Slavusko

Aj ked neoblubujem scifi filmy, tento je opakom. Scifi v ponimani cestovania v case mi az tak neprekaza, do popredia sa skor dostava zmyselnost (Claire) Rachel McAdams a jej krasny vztah k Henrymu, ktory trpi zvlastnou chorobou - cestuje v case za okuzlujucou Claire s ktorou preziva nezabudnutelne chvile plne lasky, dotykov, pohladeni, bozkov, nehy, zmyselnosti a to vzdy v inom case - v inej dobe - v inom veku... Jedna sa teda najmä o romanticky film s mensimi prvkami scifi. Hlbku a zmyselnost filmu pochopi so slzami v ociach ale len ten, kto ma sam to stastie, ze vie co je uprimna a zmyselna laska plna toho vsetkeho, co je zobrazene vo filme samozrejme bez cestovania v case : )... Iny uhol pohladu moze vraviet, ze sa jedna o priemerny nerealny film... Odporucam pozriet si tento - jeden z najkrajsich romantickych filmov napriek miernemu scifi... Scifi je pri hlavnej pointe maximalne nepodstatnou sucastou, ktora priam naopak, umoznuje divakom aby si ovela viac vazili, ze na rozdiel od Henryho, nemusia neovladatelne zmiznut od svojej polovicky v tej najkrajsej chvili... Posledne tri slova: posobive, romanticke a zavideniahodne ( sila vztahu Claire a Henryho ). ()

Honzyg

Vydařené psychologické drama, které se sice trochu prvoplánově pokouší diváka dojmout, ale což, na mě to celkem fungovalo. Zajímalo by mě, jak by film vypadal s Adrienem Brodym v hlavní roli. Ale Eric Bana se do tohoto snímku hodí také velmi dobře. Hlavní role jsou přesvědčivé a příběh opravdu dokáže zaujmout. Párkrát během filmu jsem měl pocit, že autoři cosi trochu odflákli nebo nedotáhli, ale film jako celek hezky funguje. 75% ()

Triglav

Tak tohle je pětihvězdičkový film, jak má být. Má všechno, co lze jen žádat. Základní motiv se sice může zdát trošku jednoduchý – chlápek cestuje časem, no a co, to jsme už viděli tisíckrát, řeknete si. Jenže příběh je tak dokonale podaný, že jsem hltal každou minutu, každou scénu. Má to svou atmosféru a kouzlo, herecké výkony lze jen chválit. A jako třešnička na dortu je Rachel McAdams, na kterou se opravdu pěkně dívá. ()

cachanell

Zajímavý a romantický. Tak nějak má romantický film vypadat. Muž, který cestuje časem - tato myšlenka už kolikrát zpracována byla taky rozvětvena do zajímavých detailů (ať už nahota při cestách časem, nemožnost ovládat tuto poruchu, návraty do známých míst v jiných časových pásmech, či dítě, které dědí tuto genetickou poruchu, ale tak nějak si už s ní umí poradit). Zajímavé a překvapivé. Doporučuji ke shlédnutí. ()

stuj

Kdybych neměl rád cestování v čase, tak dám o hvězdu míň. Je to spíše televizní zpracování. Navíc i zde je klasický problém filmů o cestování v čase - budoucnost udělá při cestě do minulosti něco, co způsobí, že se ona budoucnost může stát.:) Tuhle otázku film neřeší a prostě jen popisuje příběh. Michomodem ono podvedení/nepodvedení vlastního muže s jeho minulým já je celkem dobrý nápad:) ()

sam.uel

Četl jsem hodně povídek a viděl i několik filmů s tématikou cestování v čase,ale tohle bylo asi její nejpitomější využití.Tahle slátanina sci-fi a romantiky mě rozhodně neočarovala. ()

MAD_HOLUB

Nehnevajte sa na mňa za to čo teraz napíšem, ale som toho názoru, že hodnotenie "odpad" môže dať len zakomplexovaný idiot, ktorý ženu(v prípade žien muža) videl maximálne na obrázku. ja som dobrých pár minút preplakal a som na to až hrdý. takýto film človek pozrie len zopárkrát za život. plný počet ()

BioRaj

Do námětu,, cestování časem ,,bych se raději nikdy nepouštěl . Jinak film pěkná podívaná , ale to je tak všechno . ()

tomkat

3 a 1/2 *, slušná práce - zvládnout film, který je jednak romantický a druhak o cestování v čase, což je vždycky ošemetné kvůli logice děje, to není jen tak. Tady to zvládli - včetně výběru herců a vyvarování se až-moc-kýče. Na konci si tak můžete zaslzet bez pocitu trapnosti, spokojení a "pohlazení" - co chtít víc? ()

Patrix000

Krááááásnýýýý film romantika jak nikdy a sci-fi zaroven moooooc se mi to líbilo a Rachel Mcadams je super herečka diky ní dostavaj fimy váhu a glanc! DOPORUČUJI!! ()

raiha

Romantický příběh hodně dojemný, nicméně bez oné zápletky s cestování časem by byl prostě tuctový. To, že má Henry genetickou poruchu je sice fajn, ale nikde není dovyřčeno, proč tomu tak pořádně je a proč to nedokáže ovládat a jeho dcera nakonec ano. Nevím nevím, jak by to dopadlo, kdyby hlavního hrdinu nakonec nezabili, obávám se, že to bylo to nejdojemnější, jinak mají postavy poměrně chabý charakter, zápletka postrádá hlubší smysl. Pokud tím básník chtěl něco říct, vzhledem k tomu, že se jedná tak trochu o sci-fi, mezi řádky jsem to zkrátka nenašla -> romatická oddychovka k práci na projektech :) ()

Chenile

Docela škoda. Myslím, že nápad pěkný a mohla z toho být pěkné melodrama. Bohužel prakticky chybí příběh a i na film o cestování časem je to všechno zamotané, nepřehledné a nesmyslné. Závěrem mohu říct že u posledního dílu LOTR jsem byl víc na měko než u nejmutnější části tohoto filmu a to je velka ostuda.. A herecké výkony to už vůbec nezachránili. Jedna * pouze za dobrý nápad. ()

Pajuš007

Velmi mě zklamalo, že ve filmu, který má tak silný a emocionální příběh, není vysvětleno téměř nic. Proč Henry mizí, aniž by chtěl, proč si na začátku Clare nepamatuje, proč nemůže přenosům zabránit...Nic není vysvětleno, příběh prostě jede bez jakéhokoliv vysvětlení a logiky. Když Clare poněkolikáté potratí, nevíme ani, že byla předtím ''tolikrát'' těhotná. Dítě může odcestovat v 10. týdnu z dělohy? A kam? Toto mě velmi zklamalo, kdyby byl příběh lépe propracovaný, byl by z toho úžasný film. Také mi tam chyběla akce. Velká škoda. Konec mě ale velmi dojal. Z traileru jsem toho očekávala mnohem mnohem víc.. ()

sun.eagle

Na poli romantických filmů osvěžení. Ale že bych z toho promočil kapesník? Korejské a japonské romance jsou dojemné, tak dojemné že tahle je asi ta dojemná jako Hostel. ()

Harakiros

pokud to budu brát čistě jako romantiku, tak dávám plný počet. Jinak je poměrně nesmyslné vůbec jen uvažovat nad tím, že by snad mohla existovat nějaká podobná porucha. Maximálně v hlavě autora předlohy. Herecké výkony vůbec nejsou špatné a Eric Bana měl své lepší období. Čtyři hvězdy dávám za to, že jsem si tu „romantiku" opravdu užil a nemusel u toho vůbec přemýšlet! ()

Morrigen

Film, v němž se život hlavního hrdiny prolíná s přítomností, minulostí a budoucností. Jedno shlédnutí opravdu nestačí, aby do sebe člověk vsákl všechno to, co film nabízí. Přiznávám totiž bez mučení, že romantické filmy nemusím a láskyplná zápletka každého druhého filmu mě doslova vytáčí, ale do tohoto skvělého snímku pasuje jako poklička na hrnec a bez něj by to nešlo. Možná trochu zamotané, místy nepřehledné a přeslazené, ale za mě film, který má charisma, a proto odpouštím i pár drobných chybiček v logice. ()

Verdolin

tohle mě chytlo za srdce, zapisuju si tendle film na seznam, u kterých mám vždycky po ruce kapesník;-) Rachel McAdams se mi líbí jako herečka čím dál tím víc, každý film stoupne hned o min. jednu hvězdu. Zase cestování časem trochu jinak a nepředvídatelně. Doporučuju vidět aspoň jednou. ()