Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

Mrkvič

Jéžiš jak já se těšil. Místo toho pak sleduju tyhle nudný VkVčka. Tenhle film je o lásce, dobře, takže tam mohlo být několik zajímavých příběhů. Místo toho jsou tři (+- nějaké jejich kombinace), které už byly viděny tak v milionu filmech. Absurdní chvíle jsou příšerně obyčejný a ty obyčejné stojí právě za odkazem na "známý" český seriál díky své všednosti. O vtipu se mluvit nedá, protože jsou tam dvě trochu komické scény, které už mě ale z té záplavy nudy nemohly nijak vytrhnout. Vzhledem k tomu, kdo za touto "komedií" stojí, tak vlastně dávám autorům za tento počin standardní jednu vězdičku. ()

kinghome

Ze začátku skvělá komedie u které jsem se opravdu bavil. Ale postupem času to strácí šťávu a jde to spíše k romantické americké ptákovině. Ke konci se to zase zvedne tím smícháním všeho doromady ale jak tu hodně lidí uvádí, ten konec to všechno kazí.. pravej nechutnej americkej happyend, kterej musí bejt snad všude. Což mi ten film trochu zkazilo. Rozhodoval jsem se mezi *** a **** a nakonec jsem zvolil slabší ****. ()

SG_ever

Nejlepší romantický film roku 2011 s výborným hereckým obsazením a skvělým scénářem. Jeden z nejsilnějších filmových zážitků minulého roku. (90%) ()

st.jim

Nebýt toho americky přeslazeného konce, tak to mohla být výborná komedie. Určitě je to ale lepší průměr :) ()

Sfinkter

Nezvyklý formát romantické komedie, kde jsem si liboval v hereckých výkonech a dějových linkách jako takových. Romantická zábava, kterou umí natočit pouze v Hollywoodu. A vážně to umí. ()

karlik4801

Zaučování starého mládence co a jak to v dnešním světě chodí. Pro mě skvělá podívaná s vtipným provedením a s vedlejším dějem, aby se nikdo nenudil. Jakmile začnou aspoň trošičku lézt na nervy rozvádějící se manžele, přijde na scénu kráska Emma s dalším podpříběhem, který navazuje na ten hlavní. Nečekané, až překvapivé momenty tu občas zavládnou a je zábavu je postaráno. ()

Mirokukii

Potkat člověka, jehož Gosling v tomhle filmu skvěle představuje, bych taky potřeboval. Velmi vtipná, něco říkající romantická komedie. Uříznout posledních dvacet minut byla by geniální. Konec a Steve Carell jsou jediné vady krásy a kvality, tohoto báječného filmu. ()

Honzíno

Herci hrají prim. A to je to nejdůležitější u takového typu filmů. Protože abych mohl hodnotit komedii naplno, musí tam být něco navíc.. Alespoň náznak rozbití klasické šablony, na kterou tradičně najede v závěru i CSL, aby se nás na konci pokusila rozbrečet (mimochodem proslovy ve finále na středoškolské půdě byly hrůza). Jenže jinak je to super legrace - Ryan a Emma jsou velice příjemně svěžím vánkem mezi herci a u Carella je vidět, že umí i vážnější polohy, když chce, nebo je požádán. A o Julianne.. o té raději nebudu moc psát, pro tu jsem měl vždy velkou slabost a bude se mi líbit, i kdyby hrála asi fakt špatně, její výkon nebudu umět nikdy relevantně posoudit.:) Super sametový feeling z celého filmu. ()

LiborGondek

Bláznivá, zatracená láska patří rozhodně k těm nejlepším cajdáků, které se řadí do skupiny romantické a rodinné. Jak je i v bibli psáno, cesty Páně jsou nevyzpytatelné. Takhle zamotané love story ale nemá snad ani Ordinace v růžové zahradě... :D Nicméně film se mi líbil, a jak to tak u těchto filmů bývá, přišel i dlouho očekávaný šťastný konec. Obsazení dobré, dvojitá režie taky dobrá, scénář zajímavý. Jen mi není zcela jasné, jak to asi pak na place vypadalo, když jeden z režisérů velí doprava a druhý doleva... Každopádně se jim to zřejmě povedlo dobře sesynchronizovat a výsledek je naprosto v pořádku. 80% ()

Helmutek

Konečně zase jednou příjemnej a inteligentní romantickej film - pár drobnejch přehnaností tam sice je (je třeba hrozná náhoda, že se všichni potkávaj v jednom jedinym baru), ale trocha nadsázky u takovejchhle filmů fakt nevadí, pokud vše ostatní funguje. A to tenhle případ je - zajímavej je nápad, příběh, zápletka, skvělí jsou i herci (Carell, ale hlavně Gosling s Emmou Stone), a taky je to sranda. A třeba taková scéna s tou rvačkou na zahradě nebo "postelová" chvilka Jacoba s Hannah, kde přijde na přetřes třeba i masážní křeslo, ty jsou dokonce nezapomenutelný. ()

Ryuuhei

Pravé dospělé komediální drama, kde se řeší zdánlivý rozvod a obecně krize středního věku s chutí změnit svůj přístup k životu. Zhruba čtvrtina až polovina mě vážně bavila - hrdina se rozhodl poslechnout rady chronického baliče a sám se časem stát zdatným svůdníkem střídajícím jednu za druhou, leč do té doby lůno jiné nepoznal. Humor byl příjemný a jak se ukázalo, nic se neobešlo bez následků a dost ironických zvratů. Bohužel druhá polovina se vyloženě plácala v romantice se špetkou deprese a snímek tak rychle ztrácel své původní kouzlo. Stále v něm ale figurovaly funkční emoce, díky kterým jsem dobrovolně přehlížel i ne zrovna šťastný výběr aktérek (krásu holt každý vnímá jinak). Ve výsledku se mi na film docela dobře koukalo, sem tam jsem se pobavil a dokázal s některými postavami soucítit. Příjemný snímek na znuděné odpoledne, který si tak trochu idealizuje myšlenku rozchodu - v reálu jakmile se jednou váza rozbije, už ji nikdo neslepí zpět do původního stavu - ale tady bych fikci nechal fikcí a víc do toho už nerýpal. ()

Tomik.

Luxusní romantická komedie, určitě nejlepší, kterou jsem za poslední dobu viděl. Skvělý příběh, zápletka jakbysmet, sympatické herecké výkony. Dost jsem se u tohoto snímku bavil, tolik vtipných scének a hlášek jen tak někde neuvidíte / neuslyšíte. Prostě jedním slovem výborné - konečně romantická komedie, která mi z těch novějších filmů opravdu sedla! :) ()

Cushing

Z toho, co se vyvíjelo jako poněkud nepravděpodobná, ale aspoň vtipná komedie pro dospělé, stala se z prstu vycucaná fraška PG-13 pro nenáročnou rodinu s odrůstajícími dětmi. To nám to nakonec dopbře dopadlo, viď mámo? Dyť jo, táto, a podej sem ty brambůrky. ()

uiu

No konečně romantická komedie ze života! Termín romantická komedie mi sám o sobě nahání husí kůži, protože si pod ním představím naivní zamilovanou třicátnici, namachrovaného nepřístupného či stejně naivního třicátníka, kteří se do sebe zamilují na první pohled, čtou si myšlenky, neustále se líbou a po peripetiích ve vztahu si padnou do náruče a budou šťastni až do smrti. Tady máme od začátku dvě postavy, které se rozvádějí, jednoho sukničkáře, zamilovaného třináctiletého kluka a další a další postavičky, na které je radost se dívat. Film nepadá do klišé zamilovaných filmů (SPOILER: Jsem tak ráda, že rozvádějící se dvojice nakonec nezůstala spolu :)) a vlastně bych to ani romantickou komedií nenazývala, protože to je pro tento film spíše urážka. Komediální drama o bláznivé, zatracené lásce, to je lepší popis. ()

ywo666

Veľmi príjemná romatická komédia, ktorá sa skutočne dá nazvať komédiou. Carell pomerne znesiteľný (aj keď jeho postava mi hlavne ku koncu liezla svojim chovanim na nervy), Gosling sa do role playboyského dicka hodí, ženy sú tu chutnučké, len Julianne Moore si svojimi akože 44 rokmi celkom ubrala. Film síce neprináša nič čo by ešte nebolo videné, ale to nehrá rolu, lebo pobaví aj tak. Plne zaslúžené 4 hviezdičky. ()

terunka003

Reálné, o lásce, manželství, zamilovanosti, krizi, nadhled, vtip, herecké obsazení × kéž by to točil někdo z Evropy. Právě, kdyby to točil někdo jiný než Amíci, tak by to bylo o jednu hvězdu víe. Už to, jaká občasná klišé tam hodili a opět jejich povedený konec, ten tomu dal zase korunu. Jinak ve filmu je znázorněno a vyřčeno trochu pravdivého, vtipného, milého i úsměvného. Třeba jedna z nejpovedenějších scén hodné divadelního zpracování kdy se všichni sejdou na zahradě hlavní manželské dvojice. Herecké obsazení skvělé, od Steva, Julianne, Emmu a nahého Ryana (to jsem ani nedutala). Film se dá shrnout jako pohodový, ni nedá, nic nevezme, a dobře se po něm usíná. ..jo, spřízněná duše.. ()

Pavlínka9

"Tati! Cale! Cale! Jessico! Bernie?!" Scénu u minigolfu jsem viděla asi 7krát, jelikož ta je z celého filmu úplně nejlepší :) Po pár minutách, co jsem film pustila, jsem si také, jako spousta jiných lidí, vzpomněla na film "Hitch", ale tohle má v sobě ještě více postav, časových rovin, více zápletek a hlavně - Hříšný tanec?? :D :D Dost jsem se pobavila, což Vám přesně tenhle film poskytne - jak pro dámské oko ;) tak i pro pánské (hlavně v baru) ;) Upozornění - pro milovnice Ryana Goslinga ;) - nedívejte se na film předtím, než půjdete spát - jinak neusnete :D :D ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011