Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

• USA A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child (více)

V další z nočních můr se opět setkáváme s Alicí. Ta zjišťuje, že je těhotná. Toho Freddy využije a prostřednictvím snů ještě nenarozeného dítěte si vybírá další oběti. (oficiální text distributora)

cinemag

Stephen Hopkins je průměrný řemeslník (režisér). Dokazuje to tento díl Noční Můry, nebo Predátor 2. Tento díl byl docela ucházejícím pokračováním, i když atmosféra původního filmu je nenávratně pryč. Je dobré, že Noční Můra 5 navazuje na předchozí díl. Sem tam jsou dobré scény, ale pokud bych měl hodnotit přísněji bylo by to za **hvězdy Jinak pětka byla ve své době asi docela zklamáním, doposud do té doby měla nejnižší tržby, a i rozpočet byl oproti čtyřce o polovinu nižší. ()

Nivenx

Pořád velice povedený díl mé nejoblíbenější série. Bohužel co musím vytknout je scénář, který mohl být přeci jen propracovanější. Důležité ale je, že je Freddy zpět a je to docela atmosférické, parádní vraždy a i režie vyhovovala. 70% Pořadí od nejlepšího po nejhorší díl podle mého úsudku: F1, F4, F3, F5, F2, F7, F6. Dále ještě Freddy vs. Jason a remake z roku 2010. Ty mezi tuto sérii neřadím. ()

Deyw

ty vole no..uz se to pekne zesralo...fredy je furt fesak, ale jinak je to uplne na hovno...zatim nejhorsi dil. ()

Doudis19

Pár slušných hlášek, ani několik vynalézavých nápadů, nemůže tenhle zbytečný návrat horové ikony zachránit.. ()

filmmovier

Tenhle díl je s kvalitou někde mezi trojkou a čtyřkou. Oproti minulému dílu je zase o dost strašidelnější, působivé byly hlavně ty scény s Freddyho domem a ve staré nemocnici. Vzkříšení bylo také efektní. Taky má o dost lepší atmosféru a zajímavě pozměněný původní nápad. Freddy je sice oproti čtyřce dost upozaděn, ale aspoň se dozvíme něco o jeho mámě Amandě a Freddym jako dítěti. Když už se ale objeví, je to obrovský zážitek. Jako kuchař byl vážně dokonalej... Ubylo i smrti, které jsou ale vážně dobré. Hlavně ta komiksová vražda mě uchvátila tím, jak byla dobrá a zpracovaná. Závěrečná bitka byla sice trochu překombinovaná, ale celkový dojem nijak nezkazí. Po Bojovnících ze sna můj druhý nejoblíbenější díl. Závěr trilogie, děj navazuje na předchozí dva díly. ()

Honzek

Všichni umřeli i s Freddym? Nevadí, něco vymyslíme. Co třeba jedno ďábelské dítě. Velmi zamotaný snímek, kde se začne ztrácet i velký fanda. Návaznost na ostatní díly je ta tam, atmosféra jakž takž zůstává neměnná, dokonce se dozvíme něco o pozadí samotného Freda a jeho matky Amandy, ale není to málo? Snové vraždící orgie a černý humor dostávají jiný náboj a dítě se zdá být dobrým kořením na zábavu, pro mě se však jedná o podobně průměrný snímek jakým byl druhý díl. Vlastně i docela zklamání, ale upřímně, něco se vymyslet muselo. MUSELO, protože legenda ještě zdaleka nekončí. ()

lennyd

Ač už se zdálo, že v Elm Street bude klid, opak je pravdou. Alici se začínají opět zdát divoké sny, a zdá se, že Freddy objevil nový způsob, jak zaútočit na mladé v městečku, a to dokonce i když jsou vzhůru. Ale jakým způsobem se Freddy dostává na veřejnost když nikdo nespí? Odpověď se skrývá uvnitř Alicina těla, kde roste nový tvoreček, malý Jacob. A vzhledem k tomu, že i miminka v prenatálním věku sní, má Freddy cestu volnou ... Znáte to, když si uděláte čaj z již vylouhovaného sáčku čaje? Podobné je to i s Noční můrou - popáté vylouhované téma nepřináší nic nového, kromě docela zajímavého nápadu, který je ale vcelku otřesně zpracován (stejně tak jako předchozí film). Přijde mi, že ač od předchozích dílů doba pokročila, a digitální efekty by měly být na vyšší úrovni, tak díl od dílu upadají a i Robert Englund už asi pochopil, že nic víc než parodovat sám sebe nemůže. Ale vydržme, konec se blíží :) ()

Bobik9

Zatím naprosto nejslabší Noční můra. Několik nechutných scén, několik trapných a spousta hodně zbytečných. Doufám, že ty zbylé nebudou pokračovat v podobném duchu. Je jasné, že páté pokračování už nemůže mít takovou kvalitu a těžko se vymýšlí něco nového stále, ale tento díl bych možná i oželel. ()

Danny F.

Tak toto už není třeba. Komiksový hrdina nebyl v tomto filmu zapotřebí, to je o jiném žánru. To bylo tedy už moc i na mě. Copak se řítí noční můra do komediálního žánru? Slabota, slabota a zase slabota. Není to typická ''naše'' noční můra. Napětí není co bývalo a děj se posledními díly taky hodně změnil, k horšímu, více méně slabšímu. Od čtvrtého dílu to jde jen z kopce. Toto už začíná být snad seriál, tak jako, a to kapku odbočím, Saw:-) Film je podivně různě míchán a proplétán. Musím podotknout, že zrození Freddyho bylo velmi zvláštní. 65% ()

darek kartac

Nejslabší díl celé série, moc mě to nebavilo. Kdyby to nebyl Freddy vypnu to. Jinak dávám dvě aspoň za Roberta Englunda (Freddy). ()

pravdovravny

Zrodenie Freddyho, dokonalosť. Táto časť je zameraná na jeho zrod, škoda že sa tomuto nevenovalo väčšej pozornosti aj v remaku v roku 2010, bolo by to iste zaujímavé. Povedal by som že je to na chlp rovnaká kvalita ako štvorka. ()

lykan9

Oproti Vládci snu jde o zlepšení. Dítě snu se sice nevyrovná prvnímu a třetímu dílu, ale jinak jde o velice povedený horor. Dítě snu má dokonce ještě jedno velké plus a to je nápaditost jednotlivých smrtí. Ten, co toto vymýšlel musí být génius nebo magor. V obou případech má ale opravdu skvělé nápady. ()

JohnSmith

Celkem na stejné úrovni jako čtvrtý díl. Sny jsou moc fajn, ale hlavní hrdinové jsou nesympatičtí a hysteričtí. Scéna s motorkou byla fakt super a stejně tak comixový super freddy. ()

VanTom

Na 5. díl až překvapivě slušnou premisu i scénář zručně a dynamicky převedl na plátno začínající Stephen Hopkins. Na druhou stranu, celou "vybíjenou" usínajících teenagerů vzal poměrně hopem a nahláškované Freddyho vraždy (pouhé 3) dotáhl do skutečně komicko-bizarních nechuťáren. Ještěže odhodlaná hrdinka Alice se po zkušenostech z minula nenechala vůbec zastrašit a v "akční" poloze jí to slušelo. ()

pfa

Noční můra je vůbec poměrně dobrá série hororů, tu lepších epizod, tu horších, na kterou je docela pěkně slyšet. [6/1O] (A Nightmare On Elm Street: The Dream Child, USA, horror) ()

jenik71

Tento díl je zajímavý pouze tím, že Freddy útočí pomocí snů nenarozeného dítěte. Jinak je to stále to samé, nic nového pod sluncem. Ale taková hostina s Kruegerem - děkuji pěkně. ()

Jello Biafra

O poznanie slabšie pokračovanie, avšak nie tak hrozné ako Freddy´s Revenge. Tentoraz Alice z predchádzajúceho dielu zistí že je tehotná a že dotyčný plod začal prostredníctvom snov ovládať starý známy Freddy Krueger. Potešili mňa nápadité mordy ako napríklad keď Freddy roztrhá neštastníka v komixe alebo keď z jedného šoféra urobí kyborga. Po príbehovej stránke je však už vidieť značná vyčerpanosť námetu, aj keď atmosféra predchádzajúcich dielov zostala viacmenej zachovaná. ()

TroiMae

Po Bojovnících ze sna (3) můj nejoblíbenější (a regulérně poslední) díl. Na střední jsem obrázek s plakátem filmu měl na triku :o) ()

Opsha

Dobrý nápad, efektní smrti a skvělé Freddyho hlášky, ale už to ztrácí dech. Plus mě štve ta přímá úměra v sérii: čím sympatičtější postava - tím jistější že to nepřežije. Minimálně slečna "Filet de Barbie" by si i s matkou zasloužila delší pobyt. ()