Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

• USA A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child (více)

V další z nočních můr se opět setkáváme s Alicí. Ta zjišťuje, že je těhotná. Toho Freddy využije a prostřednictvím snů ještě nenarozeného dítěte si vybírá další oběti. (oficiální text distributora)

kenkaku

Dítě snů je zvláštní. Nevím jestli je to kontrastem s předchozí můrou (nejlepší z celé série IMHO), ale už to nějak nebylo ono. ()

Han22

Tady už je to horší - Freddy se dostává k vraždám pomocí snů malého dítěte Alice, chybí tu spád předchozích dvou dílů, ale film má správnou temnou atmosféru, jakou ještě neměl a navíc se podíváme do minulosti a poodhalíme tajemství jeho původu. EDIT: Pridávám hvězdu, protože Freddyho miluju. Ale tenhle díl je divný - tak strašně temný a sureálný, až to není zábavné. Umřou tu jen tři lidé, neustálé odbočky na nenarozené dítě nebo Freddyho mrtvou/živou matku jsou matoucí. Na druhou stranu naprosto skvostná vizuální stránka včetně všech vražd (cyberpunk, komix a krmení) a atmosféra. ()

BlackTom

Alice má děťátko. Táto časť ma zaujala hlavne širším rozobratím Freddyho narodenia (aj detailne ukázané) a niekoľkými fantastickými scénami. Nedá mi nespomenúť Freddyho na skejte a Freddyho ako kuchára / čašníka. Aj Alice sa popravila a bola celkom milá (hlavne nie tak dementná ako v predošlej časti). Pobavila ma tiež scénka, v ktorej Dan splynie s motocyklom. Celkovo sa nato dá pozrieť, no nie je to nič výnimočné. *** ()

Dr. Wolfenstein

Pátý díl slavné série o nezničitelném przniteli dětí se nese v poněkud rozpačitém duchu. Jednak se snaží být po čtvrté části zase o něco děsivější, k čemuž využívá temných gotických prvků, na druhou stranu ho sráží na kolena stupidní vraždy všech tří teenagerů (Super-Freddy na mě opravu dojem neudělal). Větších jatek se nedočkáme. A taky je hrozně odfláklá maska, kterou nasadili Englundovi jako Freddyho ksicht. ()

bruceman7

Skoro komiksový souboj proti standardě vohozenýmu zabijákovi z vyšších sfér ... pokud to tak beru, není problém. Nové smrti chudáků obětí, nový efektivní zrod a skon Freddyho...7/10 ()

Slimak

Má to tu nejtemější atmosféru ze série...zneklidňující hudbu a opravdu sakramentsky promakané a kruté vraždičky...Freddy tu vůbec nehláškuje jako to dělává...je jenom opravdu hodně zlý a nechutný... ()

Paity

Neskutečné, kolik mohla vydělat tahle královská pitomost peněz. Ale co, žijeme přece v naprosto normálním a nezvráceném světě... ()

Knowho

Alice se vrací v Pětce a nejspíš je to taky spolu s Dvojkou jeden horších dílů. Fajn killy, Fajn Englund, ale to je tak všechno. 5/10 ()

TERRORDROME

Môj obľúbený diel a vizuálne najvymakanejší Freddy plný bizarných nápadov. Scéna jeho zrodenia je bombastická, úžasný nástup! Nasleduje Tetsuovská scéna s motorkou zrastajúcou s vodičom, Freddy hláškuje a vtipkuje, ako šéfkuchár kŕmiaci svoju obeť vnútornosťami z bábiky až do prasknutia či komiksový SuperFreddy na skateboarde trhajúci úbožiaka premeneného na papierového panáka. Jeho finálne zničenie je podobne ako v štvorke také narýchlo uplácané a bezradné, ale zato trikovo perfektné a vizuálne nápadité. Pre mňa osobne Freddy na vrchole. ()

peetriss

Opět stejný problém jako u čtyřky - atmosféricky nefunkční. Občas se nějaká ta zajímavá scéna objeví (komiksová smrt), ale chybí typické Freddyho hláškování a vychutnávání, naopak se mění v běsnící živel v nekonzistentním scénáři. Lisa Wilcox a její Alice je snad jediná Freddyho protivnice, která dokázala přežít dva díly. ()

ClimbVibe

Spolu s druhým dílem patří mezi to slabší ze série. Celý film mi připadá, že se dívám na to co se nevešlo do čtvrtého dílu - ačkoliv téma s dítětem je docela silné a nosné. To co ale dělá Noční můru Noční můrou jsou vynalézavé snové děsy - a těch je tu málo dobrých nebo dobře natočených. Každopádně - výborná pentalogie a mělo u toho zůstat. ()

Paldiny

Ani Stephen Hopkins z vycucaného námetu nedostal viac než ďalší nezaujímavý diel. Zápletka je už riadne strelená. Alica, Freddyho posledný kat, otehotnie a sám Krueger dopuje plod špatnými vlastnosťami. Neustále hysterické záchvaty o tom, že zas len tí blázni vedia čo sa v skutočnosti deje, otravuje viac ako v minulosti. Finále si navyše ukuslo priveľké sústo, tam piata mora zlyháva aj po trikovej stránke. Pár dobrých momentov ale ponúkne, či už úvodný sexi predkrm zo sprchy, Ghost Ridera na cestách alebo rozšklbanie komiksáka. Tiež filmu zvyšuje kredit orchestrálna hudba, aká miestami navodí až mystičnú náladu. Lenže čo z toho, že je dezert fajn, keď hlavný chod stojí za starú bačkoru. Aspoň boli s Hopkinsovou prácou spokojní producenti a zverili mu druhého Predátora. ()

Varan

Dozvíme se jak se Freddy narodil ale nedozvíme se jak zemřel. Ještě jen díl a budeme to vědět - když sem tento díl a poslední díl viděl řekl jsem si toto. Premiéra v ČSR - 4.února 1993. ()

spiritus

Další kvalitativní posun dolů...Nápad je sice zajímavý, ale značne nevyužitý a promarněný...Setkání s Freddym není již nikterak děsivé a skluzává čím dál tím víc k parodii sebe sama, což možná někdo ocení, já nikoliv...Váhal jsem mezi ** a ***, nakonec dávám odřené *** a to čistě z nostalgie a úcty k celé sérii a zejména proto, že pětka je nakonec ještě docela dobrá, oproti tomu co přišlo potom... ()

aLPaC

Tento díl navazuje na předchozí, ale vůbec se mu nevyrovná. Vraždy mě moc nenadchly a Freddyho maska ztratila kouzlo předchozích dílů. Tady už je spíše pro smích. ()

Stocki

Zpočátku ještě celkem slušný horor, který se však vydal na jinou kolej a zajel směr fantasy. Později už mi to začalo připadat šíleně zmatené a chaotické. Prozatím nejhorší díl, co jsem viděl. ()

pend

O fous horší než čtyřka, ocenil bych na 2 a půl, snaží se být zábavná, což se jí chvílema daří. ()

Petrus1

Vrací se nám Alice. A s ní se vracejí i její noční můry. Ale jak je možné, že se vracejí když je evidentně vzhůru? No to proto, že je těhotná! Proto se to asi taky jmenuje Dítě snu, že! A toto její dítko nás provází prakticky celým dějem. Tenhle díl působí tak trochu víc tajemně a psychedelicky. Taky nahlédneme do Freddyho minulosti – jak přišel na svět – to je ale opravdu ohavný mimino! Taky se zas můžeme setkat s Freddyho maminou Amandou a je nám naznačeno (bohužel ne ukázáno), jak byl Freddy vlastně zplozen – jeptiška znásilněná asi stovkou vyšinutých chlapů. Taky už vím, co to znamená být svázán s motorkou (to má Dan za to, že chrápe v autě – Freddy řidičem). Taky vím, jak si Freddy dokáže pohrát s jídlem a dá konečně pořádně nažrat jedné modelce – Freddy číšníkem. Freddy má taky rád komiksy – Freddy Superfreddym. Celý to vlastně působí tak trochu komiksově. Ale jsou tady vlastně jenom tři vraždy (i když povedený) a to je na takovýho klasika, jakým Freddy Krueger je, trochu málo. ()