Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

RoyBatty444

Šípková Ruženka naruby sa mi celkom páčila. Trpí hluchými miestami trochu nemastným neslaným Cospleyom a nie vždy bodujúcou Jolie napriek tomu z času na čas vytasila krásnu angličtinu a viac mi nestrebalo. Občas je príbeh až moc infantílny, ale inokedy ide do tuhého. Naša milá-nemilá zloba sa v niektorých pasážach mení na akrobatické lietadlo a to som si užíval. 3D predpokladám že tiež bodovalo s množstvom efektov týmto smerom (nevidené v 3D). Mladý zástupcovia hercov neboli moc presvedčivý a tí skrývali najviac infantilnosti, hneď po škriatkoch alebo čo to boli. Inak ale pekný kontrast k pôvodnej verzii. ()

DeThomas

SPOILER ALERT!!! Trailer super, vypadalo to na prvni pohled epicky. A to je jedina vyhoda a hlavni problem filmu. Efekty a CGI super, ale pribeh sam, dialogy a celkova logika scenare naprd. Hrani spocivalo predevsim v cumeni, usmivani a postavani s otevrenou hubou (Aurora) a v postavani a tvareni se jako clen boybandu (ten tulpas, co mel byt "true love" a urval si cca ses vet za film). Prechody od hodny vily ke zly kralovne (ktera vlastne vubec neni zla) a zase zpet k hodny kmotrence byly divny, chvilema matouci a skoro az neuveritelny. Tri "legracni" vily me neuveritelne s*raly a uprimne sem doufal, ze pojdou nejakou skaredou smrti. Bohuzel se nestalo. Na pohadku pro deti je to moc zmateny, na fantasy moc malo fantasy... Pejsek a kocicma tocily film, natociluly od kazdyho zanru kousek a doufaji, ze poleva od Angeliny jim to udrzi pohromade. Smula. Je velka skoda, ze se dnes filmari spolehani hlavne na vizualni stranku a par hvezdnych jmen misto toho, aby se radsi venovali scenari. Nejspis doufaji, ze si toho nikdo nevsimne, ale kdyz je vetsina dialogu o nicem, tak to nejde ignorovat. Btw, cesky preklad nazvu je jeden z nejdebilnejsich za posledni dobu. ()

Primus tesla

Film stojí a leží především na Angelině která Zlobu zahrála moc hezky. Triky a nádherná výprava jsou až na druhém místě. Docela mě štvala přeslazenost blat. ale ten příběh. Dámy a pánové ten příběh mě dojal. ()

gael83

Sněhurka a přesto je to jiný příběh než, jak jej známe. Narovinu zas tak temné to není, atmosféra lehce pokulhává, AVATAR z toho smrdí na hony a Brangelina neumí řvát, holý fakt. Triky jsou bezkonkurenční přeci jen Disney studios už má laťku kvality dávno nastavenu. Finální battle v hradu mi přišel lehce "essesáckej" na můlj vkus už to bylo moc. Šmak by si při pohledu na draka pouze ohnivě odříhl. Jako celek exteriérově a kostýmově poutavé, esence zla nedostatečná určitě by to sneslo i jiné obsazení. Detail: Americké čarodějnice, jsou vždy laděny do zelena?! ()

NeverEver

Film jsem nikdy videt nechtela, ale po 6hodinach letu a bez prisunu filmu, ktere opravdu videt chci, jsem podlehla. No a nakonec jsem byla mile prekvapena. Film mel spad, Angeline to seklo a diky jejimu vyrazu spousta scen nepusobila decky nebo nostalgicky, naopak spis vtipne a z casti s davkou ostre ironie. Jedina smula byla ta vazba na Ruzenku, kdyby te nebylo, dala bych jeste o hvezdu vic:-) Snad prvni americka pohadka (kdyz nepocitam ty kreslene), ktera me nezhnusila a neotravovala me temi prisernostmi "ala zeme Oz". Takze ve finale jsem byla spokojena, letadlo v poradku pristalo a ja si rikala, ze to nebyl vubec zly napad, dokoukat tenhle film. Davam s naprosto klidnym svedomim 3***. ()

Standey

Vůbec to nebylo špatné, ale ani úplně vynikající. Zkrátka průměrná fantasy na kterou se dalo v pohodě koukat ;) ()

J.Gotti

Opravdu krásný příběh a ještě hezčí podívaná. SUPER triky. SKVĚLÁ Angelina. Když pustit, tak originál audio a BLU-RAY!!! ()

camomilla

Velmi kreativne vystavena pohadka o Sipkove Ruzence, navic s uchvatnou Angelinou. Poklona chytre zapletce i psychologickemu vyvoji postav(y). Trosku skoda 99% digitalu vsude okolo, ale v pohadce se to da odpustit. ()

Margay

Pokud přistoupíte na to, že to NENÍ ta pohádka, je to super film. Jestliže si chcete pustit pohádku, tohle ale vůbec není dobrý nápad. ()

andrej2000

Nejsem na pohádky. Ani jsem se na to nechtěl koukat. Ale musím říct, že tohle mě dostalo. Úžasně natočená pohádka, která představuje dvě hlavní hrdinky trochu v jiném světle, než divák čeká. Angelina, je zde naprosto dokonalá. Za mě 4****. Moc hezký film! ()

terordemon

Mám rád tieto nové moderné verzie klasických príbehov. Disney príjemne prekvapil a prináša úplne iný pohľad na príbeh o Šípkovej Rúženke. Parádne vystavaný skoro až dospelý príbeh so skvelou a mierne feministickou pointou. Príbeh, ktorý nemá čiernobiely pohľad na svet. Je to niečo iné, nové a nápadité a pritom si to stále zachováva tú klasickú detskú hravosť. Nádherný výpravný svet vytvorený do každého detailu s krásnym vizuálom. Nechýbajú atmosferické zábery plné emócií. Dokázalo sa to vyhnúť aj trápnym vtipom a gýču. Samotná postava Maleficent je super a Angelina hrá ako o život. Jej silné ženské charaktery vždy išli. Ale jej podaní táto postava skutočne ožila. Keď napríklad v úvode pri obrane lesa zvolala "Arise and stand with me!" a okolo nej začali povstávať enti tak mi normálne naskočila husia koža. Ten pocit milujem. A on sa ešte dokonca počas filmu vrátil viac krát. Vidno že film stojí hlavne na postave Maleficent. Čo nie je až také zlé ale ostatné postavy sú už klasické archetypy. A všetko je to zaklincované dokonalým epickým finále, kde sa príbeh uzavrie a všetko potrebné sa vysvetlí. Keď budem mať niekedy deti toto bude jedna z mála disneyoviek čo si s nimi veľmi rád pozriem. 89% ()

Epco

Prekvapivo príjemná rozprávka, ktorá nejde proti prúdu len preto že si to predsavzala. Ku koncu to dokonca aj dáva zmysel. Na nešťastie sú tam otravné postavičky, v tomto prípade 3 kmotričky, ktoré ako je už zvykom v novodobých rozprávkach skôr lezú na nervy ako bavia. Dokonca by som išiel z hodnotením ešte vyššie ak by aj kráľ prešiel nejakým vývojom a nebol iba bezrozmernou figúrkou ktorá musí tupo dokráčať až na koniec bez toho aby sa zmenila. ()

Martin96

Krásně načrtnutý svět (efekty na jedničku), výborný příběh a Maleficent v hlavní roli, která boří pohádková klišé o dobru, zlu (a puse z "pravé lásky" :D ) Silné 4 hvězdičky, ()

zurivymlok

Podle mě originální nápad, který se však dal více emocionálně vyhrotit a to ve dvou situacích: (1) pocit zrady Zloby a její přerod a (2) finále, kdy vlastně je nucena bojovat s bývalou lásku, která jí zradila, ale také otcem Růženky, kterou si oblíbila. kdyby si scénárista s tímto více vyhrál, mohla to být skutečně výjimečná pohádka. Přitom stačilo přidat pět max deset minut stopáže, což by při stopáži 97 minut nebyl vůbec žádný problém. ()

SpeckMcBig

píchne se o vřeteno kolovratu a upadne do kómatu..tahle hláška padla během sledování a já se až do konce nepřestal smát.trikově vychytané,odvážně zažité schéma o šípkový blbce postavené na hlavu a skvělá Angelina v hlavní roli..avšak nic pamětihodného se nestalo ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek