Hvězdná brána

• USA Stargate (více)

Vědecká expedice objevila poblíž pyramid zvláštní objekt pokrytý neznámými symboly. V přísném utajení ho začala zkoumat armáda, uběhla však dlouhá řada desetiletí, než se našel člověk, který by nápis rozluštil. Egyptolog Daniel Jackson zjistil, že znaky představují souřadnice pro cestu vesmírem na jakousi vzdálenou planetu. Padlo rozhodnutí vyslat tam průzkumnou jednotku pod velením plukovníka O'Neila. Symbol umožňující návrat na Zem ovšem na hvězdné bráně chybí, bude zřejmě teprve na místě určení. Expedice nutně potřebuje Danielovy znalosti, mladý vědec se tedy volky nevolky stává jejím členem. Nepraktický intelektuál se ocitá v prapodivném světě na úrovni staroegyptské civilizace, kde všichni lidé ve strachu otročí božskému vládci a nebezpečí číhá na každém kroku... (oficiální text distributora)

MirkaP

Po letech jsem to viděla znovu. První půlhodina, než projdou bránou, je super. Pak to ubere na intenzitě, ale pořád dobrý. Škoda že Spader se tak zkrmil, tady je moc roztomilý. ()

mrclTV

Film mal všetky náležitosti byť dobre priemerným odpočinkovým filmom - námet v pohode, herci tiež, spracovanie celkom dobré....teda až do momentu, keď som film tesne pred koncom musel vypnúť a z rozčúlenia som si dal tri kolečká okolo domu na ukľudnenie. Čo ma tak rozčúlilo, bola posledná "paličatá" štvrtina filmu, ktorá vyzerala ako z produkcie Disney Channel a absolútne nekorešpondovala so zvyškom filmu. Ledva som to rozdýchal, dopozeral a s tažkým srdcom som dal aspoň dve hviezdičky. ()

savatage

V kině se mi to líbilo a tenkrát jako malý jsem si film užil. I teď se na něj rád podívám a nic neztratil ze svého kouzla. Ano, dalo by se z látky vytěžit víc, ale i tak jsem spokojený. ()

ACDCKL

Film, který odstartoval jedno velké univerzum. Film mého dětství, hlavně nesestříhaná verze je fakt pecka. Nedám na něj dopustit. Herecký ansábl zde byl též vhodně vybrán, scénář též napsán dobře. Za mě jasných 5*. ()

helrohir

Svojím spôsobom je možné tento film považovať za kultový, minimálne z dôvodu, že dal vzniknúť "tiež kultovému" seriálu. Príbeh v podstate nie je nejak objavný (pár bádateľov objaví nový svet), ale spracovanie je celkom na úrovni. Aj vizuálne efekty sú na svoju dobu podarené. V príbehu je možné nájsť všetko, čo by mal dobrodružný film obsahovať - atmosféru, akciu aj nejaké to ľúbostné klišé. Kurt Russel je výborný, James Spader, respektíve postava, ktorú stvárňoval mi však prišla mierne nesympatická. Občas z filmu vykukne nejaká tá nelogickosť, ale ako jednoduchá sci-fi/dobrodružná zábava film funguje. 75%. ()

Frog.cz

Ti co tady kritizují Stargate by si asi měli raději pustit třeba komisaře Rexe,třeba je to uspokojí,pro mne to je prostě FENOMÉN HVĚZDNÁ BRÁNA. 5* ()

Tominni

Film, který otevřel cestu k možná ještě populárnějšímu seriálu. Roland Emmerich se filmu zhostil dobře, jedná se o nadprůměrnou sci-fi s dostatkem akcí, ale zbývá i prostor k zamyšlení. Sice je pravda, že si občas říkám, že z toho šlo vytěžit ještě o něco více, ale i tak je to fajn, včetně výkonů Kurta Russella a Jamese Spadera. ()

horor2

Paráda, kterou hltám doteď. Škoda, že nevznikl druhý díl, který by opět Roland Emmerich zrežíroval. Prosím nezlobte se na mě, ale seriálu nemohu dojít nějak na chuť :-P Drsný Kurt Russell, zajímavá postava Jamese Spadea, démonický Jaye Davidson + Mili Avital, která se mi ve své době hodně líbila :-D Jedno z mých nej scifi-dobrodružných fláků. ()

Joe16210

Klasika žánru sci-fi, která mimo jiné odstartovala koncem 90. let i jeden z mých nejoblíbenějších televizních seriálů. Idea samotné Hvězdné brány je prostě jedinečná a filmaři jí krásně vtiskli exotické kouzlo dalekých krajin. Asi není nic, co bych mohl tomuto filmu vytknout. Dokonce i po letech je stále skvělý a nevynechám příležitost se na něj čas od času podívat. ()

hrumsrt

Snímek sám za sebe by si pravděpodobně zasloužil i 5*. Zajímavé obsazení, velmi poutavý příběh, sci-fi nálož, jak se sluší a patří.. ALE o 3 roky později ho totálně zastínil stejnojmenný seriál.. 80% ()

Nathaniell

Jak mohli z tohodle námětu udělat seriál skoro stejně dlouhý jako Ulice, nikdy nepochopím, protože přesně TENHLE film je 200% toho, co lze z daného námětu vytěžit. Taky se jedná o jednu z nejlepších rolí Kurta Russela a to pár let předtím, než začal svoji fantastickou kariéru spoluprací s Tarantinem. 5* :-D :-D :-D ()

PlysovyMacko

Som odkojena na seriáli, preto tento film je pre mňa iba uvod do sveta, taky nultý diel, ktorý má len priemerné kvality. Paci sa mi, že gouald Ra a jeho jaffovia vzbudzujú väčší rešpekt ako v seriáli. Hudba je výborná. ()

johnny01

Zvláštní vidět to až po seriálu. Až na nudné pasáže v podobě seznamování s domorodci je to pěkné. Docela nezvyk, že hlavní postavou je zrovna Daniel Jackson, a že Jack O'Neil je takový málomluvný suchar. V seriálu chemie mezi postavami fungovala lépe a celkově i dějově byl lepší. Tady jako by to chtělo napodobit Dunu, což se úplně nepodařilo, ale zvířata byla fajn. ()

kadef

Viděl jdem to až když běžel v televizy seriál, který se celkem povedl a dost jsem se na to těšil. Ten film je jedno veliké sklamání. Kurt Russell není moc dobrý herec, MacGyver(Richard Dean Anderson) se mu možná vyrovná. Jako Sci-Fi to celé moc dobře nevypadá. ()

Baudelaire

Lehce nadprůměrný film s nevýraznými hereckými výkony, ale s propracovanými vizuálními efekty. Hudba je též výborná a několik dobrých originálních nápadů tam bylo. Líbila se mi atmosféra pouště, pyramidy apod. Jinak seriál se mi zdá mnohem lepší (herci i nápady). ()

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

AFO bude bořit mýty

AFO bude bořit mýty

06.04.2019

Blíží se 54. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO). Čeká vás 6 dní plných vědy, poznání, filmů a mnohem víc! Od 23. do 28. dubna si nenechte ujít tuto… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze