Pokračovanie Čarodejníka z krajiny Oz (1939), jedného z najznámejších fantazijných filmov v histórii.  Dorothy a jej malá pes Toto sa s pomocou červenej črievičky vrátia do domu tety Emily. Dorothynmu fantastickému rozprávaniu však nikto neverí a každý si myslí, že si príbeh o úžasnej krajine Oz vymyslela. Dievčatko je veľmi zarmútené a túži sa do krajiny Oz vrátiť späť. Po nociach trpí nespavosťou, a preto ju teta Emily vezme do nemocnice, kde s pomocou modernej vedy dostane elektrickú liečbu. Elektrické napätie z prístroja ju opäť zavezie do krajiny Oz, kde prežije ďalšie neuveriteľné dobrodružstvá. (Incantator)

AArrxen

Kampak se poděla ta roztomilá pohádka o Dorotce a kouzelném světě Oz? Temné psycho pokračování úspěšného filmu, které má s pohádkou společný jen svět samotný. Elektrošoky pro Dorotku? Wheeleři? Hlavy na podstavci a absolutně hrozné pohyblivé kamenné tváře? Strašidelná atmosféra a velmi temné zpracování? Vynikající. Opravdu jsem to nečekal. Skvělý film, zábavný, nemám mu osobně co vytknout. ()

jojo33

Pokracovanie prastarej klasiky, ktore jej svet nijako nerozvija alebo obohacuje, len divakovi zoberie chut znovu sa pozriet na klasicke prve dobrodruzstvo. Tie prakticke efekty nenavratne zostarli, rozpravkove bytosti su "panaci" bez duse a Fairuza Balk je sice roztomila, ale prijemnej naivite Judy Garland nesiaha ani po clenky. ()

Akatsuki

Tam, kde je první Oz (1939) veselý, barevný a hravý, je Return to Oz mrazivý až hororový, temný a bizarní (Sofa se sobí hlavou?! Libo vejce "nakameno"? Armáda na klíček?!Geniálně kreativní!). Zmiňuji-li hororové prvky, pak úvodní cca půlhodina by se mohla poměřovat s kdejakými Asyly, sekvence s wheelery a Mombi - neuvěřitelně intenzivní hororový zážitek - (osobně bych přirovnal k Medúze ze Souboje titánů)....A geniální je i hlavní padouch, který, budeme-li přemýšlet do důsledků o jeho právech, nemusí být tak černobílý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Klasika ze třicátých je klasika s mnoha přednostmi, pokračování z osmdesátých je hororový upgrade, který posouvá mytologii Oz o pořádný kus vpřed. *** "I have always valued my lifelessness." Tik-Tok ()