Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

PKD

Je to takových 55% tak tak. Amanda S. na kteroužto jsem nechal popatřiti oka po1. v Twin Peaks 3.s. a později v Mankovi, v podstatě táhne celý film chuděrka sama a nikdo jí moc nepomáhá, páč i když tu máme mé 2 oblíbence okatou elegantní krásku V.Madsenovou a G.Oldmana, tak ti tam jsou jen kvůli reklamním účelům, asi. Twajlajt jsem díkySatanu nikdy neviděl a ani do smrti smrťoucí to rozhodně neplánuji, ale jestli ta rež. takto unyle točí všechno, tak ten megapopulár nejmenované ságy, nikdy nepochopím. Pointa dobrá a asi celkově 2 slovy dva prvky z dětského hororu (odmítám tomu říkati pohádka/y obecně) velmi potěšily a jen zvýraznily touhu po zachování aspoň 90% příběhu...tj. nechati herce+vizuál a byla by to pro mě taková parádička jako Jenda s Mařkou z 2013. P.s. ti 2 pochopové, z nichž jeden jest asiat a ten druhý negr jak prase, to jsem se ale brutálně ironicky a hl. znechuceně smál, pokaždé, co byli ty chuďátka menšiny, kterým se nejvíce ubližuje, v záběru. Hahahahaha!!! A považte...ve středověku. Tedy v tomto př. v pseudostředověku. P.p.s. doporučuji alternativní konec. Pro bejbyfily, jistota orgasmu na třetí. ()

Freemind

Chcete si toto dílko užít? Berte ho jako parodii. Jak jinak můžete přistupovat k nápadu natočit Červenou Karkulku jako teen horror? Já jsem se smál, až jsem do trenýrek učůrával. Nejlepší prvky - jinoši se sošnými těly a nagelovanými kohoutky a alá Twilight, vesnický tanec s tleskáním (to mi hodně připomnělo komedie Mela Brookse), vražda utrženou rukou. Celý film má díky laciným kulisám atmosféru televizního divadla, jediná pozitiva vidím ve vcelku slušné Amandě Seyfried a příjemném, post-rockovém soundtracku. Ale Gary ... máš to na stará kolena zapotřebí? ()

Macejko

V pravde famózna logika postáv na začiatku (vidláci vedia, kde vlk žije, napriek tomu sa ho až po 20 rokoch plných kántrenia ľudí a dobytka rozhodnú zabiť) ma pripravil na filmové dielko, ktoré na konci s radosťou ohodnotím známkou "odpad" a budem mať dobrý pocit z toho, že som zase raz videl nejakú sračku. Ale chyba lávky, čo som dostal, bola len mizerne zahraná, lacná a nevýpravná tvajlajťácku romantika, ktorej udeľujem dve hviezdy za to, že som identitu vlkolaka nevydedukoval správne (čiže som na tvorcov nemohol hrať machra, že akí sú trápne predvídaví - tým ale nechcem povedať, že by ma záverečné odhalenie zdvihlo z kresla), že mala solídneho digitálneho vlkolaka, nie úplne márny soundtrack, krásnu Amandu Seyfried a hlavne za fakt, že ma ten film (okrem spomínaného úvodu) neurážal. Čo ale neznamená, že je to dobrý film alebo že by som si to nedajbože chcel pozrieť znova. ()

blackrain odpad!

Úvodní průlet nad divokou horskou krajinou neměl chybu. Dostala jsem chuť se taky jen tak proletět, ale raději zůstanu nohama pevně na zemi. Po vizuální stránce nemám co vytknout. Vlkodlak taky nevypadal špatně, viděla jsem už horší. Ovšem, to jsou bohužel všechny dobré věci na tomto filmu. Distributoři se opět překonali. S Červenou Karkulkou to nemá vůbec nic společného. Než tohle, to si raději přečtu klasickou pohádku, protože ta za něco skutečně stojí. Kdežto tohle je experiment s divákem založený na tom, co jsme schopni ještě vydržet. ()

slunicko2

Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane aneb Kdo dokáže film žánrově zařadit, toho olízne hrůzný vlkodlak. 1) Horor (či thriller), kde se divák nebojí, fantasijní svět, který je kopií světa současného, záhady prostá mystery a pohádková romantika doprovázená desítkami mrtvol. V tom aby se otec Šalamoun vyznal. 2) Spoiler. Situace, kdy vesničané nevědí, co je větší zlo - divý vlkodlak anebo odpudivě děsivý inkvizitor - se zdá směřovat k jakémusi společenskému dramatu sui generis. Taky by mohlo jít o detektivku. Fakt nevím... 3) Líbily se mi vpravdě pohádkové kulisy vesnice, lokace, oblečení a skvělá hudba. Ani dialogy nebyly špatné a celé to mělo švih a spád. Ale to béčkové mezižánrové tápání na mě neudělalo dobrý dojem. ()

Mikita

Nechci se k tomu moc vyjadřovat. Je mi z toho smutno. Pár skvělých nápadů a hezkých exteriérů jde vždy pohřbít tím, že se režisér zapomene rozhodnout, pro koho a CO točí. Film je celkem slušným průměrem, až do odhalení toho, co nosí Karkulka v košíčku a kdo nakonec přijde ke komu na večeři. EDIT: Uleželo se mi to a z filmu mi utkvělo pár dobrých scén (např. vyřizování vzkazu od kamarádky, soud Amandy, záběry na červený plášť ve sněhu), navíc jsem opravdu stále váhala, kdo je vlk a podezření se opravdu podařilo přenést skoro na každého ve vsi, takže za to přidávám body na víc. Ještě k tomu jsou mými oblíbenci Gary Oldman a Billy Burke. Takže rozhořčení ze závěru stranou a je tu slabší průměrný film, který se hodí na pošmourné podzimní odpoledne. 55% ()

René.girl

Film má pár krásných záběru a pár světlých momentů, ale celkově je to prostě nuda a nic extra zajímavého. Jinak řečeno - škoda peněz, které byli do filmu vloženy a škoda vašeho času. 30% ()

movieband

WTF ?!? Tak takhle dokonale zprznit klasickou pohádku o Červené Karkulce se může povést jenom v Americe. Já si nestěžuju na zpracování vlkodlaka. Já si stěžuju na celý film ! V půlce filmu sem si říkal, že to snad ani na ty 3 nebude. A taky, že není. Ten konec byl tak šílený, že absolutně nechápu jak někoho mohla taková hovadina nadchnout nebo spíš jak to mohlo téhle režisérce vůbec projít. No každopádně má režisérka talent na výběr natáčecích prostorů. Sice (teda aspoň podle mě) z toho byla aspoň půlka natáčená v ateliérech, ale ta příroda tam byla nádherná. Co se týče Vlkodlaka tak ten byl vcelku dobře zpracovaný. Atmosféra byla taky dobrá, ale ne tak hutná jak sem si myslel, že bude. S původní pohádkou to má společného akorát tak vlka a ten název. Možná by se našlo i něco víc ( já si teda myslím, že jo), ale to už bych se asi moc rozkecal a člověk co by se na tohle chtěl podívat by asi přišel o zábavu. Hlavní důvod proč jsem se do tohodle vůbec dokopal byl Gary Oldman. No a co ten ? Abych pravdu řekl, tak mě taky trochu zklamal. Přišel mi jako šílený inkvizitor jak tam pořád vyřvával ,, Upalte čarodějnici ! ''. ()

italka63

Já bych tuhle pohádkovou fantasy úplně nezatracovala, atmosféra byla dobrá, Gary Oldman stará dobrá klasika. Prostě oddechovka. ()

CrownThomas

Nejsou to plné 4 ****, sice jsem nějak nepochopil, proč se film jmenuje " Červená Karkulka" ale co už! Jinak krásná Amanda Seyfried, velmi napínavý příběh....sem tam jsem se i lekl.... :D Mě se to prostě líbilo a zčásti za to může Amanda! ()

togaf

Proč byla Valerie považovaná za nejkrásnější holku vesnice mi uniká. Vždyť i její babča byla větší fešanda. No na tom koneckonců tolik nesejde. Bohužel nic v tomhle "drama/thriller" mě nedokázala zaujmout natolik, aby to stálo za řeč. Takže dvě* za odkazy na pohádku, kterou zmršili. ()

AlistairMir

Červená Karkulka trošku jinak...žít ve vesničce kde řádí vlk zabiják není žádnej med a když se vesničanům povede vlka sejmout (po dvou generacích !! ) tak přicválá Gary Oldmanů a nešťastným vesničanům rozšlape bábovky když řekne že sejmulu špatnýho vlkouše a že ten jejich pravej je rovnou vlkodlak a žije s nima ve vesnici. No to by naštvalo každýho a ještě víc naštve že má pravdu. Karkulka je každopádně k nakousnutí takže plně chápu vlka který vypadá jako Kmók z Nekonečného příběhu že jí furt otravuje. Aby toho nebylo málo tak po ní pálej ještě dva kluci jednoho chce jednoho ne ale je slíbená tomu kterého samozřejmně nechce. No bydleli by jste tam??? Já bych jim tam na to hodil bobek a zdekoval se se svou láskou do pryč ať se ostatní klidně přeskočej. Jenže Karkulka má svojí hlavu takže tam tvrdne dál jelikož dostane panickej strach že by mohla odejít s vlkodlakem a podezírá skoro všechny že zrovna ten ta nebo to je Kmók junior. Zní to asi lehce retardovaně ale já se bavil a jelikož mám rád temný les, vlka a sexy holky tak nadsazuji a víte co? Vůbec mi to nevadí ()

Colby Sawyer

O co jde karkulka už nejde k babičce s bábovkou no. Místo toho řeší vztahové problémy, prokletí, kněze Garyho Oldmana a svojí rodinu. Mě se tyhle předělaný pohádky líbí a tenhle mysteriózní nádech mi sedl. Docela fajn obsazení a skvělý vlkodlak. Plus úžasná Amanda Seyfried. Prostě fajn fantasy jednohubka. ()

TominoLa

Slabostí pro Amandu jsem byl donucen vzhlédnout i něco takového. Žádné překvapení se nekonalo. Tohle je bohužel jen pro milovníky Twilight ságy. ()

*Elfík*

Od Červené Karkulky jsem čekala jen to, že bude červená. A byla! Měla krásný červený pláštík. Pod ním šaty (modré!) s krátkým rukávem. Proč to tak moc zkoumám? Protože tam, sakra, sněžilo. A na konci bylo řečeno, že to byla velmi krutá zima. Tak proč tak málo oblečení? A stejně chudý byl film. Vystřižené scény, které jsme mohli vidět na konci (ano, stojí za to dívat se na celé titulky) by do filmu krásně zapadly a pěkně ho osvěžily.... To by totiž potřeboval, jelikož překvápek tam bylo hrozně málo. Hudba se k historickému prostředí ani za mák nehodila, tedy pokud nechcete poslouchat ohlušující bubny a k tomu vidět svíjející se dívčiny. Středověk pitomci, to byl středověk! Je sice pravda, že onen/a dotyčný/á (a neřeknu vám to, neřeknu!), který/á byl/a vlkodlak mě překvapil/a (ne, fakt ne!). Pár nedokonalostí se vloudilo, film mi přišel zbytečně dlouhý, stále jsem koukala na hodinky, herci nám toho moc užitečného neřekli, podle zařazení to nebyl horor, stále sněžilo (nemám ráda sníh) a hodiny bily.... ()

hygienik

Prečo tie tvrdé nekompromisné hodnotenia? Áno bol to hybrid twilightu a Červenej čiapočky a bol to snaď film s najlacnejšou výpravou, aký som v živote videl. Dej sa dal v pohhode stráviť, iba ak ste predtým vypli vyššie mozgové funkcie. Rozhodne to nebol horor, ale iba slabší thrilerík. Ale ako večerná oddychovka - nemám nič proti a ako zoznamka s AMANDOU SEYFRIED, to poslúžilo výborne. ()

sssssycak odpad!

"Babičko, proč máš tak velké oči ?" "Abych tě lépe viděla." "A proč máš tak špičaté uši ?" "Abych tě lépe slyšela." "A proč máš tak velké zuby ?" "Abych tě mohla lépe SEŽRAT !!!" Neočekával jsem samozřejmě zfilmovanou klasickou pohádku, ale takovouhle sračku taky ne. ()

Patw

Mě se to líbilo. Se cítím trapně, že (jak koukám) dávám dost vysoké hodnocení. Ale s filmem jsem dost spokojený. ()

kajas

Myslím, že pohádku o dívence s červeným čepečkem budu svým dětem raději jenom předčítat. Tento film s ní má pramálo společného a disponuje navíc dost slabými herci (kromě Oldmana, samozřejmě). První "Twilight" od stejné režisérky mě potěšil víc. ()

dee-key

Ale no tak, Vždyť to nebylo tak hrozný. Pravda, žádný terno, ale na rozdíl od Twilight to mělo atmosféru a herce (minimálně jednoho). Je sice vznešenou pravdou, že nějak zvlášť originální příběh to nemá. Milostný trojúhelník, vlkodlak a jeho zabíječ, bla bla bla. Ale přiznám se, že do samého konce jsem nevěděl, kterej z nich je to monstrum. K mrazení v zádech se obávám při sledování nedojde, ale jeden večer s přítelkyní vás to pobaví. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?