Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

• USA A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child (více)

V další z nočních můr se opět setkáváme s Alicí. Ta zjišťuje, že je těhotná. Toho Freddy využije a prostřednictvím snů ještě nenarozeného dítěte si vybírá další oběti. (oficiální text distributora)

Wiikii

Jako myšlenka je "Dítě Snů" vážně dobrý krok, kde jde o to, že by se Freddy mohl vrátit do reálného života skrze nový život, ale to zpracování je zase o ničem. .... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()

raptorrr

Hopkins přidal v pátém díle na serióznosti, z chuchvalců deprese naštěstí čas od času vykoukne nějaký ten černý vtípek :-) ()

cariada

No opět stejný scénář ten kdo v jednom díle přežije v dalším na začátku zařve. Jinak poměrně blbost scéna v blázinci ,že tam nechají ty cvoky pohromadě , jelikož by se zákonitě povraždili a ještě tam mezi nima nechají chodit mladou holku (ošetřovatelku) a ty si jí nevšímají.... No ,ale jinak je to průměr ,který se nechá. ()

Petoss1

V 40 - tych rokoch pracovala v sanatóriu mníška menom Amanda Krueger, ktorá bola znásilnená cca stovkou najhorších bláznov a maniakov a výsledkom tohto grupáča sa stal Freddy ... syn, ktorý nepobral ani štipku talentu od jediného otca. 20% ()

Mefistofelle

The Dream Child je v podstatě pokračováním čtyřky, akorát se mu už nepovedlo udržet si laťku stejně vysoko. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale předchozí díly (kromě dvojky) byly zkrátka lepší. Tento díl má pár zajímavých prvků - předně se na scénu vrací Freddyho matka a odhaluje se tak další část příběhu padouchovy minulosti. Jako další plus vidím některé dost haluzní snové sekvence (smrt Grety) a zakomponování kreslených komiksových sekvencí. A Freddy sám je pořád stejný charismatický sviňák metající suprové hlášky:). Jako mínus vidím závěr, který mi přišel celkově dost zmatený. Celkově se dá říct, že pokud neočekáváte moc, zklamaní nebudete. P.S.: U téhle série rozhodně oceňuji to, že ačkoliv je do každého filmu, včetně tohoto, zakomponováno množství komediálních prvků, nepůsobí to trapně. ()

-Bomba-

Pátý díl Noční můry v Elm Street je pořád stejně kvalitní jako všechny předešlé díly a oproti minulému čtvrtému dílu je tu méně hluchých míst. Masky jsou jako obvykle na vysoké úrovni a hlavní postava, Freddy Krueger, je opět skvělý. Tato část se trochu stylizovala do comicsových příběhu, což mě jako čtenáře comicsů potěšilo. Robert Englung jako by se pro postavu Freddyho narodil... ()

Wormboy

Dost slabe...po nadupanej trojke a velmi slusnej stvorke skor sklamanie v slapajach prisernej dvojky, avsak nie az tak zle... ()

Alfréda

Z dětství mám zafixováno že to byla pořádná slabota, ale teď jsem si Dítě snu skoukla znovu...a nemám námitek. Překvapilo to i mě, zamlouvá se mi i hrdinka i některé další postavy, nápad se snícím plodem budoucí matky se mi taky líbí. Buď jak buď, rozhodně pátý díl překonal předcházející kung-fu čtyřku. Asi v tom nevidím jen čistokrevný horor, jelikož největší dojem ve mně zanechalo vykreslení vztahu dcery, která se rozhodla stát se svobodnou matkou, a jejím otcem, který byl notorikem a své dceři zkrátka musí pomoci. Až je z něj nakonec spokojený dědeček :-). Řekla bych ale že už se nám tu trošku pozměnil Freddík. Není na scéně vidět zrovna moc často a když už tak autoři spoléhali na to co je pro Freddy už od jedničky nejvíce charakteristické a to morbidní smysl pro humor-tady se mi to už ale zdá trošku přehnnané. Kromě hlášek stylu "Die, bitch!" nebo "Say hello to your new daddy!" tu Robert E. nic moc nepředvedl. Je ale poznat když se práce ujme profesionál, čili Robert Shaye, řekla bych, nezklamal. Chválím scénu kdy se Greta snaží vylézt z kedničky, Freddy jí zabouchne dveře a na ledničce je přilepený vzkaz: Die bitch! Dala bych jen tři hvězdy ale nechalo to ve mně docela dobrý pocit, postava tatínka hrdinky mi je moc blízká, a těhotná hrdinka jakbysmet, tak se s tím nějak ztotožňuju. Ač je to horor, vždy se nad tím musím pousmát. **** ()

campix

''Nedovolím, aby se to stalo znovu. Přivedl jsi mě zpátky, abych ti dala život, ale teď ti jej zase vezmu. To si jenom myslíš štětko!'' Pátý Freddy je už docela průser. Prostě série měla skončit někdy u třetího dílu. Dá se souhlasit s tím, že některé efekty jsou na svou dobu zajímavé, a ten 80tkový feeling má něco do sebe. Ale ruku na srdce většina scén je už totálně přitažená za vlasy a celkově není děj nijak zajímavý ani strašidelný. Od dalších dílů se budu tedy držet v uctivém odstupu a časem se možná dokopu k novému remaku. Tímto jsem s Freddym a jeho noční můrou skončil. Alternativy: Krvavý Valentýn, Pátek třináctého. ()

emo

Celkom v pohode dej.Divák sa čo-to dozvie a je tam pár skvelých scén.Freddy sa drží celkom slušne... ()

WolfR

Tak tohle už bylo přepálené. Z Freddyho zrůdností je spíš sranda a celé to působí spíše komicky. Korunu tomu nasadil slabý scénář a nekonzistentnost. I když Englund se tak snažil, 2 hvězdy. ()

animaxis

Podle mě lepší,než minulý díl.Stal se zázrak a vrátili jsem se zpět k hororu a navíc se tu odhaluje Freddyho příběh.Vraždy se tu Freddymu povedly bohužel jen dvě,ale stojí to za to spíše kvůli Freddymu příběhu.Každý fanoušek Noční můry toto musí vidět! ()

dr.fish

Pan režisér si tentokrát těch prášků na spaní vzal asi moc. Navíc k tomu přibral i jiné prášky, takže je z toho místy hodně barevný, ale jinak dosti zmatený koktejl. 50% ()

Flyer

Tento díl se snaží o ozvláštnění svým comixovým pojetím, což ve výsledku nevyznívá špatně, navíc bych řekl, že Dítě snu je nejdepresivnějším dílem série. Ale upřímně řečeno, moc odvázaný s ním nejsem. Herci zde předvádí podprůměrné výkony, scénář mi přijde až moc překombinovaný a je znát, že tento díl už je natočen hlavně pro natáhnutí celé série (=> pro větší zisk). ()

Radiq

Kvalitativně srovnatelný se čtyřkou, ale režisér se až moc snaží zachovat hláškovitost a černohumornost. Celkem se mu to daří ("It's a boy!"), ale je to moc okatý. Scénář někdy dost zjednodušuje intelekt jejích kamarádů, ale aspoň na to pak má kdo doplácet. Smrti jsou z polovinu gut, z poloviny nicht gut. ()

3n3my

Po technickej stránke asi najlepšia nočná mora, dejovo však nevýrazná a nudil som sa pri nej až dosť často. ()