Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

Dart_Nader

Musím nesouhlasit s většinou co tu píší jen kritiku.. Film neni až tak špatný, přesněji, nejedná se o dnešní americkou slátaninu které se dnes točí. Tím myslím že hlavní hrdinové nejsou nesmrtelní, takže zemřou všichni hlavní hrdinové, nakonec přežije jen mladý nezkušený pomocník a holka, jejíž tělo ovládl démon. V tento okamžik film uplně zkazily, každý, kdo někdy četl alespoň něco o exorcismu ví, že jen málokterý zkušený exorcista by dokázal tělo poškozené osoby zachránit pokud ji napadne takto mocný démon, a i pak byla tato osoba poznačena ranami a jizvamy, zde mladík, který tento rituál dělal poprvé v životě vyhal z těla dívky vyžšího démona, a holku zachránil. To by ale nebylo to nejhorší, jak je známo, poškozená osoba by si neměla nic pamatovat, ovšem zdejší slečna si pamatuje vše co se dělo, nebo to tak alespon vyplívá ze závěru.. Tahle kravina na konci zkazila celý děj, který také nebyl zas tak dobrý, ale koukat se na to dalo a i přez různé chyby a nedostatky film není uplný propadák a koukat se na to dá... ()

JerryPilsen

Akční fantasy,která má pramálo společného z českým zcestným názvem.Ale v rámci žánru výborná podívaná,které člověk odpustí i těch pár chyb.Atraktivní prostředí Alp dobře dokresluje atmosféru a i stopáž není přehnaná. ()

soulless

Neurazí, nenadchne. Takové méně akční, akční film, který těží ze solidní výpravy, nicméně atmosféra, která se rádoby snaží o hutnost, je řídká jak polívka u nás v menze. Velmi solidní herecké obsazení filmu přidalo, co se týče propracovanosti, taktéž děj není nejhorší, nicméně dalo se s ním řádně zapracovat. Celkově to není až takový propadák jakým to mnozí nazývají, ale jak pravil Brabec, "žádná sláva to néni." 5/10 ()

Arkwuill_S

Těžkej středověk... heh. Křížové výpravy, šíření křesťanství a trestání "nehodících" se. Že by historky o čarodějnicích byly jen pohádkami, kterými se strašily malé děti a ospravedlňovaly čistky církevních papalášů? Tak v tomhle filmu ne... lidstvo postihl mor a zřejmě za to můžou čarodějnice, takže hurá jednu chycenou převést na posvátné místo a tam odsoudit, potrestat, popravit, zastřelit, propíchnout... Jo, takže to by bylo. Jakože mám Nicolase Cage rád, tak tento film si do výstavky asi nedá. Chatrný a nezajímavý děj, žádné výrazné postavy, předvídatelné situace a nenapínavé momenty. Takto bych to v kostce shrnul. Jedině se mi tam líbily snad ty pohledy na horská panorámata, to bylo jako pěkný. Ale jako cestopisný dokument to asi nenatočili, i když, kdo ví. Nuže tenhle film, stačí se podívat v galerii na pár obrázků a ani se na to nemusíte dívat. Někde jsem četl, že tohle je prý jako Jméno růže, jen akčnější. Tak to ani náhodou! Tohle Jménu růže nesahá ani po kotníky! ()

ACE 2007

předvídatelná slabost vtip na nesprávném místě....suhlasím s názory, že pro nás, co jsme to chtěli skutečně dokoukat až do konce, by byl pád mostu /mimochodem neskutečně napínavá scéna, kdy každou chvíli z každého záběru vypadá most úplně jinak a není to dáno fyzickou silou kočáru...:-)/ vysvobozením a hlavní čarodějnice mohla ulétnout do titulků, čímž by bylo zaděláno i na dvojku tohoto béčka.... pro ty chytřejší nemusím psát, jak moc se těším, že ne?.... ()

en130

Na tento film jsem se hodně těšil, jelikož mám rád filmy ze středověku. Skvělé obsazení hlavních rolí známými herci (Nicolas Cage, Ron Perlman). Vynikající myšlenka na téma středověkého filmu, která místy přechází na hororovou atmosféru. Na druhou stranu, děj filmu je poněkud slabý, rozhodně mohlo přijít větší zpestření cesty, než překročení zpuchřelého mostu a napadení vlky. Závěrečný děj je sice trochu přehnaný ale u fantasy to lze tolerovat. ()

M.A.N.E.

Začátek byl super (myslím prolog), krásně navodil atmosféru k filmu. To samé se bohužel nedá říci o tom, co následovalo po prologu. S tak malou armádou by toho tedy moc nedobyli =). Zbytek se mi už líbil, nemám co bych dále vytkl. 85 % ()

mombasamomo

Vůbec nechápu, proč Cage na tento film kývl. Něco tak průměrného až hloupého jsem dlouho neviděla. Prakticky celý film sledujeme středověkou roadmovie bez hlubšího rozpracování děje a závěr rozhodně nepřinese zlepšení. Od samého začátku člověk ví, co se přihodí v další scéně a jak to vlastně celé dopadne a po celou tu dobu doufá, že se mýlí. Bohužel zjistí, že naděje v tomto případě umřela hned v prvních minutách. Děj nedrží nic pohromadě, zápletka je chabá a pointa je na tom ještě hůř. Ani takový Cage na tom nedokáže nic změnit. ()

TheJanko

Ako mierne hororová fantasy to funguje dobre. Celkový dojem a atmosféru kazí až zaverečná akčná bitka proti ,,zombie zmutovaným,, mníchom a čerto-drakovi. A chýbajú tu čarodejnice. ()

KcarlosK

Stále jsem čekal, kdy se to zvrtne v něco nestravitelného. Ale ouha! Nestalo se. Film si drží napětí a ponurou atmosféru po celou dobu. A moc pěkně se na to kouká. Konečně si Cage vybral dobrý scénář. ()

RonnieR

O akom prúsere sa tu hovorí? Vysoko zábavná "podívaná", s opäť dlhovlaso-kučeravým Cageom a veľkou držkou Perlmanom ma nenudila ani minútu. 75%. ()

Austy

Od útlého dětství jsem vyrůstal na akčích filmech Nicolas Cage a hltal každou jeho scénu pln očekávání jak to dopadne. Postupem času mě toto zaujetí omrzelo a bylo to jistě i jeho dalším působením ve filmech, které kvalitou šli poměrně rychle dolů. Tento snímek nechci vychvalovat do nebes jako kvalitní dílo, ale musím konstatovat, že na Cagevi poslední roky je to to lepší, co nám může nabídnout. Historické téma se zajímavým a temným prostředím nenáročného konzumenta zavede do dob křižáckých výprav a boje církve s nadlidskými bytostmi (čarodějnice a démoni) a nekřesťanskými národy. Efekty místy laciné, přesto se to dá shlédnout bez problémů a na zabití volné hodinky a půl ideální. ()

JARDAHONDA

Syrová středověká fantasy s Nicolasem Cagem aRonem Perlmanem.Dva přátelé se ve 14 století vrací z křižáckých výprav do rodného města,které je zdecimováno morovou epidemií.Dívku obviněnou z jejího vyvolávání a z čarodějnictví mají rytíři dopravit do odlehlého opatsví pro vymítačské rituály a následný proces.Děsivé události a nevysvětlitelné tajemné síly,kterým budou muset čelit,je postaví na samou hranici smrti a hrozí i rytířský slib zajistit dívce spravedlivý soud.. ()

Loky393

Já sem s filmem spokojený co jsem od něj čekal to jsem od něj dostal , bavil mě . Už jsem viděl o hodně horší snímky s podobnou tématikou a myslim si , že Nicolas nezklamal má to příběh , nádech a dokáže zaujmout , takže pro mne ok . ()

papez12 odpad!

Neskutočný prúser. Tento film nemá s trailerom, ktorý je spravený k tomuto filmu nič spoločné(teda okrem názvu,hercov). Nerozumiem ako si niekto môže dovoliť z prvých 5 minút filmu kde sú na moment ukázané križiacke boje spraviť polovicu traileru. Absolútne jeden z najhorších filmov, nuda , nuda a ešte raz nuda. Nerozumiem ako sa mohli tí herci dať na toto. "Nie je dobrej role v zlom filme." ()

GenGablenz

Pro mě neznámá Claire Foy výrazně zastínila všechny ostatní včetně dvou hlavních hrdinů. Středověká atmosféra, poutavé exteriery, slabší příběh bez nečekaných zvratů. Veliká škoda, že autoři plně nevyužili možnosti, které tohle téma nabízí. Osobně bych před senzační fantasy pointou dal přednost něčemu reálnějšímu. Netvrdím, že každý film o "čarodějnicích" musí být založen na historických raáliích jako nepřekonatelné Kladivo na čatodějnice, ale myslím si, že toto středověké téma je dost temné i bez čertů vyskakujících z krabičky. Cage odvedl svuj standard - jen tu helmu bych mu nasadil jinou, nočník co měl v úvodních bivách asi neměl působit tak komicky, Hellboy v civilu je taky fajn, hlášky a flegmatickej přístup mu zůstaly. Solidní 3 hvězdy. ()

Snizek.zabijak

V kině jsem usnul. Myslel jsme si, že to bylo tím že jsem se ten večer posilnil alkoholem. Včera jsem zjistil že nebylo. Byl jsem střízliv a u DVD jsem také usnul. Nicolas Cage, spadl hodně hluboko pokud musí hrát v tokevejch ... sra... . Lituji že jsem tomu dal druhou šanci. ()

BigLoser

Je mi úplně jedno, že v tom hraje Nicolas Cage a ještě více mi je jedno, že nepodává oscarový výkon. Do tohodle filmu by se ani nehodil. Co víc, já jsem se ani chvilku nenudil, i když u 90 minut dlouhého filmu by bylo na pováženou(také taky existují). Co mi vadilo byl NE eRkový rating, myslím že eRko by tomuto filmu moc slušelo a tak trošku zmatené vyprávění, už sám název nám napovídá, že půjde o čarodějnice a nakonec je vše jinak, ale jestli to je dobře, nebo špatně to už nechám na ostatních. Naopak plus je jednoznačně hláškující Ron "Son Of Anarchy a Hellboy" Perlman a taky samotná převážená čarodějnice u které nevíte a hned od začátku netušíte, jestli se z ní nevyklube "ta hodná čarodějnice". Za mě krásné 3*. ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor