Děj filmu začíná v roce 1956, kdy asistent manažera Manchesteru United Jimmy Murphy dává mladíkovi Bobbymu Charltonovi šanci zahrát si v prvním týmu klubu přezdívanému "Busby Babes". Manažer Matt Busby mezitím přesvědčí tajemníka anglické fotbalové ligy Alana Hardakera, aby umožnil Manchesteru United startovat v Evropském poháru. Tým sklízí úspěchy jak doma, tak v zahraničí. V únoru 1958 je anglický tým ochromen leteckou katastrofou, neboť poblíž Mnichova se zřítí letadlo s hráči United. Nehodu nepřežije celkem 23 lidí, včetně osmi hráčů Manchesteru United. I přes katastrofu Manchester United dojde v roce 1958 až do finále FA Cupu. (Ruud36)

Harts

tady se poznají rozdíly mezi filmovými a televizními herci, televizní dávají důraz hlavně na mluvení... ()

Mara97

Několik lidí zde psalo, že je film zklamal, protože se tam neobjevil žádný fotbal. Sám jsem také čekal něco stylu Velkého Turína, kdy většina filmu byla o snaze hráče dostat se do týmu a katastrofa se stala až ke konci. Tady to bylo jiné. Film nebyl o fotbalu, ale o tom, jak to tým nesl a začal znovu hrát o ty nejvyšší příčky. Rozhodně si největší slávu zaslouží Jimmy Murphy, protože znovu poskládat tým, nabudit hráče a pak vyhrávat, to si zaslouží uznání. ()

mi-ib

Tragédie, kterou má snímek popisovat je na film dosti silná. O to silnější s ohledem na nedávnou podobnou událost s hokejistama. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že film nevytěžil maximum. Po nehodě se jednalo spíš jen o silácké řeči, které mi celkem vadily. Jde však o silný příběh a má něco do sebe. ()

Vijolet

Pro fanoušky Manchesteru United je tento film určitě povinností. Všem ostatním ho mohu jen doporučit. Výborné drama z fotbalového prostředí, ale o fotbal jako takový, ve filmu vůbec nejde. Takže film zaujme i diváky, co se o sport přiliš nezajímají. Film obsahuje skvělé herecké výkony a místy i vtipné hlášky... ()

Franc1s

Díky za doporučení a doporučuji dále. Film o fotbale, ale nejen pro fanoušky fotbalu. Skvělý, ale drsný příběh založen na skutečných událostech potržen famozní atmosferou. Výkonem Šéfa a trenéra. Konečně znovu film,který nepotřebuje mega bomba americký hvězdy, ale silný příběh,cit a um takový film natočit. Kdyby,byl i o něco pro mě lepší soundtrack dávám pět hvězd. ()

Joseph4

Mnichov 1958 – Událost jenž navždy zabarvila prapor Manchesteru United do temně rudé. Na první pohled bylo na filmu vidět, že se jedná o TV film, ale to mě vůbec nevadilo. Vše bylo důstojně zpracováno, od debutu Bobbyho Charltona v A-týmu, přes leteckou tragédii až po vstání Manchesteru United z popela jako bájného ptáka Fénixe. Na konci filmu jsem neměl slov, snad jen slzu na krajíčku a na jazyku popěvek „We’ll keep the red flag flying high, cos Man United will never die“. Pro mě silný emocionální zážitek, a proto dávám vysoké hodnocení! (95 %) ()

Simomon

United, na rozdíl od povedeného The Damned United, rozhodně není sportovním filmem, za který se vydává. Je to jen povrchní (melo)drama. Děj se odehrává okolo události roku 1958, kdy došlo k letecké tragédii a letadlo s fotbalisty Man U. se zřítilo. Ve filmu je doba 60.let vyobrazena příjemným (nikoli však realistickým) retro kabátkem. Prostředí filmu se (bohužel) většinou odehrává jen v uzavřených místnostech (šatna, nemocnice, letiště..) a tudíž tam chybí efektní záběry na stadiony, či na Manchester jako takový. To by však vůbec nevadilo, kdyby film nebyl tak příšerně jednoduchý! United se po celou dobu snaží v divákovi vyvolat soucit a dojmout ho. Což by bylo v pořádku, kdyby to jen nebylo celé takovým tím nejprostším způsobem. :SPOJLER: >Hlavní postava filmu, útočník Man U, je po havárii samozřejmě moc smutný, z nemocnice odjede domů a nechce již s fotbalem nic mít. >Vyslechne chrabrý proslov od trenéra Davida Tennanta a rozhodne se opět hrát. :Vysoce postavení, samozřejmě zlí, manažeři Man U., se rozhodnou po havárii pozastavit činnost klubu. >Vyslechnou chrabrý proslov Davida Tennanta a klub pokračuje a vítězí. On film je vlastně jen o tom, jak David Tennant někam přijde a pronese chrabrý proslov. Což je prostě hloupé a nestačí to :( POSLEDNÍ SLOVO: Film nedojímá a nudí. Pokud vám však stačí všudypřítomné cool britské prostředí, budete se bavit. U mě to ale neplatilo. 2/5* ()

hero_bk

Sportovní film, ve kterém se kromě tréninku vůbec fotbal neobjeví, obstojné herecké výkony, příšerně rozplizlá kamera. Tak silné téma si možná zasloužilo důstojnější zpracování, s vyšším rozpočtem. ()

speedy7929

Milujem futbal, milujem filmy na tému futbal a milujem Manchester United. Film, ktorý pre mňa ako fanúšika tohto týmu vyvolal silné emócie a priblížil ma k tejto smutnej udalosti. Velmi dobre natočená dráma, odporúčam všetkým.. !!90%!! ()

wege

To hodnocení je spíše jen za příběh (který nebylo třeba moc psát) a za dobovou atmosféru. Jinak to filmařsky za moc nestojí, strašně z toho čiší ten televizní rukopis, a tedy i absence peněz. Ale znova, pouze i mírný fanoušek fotbalu musí ten příběh znát, je velmi silný a tady je celý zasazen do kontextu doby, kdy prim hrávali domácí soutěže a nějaké poměřování s Evropou nepřicházelo v úvahu. Kdo měl největší chybu na tragédii? Liga? Manažer? Piloti? To nikdy nezjistíme. Když jsi ale čtete třeba o Duncanu Edwardsovi, máte pocit, že z něj by časem vyrostl hráč světového formátu, kterého by znali dnes lidi po celém světě a nejenom ti starší v Manchesteru. ()

jafuska

Nejsem fanouškem fotbalu, nerozumím mu, a ani mě to nechybí porozumět tomuto sportu, ale jakmile je tento sport natočen jako drama, které se stane s fotbalisty, kteří mají svoji zářivou budouctnost, ale osud tomu chce jinak, právě proto se mi tento film líbil, že to nebylo jen o fotbalu, ale o lidskosti hlavně přežít a dostat se zpět domů, ()

BardDeLune

Čtyři hvězdičky za vynikající herecké výkony, scénář a moc pěknou výpravu líčící nejčernější den v historii tohoto klubu. Pátá hvězdička je za jeden z nejlepších soundtracků, který jsem kdy slyšela. ()

Brano

Veľmi smutný príbeh o osude tímu Manchester United, kedy zasiahla športový svet tragická správa o havárii lietadla. Výborný námet, ktorý bol dosť priemerne zrežírovaný. Všetko to plynie veľmi rýchlim tempom a hlavne celé je to bez väčších emócii. Pre mňa priemerný film, ktorý vyzdvihuje fakt, že je to natočené na základe skutočnej udalosti. ()