Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

(více)

Diskuze

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Rypicong

Jo.To je přesný.Mě osobně to zatím tak nevadí.Kultu Aliena jsem nikdy zcela napropadl,tudíž ty filmy beru jako pěkný vyplnění volného času.Nic víc,nic míň.Jedinný díl,kterému jsem beznadějně propadl,je Alien 3.Nejnenáviděnější díl,pokud vím,takže se tím pádem,mám tendenci Covenanta trochu zastávat.

na příspěvěk reagoval Rypicong

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Gladiator15

Chování biologa v Promethovi bylo správné - pouze to bylo blbě sestříhané pro finální verzi filmu. Ve vystřižených scénách je vysvětlení, proč se hadů nebál apod. Pak to do sebe zapadá...

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

G.Sylar

no, jak to napsat. Pusť si recenzi od K. Fily. Já neříkám, že tu filozofii točí Scott nějak špatně, to né. Akorát si k tomu vzal hodně špatnýho maskota - Aliena. Lidi opravdu nechtějí u filmu s Alienem přemýšlet. Chtějí fakt ten stereotyp: vejce - chcípák - vetřelec - vyvražďovačka - konec. Proto Prometheus dopadl jak dopadl a proto tak dopadá i AC. PS: netvrdím že to jsou špatné filmy, jenom vysvětluju, proč je je kolem toho poprask...

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Bluntman

on to ale špatný film není. Technicky výborný. Občas to má trhliny, ale nic na to, aby se to dalo označit jako špatný film. AC trpí syndromem kultu z Aliena. Musí to být natočené přesně na míru fanouškovi. Jakékoliv vybočení je velká loterie.

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

biergof

To mě taky napadlo.No,teď už je to jedno.Film je tu,a buď ho člověk veme,nebo ne.Já na tuto prequel sérii chodím s nadějí,že jednoho dne uvidím ten poslední prequel,který bude navázán na Aliena.Jestli se to nestane,budu velmi ale velmi nas....,ale i tak mi zůstane(snad),pár dobrých béček.S áčkovým rozpočtem:-)

biergof

biergof (hodnocení, recenze)

PKD

Já bych spíš řekl, že do Covenanta kecalo moc lidí a Scott to chtěl natočit i za tu cenu.

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

biergof

Není to tím,že Marťan je podle knižní předlohy a Covenant nikoliv?Jasně,má za předlohu Promethea,ale podle knihy,není.

na příspěvěk reagoval biergof

biergof

biergof (hodnocení, recenze)

Psychor

Kupříkladu Prometheus je pro mne jedno z nejlepších děl, kde vystřihané scény dávají obrovský rozměr. Ale Covenant až příliš vykukuje jako proškrtaný scénář k pokračování Promethea a nová posádka byla dopsána jen aby měl ve filmu kdo umřít... Myslím, že jsem pochopil, co nám chtěl Scott v Covenantu vyprávět, ale když už se k tomu rozhodl, tak to měl udělat pořádně. Když uměl podrobně vylíčit život Damona na Marsu včetně pěstování brambor z hoven, proč je Covenant tak křečovitý? :D

na příspěvěk reagoval PKD

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

biergof

Celá léta? Vždyť jeho původ nikdo neřešil. Třeba takový Cameron nám naservíroval béčkovou střílečku, u které není potřeba mozek. Ridley konečně začal umným způsobem pracovat s mytologií a symbolikou, čímž vtiskl celé vetřelčí sérii filozofický přesah, jenž stojí zcela mimo dosah intelektových schopností popkornového diváka. Za hloupost hodnotících však Alien: Covenant nemůže. Objektivně vzato se jedná o jeden z nejlepších snímků tohoto milénia, což tvrdím jako zdejší hlavní hororový expert.

na příspěvěk reagoval biergof

 (hodnocení, recenze)

Vypadá to tu drsně, ty vaše rozhovory....jen je to na dlouho vás číst :D Já mám ve filmu taky už jasno. **

biergof

biergof (hodnocení, recenze)

někdo je zklamaný, někdo nadšený. Rozhodně se jedná o velkolepé epické scifi, ale to k Alienovi právě nepatří. Pro mne je nejhorší ten patos, kdy celá léta byl Alien dílo záhadné civilizace nebo temná rasa a šup, je to jinak Aliena stvořil pomatený android s pokusy na lidech... a máme po ptákách

na příspěvěk reagoval Sssiksseilor, Psychor

Maniax

Maniax (hodnocení, recenze)

G.Sylar

Já ti z celého srdce gratuluji, že se ti nový Alien líbil. Já se bohužel s málem a náčrty nespokojím. Absolutně nic, co měl tento film po Prometheovi zodpovědět, nezodpověděl. Věci jako dementní posádku, jejichž hlavním úkolem ve filmu je se chovat jako banda harantů, nebo logické chyby a kraviny typu
SPOILER ALERT
"tak teď si v pár vteřinách obarvim vlasy, useknu ruku, zahojim protrhnutou bradu a doběhnu do lodi", což bylo sice nelogický, ale průhledný jako kráva..
KONEC SPOILERU
Téma prequelů je dobrý, i zrození vetřelce (tím myslím ten nápad, kdo ho stvořil, ne tu absolutně idiotskou scénu, kdy se vetřelec klube) se dá akceptovat, ale všechno ostatní je jen předstírání něčeho hlubšího. Někomu stačí málo, já to chápu, ale tohle? Nenech se vysmát.

G.Sylar

G.Sylar (hodnocení, recenze)

Nekteří lidé nikdy nepochopí velikost Prometheovského vesmíru. Tito lidé jsou příliš omezení na to aby chápali věci, které jsou vyšší než oni a jejich přesvědčení o světě. Scott se snaží vytvořit něco co spousta zabedněných lidí nikdy nepochopí.

Komentář uživatele Cival, cituji: "Ridley Scott může na sklonku kariéry točit cokoliv, bohužel se ale rozhodl pídit po podstatě naší existence a ohledávat zázraky zrození... a bohužel tak dělá zrovna skrze vetřelčí sérii. Na ní přitom lidé milovali přesný opak než velké a vzletné filozofické úvahy - právě tu slizkost, ostrost, děsivost, buď syrová akční jatka, nebo hororové peklo s bubákem ve strašidelném domě uprostřed vesmíru, kde vám poldové nepíchnou." 

Cival je jeden z omezených lidí. Tento uživatel je zářným příkladem člověka který nikdy nepochopí vyšší princip fungování reality. Člověk který by i po čtyřech stereotypních dílech byl stále u toho stejného stereotypu - typu: vejce - chcípák - vetřelec - vyvražďovačka - konec. Pak si ještě dovolí napsat tuto zrúdnost: "Ridley Scott pohříchu nechápe sílu látky, kterou stvořil, a tak se zase noříme do podivné filozofující sci-fi..."

Civale ty nemáš nárok říkat Scottovi že nechápe sílu toho co stvořil. Protože ty sám jsi pouze schopný pochopit pouze zlomek jeho stvoření. Tím zlomkem je ten tvůj vetřelec.

na příspěvěk reagoval Maniax, Rypicong

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

V bodech: 
"Chování jsem vysvetloval o par prispevku dole." - Ne, dementní chování postav (skafandr?, kuk do vajca? atd.) ani jejich náhlé charakterové proměny (jak se na nich podepisuje smrt druhé polovičky?) v průběhu pár hodin dost dobře zpochybnit nelze.

"Viralni videa na nic neodpověděla, jen na to že David vybil ty strujce nebo co to bylo, ale to by nam došlo i bez toho." - Ano, na to jsem narážel, virální videa poskytovala odpovědi dřív, než byla položena jakože záhadná otázka ve filmu, plus nedostatečně představovala početnou posádku postav. Prometheus virály použil k představení výrazných postav nadále tolik neprofilovaných ve filmu a k nastolení onoho "prométheovského" tématu (člověk X Bůh - trest za objevy).

"Ja se teda v postavach orientoval dobře, tady to je individuální. Odvypraveno az na ten zrychlený konec mi to taky přišlo víc než dobře (...)" - Pokud mají postavy jednu definiční vlastnost, kterou je třeba orientace či etnicita, přičemž se tu definiční vlastnost dozvídáme až po jejich skonu ve zhruba polovině druhého aktu, je to selhání vyprávění a orientovat se v tom při nejlepší vůli nedá. A už to, že ten film pokládá otázky, které si předtím zodpověděl v rámci virálního prologu, je dokladem nepromyšlenosti vyprávění.

 "s těmi citacemi a banalizovanim tě vůbec nechápu. Mělo to v příběhu dost důležitou roli." - nezpochybňuji úlohu těch témat, ale to, jak doslovně jsou podána, zatímco se to celé tváří oduševněle. Jeden příklad za všechny: Wagner na úvod a závěr, vážně? 

"Proč jsem pletes nehakej kult osobnosti a cemu vadi ze tam zemrel prvne gay a afroamericanka?" - Zdvojení Fassyho a scény s ním jsou na "úrovni" slash fan fikcí (učení správného prstokladu, polibek "smrti"), které vychází z popularity Fassyho, a tak to zmiňuji. A nevadí, že zemřel prvně gay a Afroameričanka, ale že je to to nejhloupější hororové klišé, s kterým se nijak, ale absolutně nijak důmyslně nepracuje (nepodvrací se, nevysmívá se mu, leda se umocňuje, čímž se demence násobí, no). Jaksi se to nedalo napsat ani o tom proklínaném Prometheovi, ve kterém ona první smrt měla podobu "mrk mrk, víme, že tohle je žánrové konvence, a proto to dáváme najevo" (nestačilo, že někdo nedával pozor, protože souložil, a že i proto jeden zařval, když byl zhulený, a další, protože strkal ruce, kam neměl).

 

Jinak, prosím, než zase něco vychrlíš, zapřemýšlej, na co reaguješ, protože dojmologie a překrucování tvrzení druhého diskuzi neposouvá nikam. 

na příspěvěk reagoval kl1styr

 (hodnocení, recenze)

Demonic189

Na onen svět. A s tim facehiggerem je to podle mě tak že mu stačí chvilka, jen pak delší dobu umírá. A navíc to byl jinej druh.

Demonic189

Demonic189 (hodnocení, recenze)

martess

Nehnevaj sa, ale keď ta tak čítam, ozaj mi pripadáš ako nejaký náboženský fanatik, ktorému možeš 1000x vysvetlovat, že boh nestvoril Zem, ale jemu to je jedno, on proste chodí do kostola, fajčí dicka miestneho farára a je šťastne veriaci...btw, nič v zlom. 

Btw, stale ma prekvapuje, že nik nezmieňuje technickú stránku filmu. To vám vôbec nevadili tí digitálni Alieni? Polovica z tých scén pôsobila ako z videohry, nehovoriac o konci. Preboha, ten Alien si tam chodí pred kamerami, krásne ho vidno, CGI ako od Asylum, potom si zíde dole šachtou v podlahe, vojde do otvorených dverí, slečna zaklope s hasákom o zabradlie a on ju chytá. To je akože NAPATIE? V kine som sa smial...A to že sa facehugger prilepil na 5 sekund na tvár a z týpka nakoniec vyjde votrelec :D :D :D :D Hlavne,že v iných častiach to pôvodne trvalo hodiny a hodiny. K  tomu koniec, kde matka zahlási " na palube je cudzí organizmus" a bum, zbraň do ruky a ide sa na hon :D Sorry, musim sa smiať! Ako môže dať niekto niečomu takému 5*???? AKO???????????

PS: vysvetlí mi niekto kde zmyzol ten druhy Neomorph? Veď tam boli dva kusy...

na příspěvěk reagoval martess

 (hodnocení, recenze)

Bluntman

Proč jsem pletes nehakej kult osobnosti a cemu vadi ze tam zemrel prvne gay a afroamericanka? Jak to souvisi s kvalitami filmu. A invenční to je. Spousta skvelych scen a napiš mi nejaky podobny film tomuhle. V jakem jiném filmu máš podobnou kostru. Stroj znici strujce svych strujcu a potom se snazi stvorit neco sveho a dokonaleho a taky chce znicit sve strujce. Lidé mu vzali možnost složit neco umeleckeho, tak si stvořil svůj dokonalý organismus, scéna porodu vetřelce, byla hodně působivá a dokonce i emotivní. Ten Daviduv šťastný pohled a jak roztahl ty ruce a vetrelec taky. Byl hrdý na své dílo :)

na příspěvěk reagoval Bluntman

martess

martess (hodnocení, recenze)

Gladiator15

Toto je proste film môže sa to tu vysvetliť hociakym. Nemusí ísť ani o lenivosť možno o nedbanlivosť scenáristov. Súhlasím keď to povieš takto áno je hlúposť vliezť do cudzej biosfery nechránenom. Na druhú stranu naozaj je to budúcnosť a kto vie či pri sebe nemajú nejaké indikátory. Inak skafander by im nepomohli lebo tie častice mali nejakú vlastnú inteligenciu. Inak zaujimalo by ma čo to bolo či to vytvoril David alebo odkiaľ to pochádzalo

na příspěvěk reagoval Demonic189

 (hodnocení, recenze)

Bluntman

Chování jsem vysvetloval o par prispevku dole. Viralni videa na nic neodpověděla, jen na to že David vybil ty strujce nebo co to bylo, ale to by nam došlo i bez toho. Ja se teda v postavach orientoval dobře, tady to je individuální. Odvypraveno az na ten zrychlený konec mi to taky přišlo víc než dobře a s těmi citacemi a banalizovanim tě vůbec nechápu. Mělo to v příběhu dost důležitou roli. Je tam myslím i pár motivů které mi unikly, takže doufám že uvidim znovu co nejdřív.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Nie, to nie je budúcnosť, to je lenivosť scenáristov. Pretože je ľahké mať dementné postavy a tak vymýšľať spôsoby, ako sa infikujú a umrú, ako mať inteligentný scenár, inteligentné postavy, ale aj napriek tomu, sa im nepodarí infekcií vyhnúť.

Lenže chcieť dnes od scenáristov trošku umu, je asi luxus.

na příspěvěk reagoval martess

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Rypicong

A co člověk, který je frustrovaný z toho, že to je špatný film, odpustil by i, že je to špatný prequel Vetřelce a špatné pokračování Promethea, protože potlačuje zavádějící očekávání a posuzuje dílo po zhlédnutí? To Fila taky nějak osvětluje? :) 

na příspěvěk reagoval Rypicong

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Bylo by to na dlouho, a tak jenom telegraficky: extrémně špatně odvyprávěné v rámci jednoho média (skokový vývoj postav spolu s jejich nevěrohodným reakcím vzhledem k prožitému a naprosto dementnímu jednání, velké množství postav a problém s orientací mezi nimi i jejich vztahy, nejapně motivovaný flashback...); naprosto nesmyslně odvyprávěné s ohledem na různá rozšíření (snímek klade otázky, zatímco známe odpovědi z virálních videí předcházejících dění A:C, nedostatečné představení postav v nich...); je to ukázkový midcult, dílo blafující hloubku (všechny citace a odkazy musí být osvětleny, témata ze sci-fi literatury - sní androidi o elektronických ovečkách? atd. - jsou neuvěřitelným způsobem banalizována); žánrově je to nefunkční slasher na "úrovni" těch nesebeuvědomělých osmdesátkových, kdy se vrší jedno klišé a konvence za sebou (první - nepočítaje "Franca" - zemře Afroameričanka a gay, ou jé!); veškeré vztahování se k aliení sérii má podobu fanfikce (u Fassyho a jeho kultu osobnosti zase dementního slashe), ale velmi nekreativní (dílo B odkazuje na známé dílo A, žádná invence)... a dalo by se pokračovat, ale nechce se mi, protože je to srágora.  

na příspěvěk reagoval Mahavishnu

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama