()

Verdolin

Tenhle film mě fakt příjemně překvapil, nejlepší z poslední doby, bych řekla a Angelinina dost dobrá role tedy, jak jinak než plný počet, jsem ráda, že z otřepané verze někdo vymáčkl něco víc a rovnou, co se dalo ()

rebelllka

Velice mile mě tato ,,pohádka,, překvapila. Přijde mi jako skvělý nápad natočit Růženku z pohledu ,,zlé,, královny.Trošičku mě vadilo že to mohlo být o 20 minut delší a trochu ten příběh ještě oživit. Skvělá Angelina Jolie příběh nejen oživila, ale diváky velice mile přepvapí. ()

Edwin44

No tak se Angelina po 4 letech vrátila do filmu a rovnou můžu říct že ona byla hlavní plus celýho filmu. Začátek kdy se z malé víly stala temná kmotřička byl fajn. Všechno bylo to hezky temný a smutný a Angelina opravdu skvěle zahrála přerod tý postavy. Jenže pak přišla ta část kdy přišla na scénu Aurora a všechno šlo do kytek. Přestože že Elle Fanning je fakt hezká, tak postava Růženky celej film tak zesladila až to hezký nebylo a k filmu to moc nesedelo. Konec byl takovej no jak to prostě amíci uměj happy end, že se mi skoro z toho zkazili zuby. ()

mad.dog

Velmi zajímavý film. Od původní pohádky udělal obrat o 180 stupňů a vyobrazil lidi jako svině a hlavní zápornou/kladnou postavu jako nejvíc tragickou a se kterou si život vytíral zadní partie. Originálněji pojatá než kolegyně Sněhurka s lovcem. Ale je tu několik ale. Kromě Angeliny, která se ve svý roli rochní jako prase v blátě a dejme tomu Elle Fanning, nevidím nikoho dobře hrajícího. Vezměme si kupříkladu milýho zlatýho pana krále. Ta role byla vysloveně napsána ale i zahrána špatně, děsně ploše a bez logickýho vysvětlení proč byl tak strašně na Zlobu nasranej, když veškerý svinstva udělal on. Nebýt odfláknutého scénáře bylo by to lepší. Průser to ale rozhodně není. ()

JerryPilsen

Docela jiná Šípková růža a vůbec né špatná.Ať už se odlišuje pojetím nebo příběhem,kdo se povznese nad původní příběh,musí se mu to líbit. ()

vlcekmirek

Vskutku zajímavé zpracování starého tématu v novém a moderním pohledu „z druhé strany". Je to vlastně nové zpracování klasické animované Dysneyovky Šípková Růženka z roku 1959. Celý příběh je ale vyprávěn z pohledu té „zlé" víly, která nebohé dítko proklela. Ale proč byla ve skutečnosti tak zlá a mstila se? A kdo mohl skutečně Růženku vysvobodit? A má polibek z pravé lásky skutečně tak zázračnou moc? A proč ...? Angelina Jolie není jen vnadná krasavice po boku slavného manžela. Ve Zlobě ukazuje mnoho svých tváří, umí být zamilovaná až k najivnosti, zdrcená s bolestí v srdci i nenávistná se skutečnou zlobou v očích nebo dojemně něžná. Po pravdě, malým dětem ponechme klasické zpracování kreslené pohádky a tento moderní pohled na stejný příběh nechme těm odrostlejším dětem, které už se nebudou bát, když se Zloba rozzuří. ()

randolph

Krásné kostýmy, pěkné zpracování a milý příběh. K tomu dobré herecké výkony, zajímavá výprava a je z toho milá výpravná fantasy pohádka. ()

LeaFF

přiznám se, že jsem měla obavu podívat se na Maleficent dlouhou dobu. A paradoxně mě od toho odrazovala samotná Angelina. Nějak po těch všech akčňácích jsem si jí prostě neuměla představit v pohádce. Ale musím říct, že jsem byla velice příjemně překvapená. super ()

misa kulicka

Trochu Avataru, trochu Pána Prstenů a Hobita (tu ruiny fakt vypadaly jako Dol Guldur). Tohle smíchejme, přidejme to do trochu upravené pohádky (Zloba opravdu není zlá na rozdíl od podlého krále). Celkový výsledek - hezké efekty, ale celkem tak 55 %. A Diaval je neregistrovaný zvěromág, tak tu máme i trochu HP. ()

BR23

Efekty, vizuál boli perfektné... ale ten scenár... ach, najračej by som vzal ten scenár a oplieskal ho scenáristovi o hlavu, ale vzhľadom nato že by sa jednalo o veľmi tenký scenár, použil by som nato zlaté stránky (rozumej omnoho hrubšiu knihu) Angelinu Mám Práve Krámy Jolie fakt nemám rád. Je mi vrcholne nesympatická. Snažili sa o nóvum ale podla mňa, nie že prestrelili ved niesom žiaden puritán ani konzervatívec, ale mám dojem že oni to zobrali úplne špatne... a to nudne a nezaujímavo, fakt ma to nebavilo... EDIT: dvojka je o dosť lepšia. ()

Tobias_Sin

V mnoha scénách mile překvapivý snímek! Převýprávění Růženky dopadlo dle mého velice úspěšně a originálně. Postavy jsou smysluplné, každá má své místo, všechny však ustupují do pozadí před vílou Zlobou. Ta je pro film naprosto klíčová. Její morální dilema o zrazené důvěře, následně vyřešené pomstou na dceři jejího nepřítele, bylo velmi dobře zpracováno. V každém ohledu jsem čekal, jak se to vyvine, neboť děj filmu dokazuje, že né všechno bude tak, jak to známe z knížek.. ()

fanousek589

tato pohádka je v podstatě takový remake na x pohádek. pravda je to dost smíchané ale je to udělané tak dobře až je to prostě užasný ;) ()

RyuzakiSE odpad!

Kravina, kravina a ještě jednou kravina. Byli jsme na tom se třídou... měli jsme si odhlasovat, jestli pujdem na Zlobu nebo na Rio 2. Kdybych bývala věděla, že tohle je jen další klišé typu re-make, tak se přiklonim k Rio. Skoro celý film jsem se nudila a jak jsem zpozorovala, tak se někteří spolužáci nudili taky. Až tak, že začali po ostatních házet popcorn. Aspoň celé utrpení zachránila věta od spolužačky: 'to lesbický porno je ale nuda'. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek