Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

jerdnok

Konečně jsem se dozvěděl, jak vetřelci vznikli. Už jen proto stálo za to tenhle film vidět. Efekty, jako vždy, famózní! ()

Martinko991

Ťažko hodnodiť pre mňa zatial túto klasiku, veľmi sa teším na ďalší diel ako sa to vyvinie. Avšak v kine som sa teda nenudil a akcia či napätie filmu nechýbali aj keď "lakačiek" tam na môj vkus moc nebolo a sem tam mi tam niektoré scénky prišli ako z rýchlo a zbesilo if you know what i mean ;) 70 % ()

Horus8

Jestli někdo tento film hodnotí jako odpad, tak by měl vážně uvažovat o svém duševním zdraví. Bravo pro režii i scénář. Podstata našeho původu je opravdu jinde než zde na Zemi, což mnozí nikdy nepochopí. ()

Monditrade

Jsem rád, že došle ke změně. Jiný herci., super vysvětlení po tolika letech a samozřejmě akce alá žrát a umírat... Kdo se staré větřelce může si je kdykoliv pustit... těším se na dalších dvacet dílů.. ()

maitrea

Žijeme ve společnosti,kde se moc chyb neodpouští. Potom jen s velkým podivem sledujete posádku kosmické lodi, která má inteligence kiosku v Hlubočepech. Emocemi hýří zcela nadbytečně a vlastně se všichni chovají jako ten náš Pepa, co si dá to pivečko. Posádce přestanete fandit po deseti minutách filmu.Věřte,že kdyby jste se na stejném místě ocitli vy.Pochopili bychom, že to tahle retard posádka nikam nedotáhne a co nejrychleji bychom vyhledali záchranný modul na cestu kamkoliv, jen ne tady. Jednu hvězdu za efekty,planetu a vetřelce. ()

jizvoun

Po předchozím Prometheovi jsem už neočekával žádnou bombu, ale jako obrovský fanoušek série(do které počítám pouze povedené první 3 díly) jsem si tento kousek nemohl nechat ujít. Na začátek musím říct, že obdivuji Ridleyho Scotta za to, jaké universum v roce 1979 vytvořil a v žánru hororu dle mého nemá konkurenci. Prometheus byl tak trochu, alespoň pro mě, průšvihem, který si nyní chtěl Ridley napravit. A úspěšně - Covenant je bezesporu o třídu lepší film. Úvod filmu je fajn, úspěšně navnadí, i když je podle mě krapet delší. Zhruba v půli mě ale nepříjemně překvapily právě ty momenty, které jsem tak nenáviděl na předchozím prometheovi - a to nepředstavitelně debilní nelogické chování některých aktérů. Každý fanoušek série určitě čekal léta na odhalení aliena a jak a proč vlastně vznikl. Vysvětlení v covenantovi mi trochu nesedělo, nelíbilo se mi, ale budiž. Co ale každý, kdo viděl předchozí díly, jistě pozná, je neustále se opakující minulé motivy. Je to tak okaté, že se to prostě srovnávat musí. Hlavní hrdinka - reinkarnace ripleyové, lovení vetřelce - první i třetí díl, chování androida, neznámý signál odjinud - první díl. Abych tu nespoiloval, nebudu to sem vše rozepisovat, ale každý si tam prostě ty opakující se motivy najde sám. A v tom je trochu problém filmu - neskutečná předvídatelnost děje. Na druhou stranu je zde spousta věcí, která mě vyloženě potěšila. Tak na úvod prvky hudby Jeryho Goldsmithe, obrazové motivy H.R. Gigera - to mi opravdu srdce zaplesalo. Vizuální stránka je úžasná, scenérie jsou vybrané perfektně. Příběh má atmosféru a v první půli člověka určitě nepustí. Sečteno podtrženo, jsem rád, že někdo tuhle sérii drží při životě, ale poslední dobou je fakt vidět, že Scottovi dochází nápady, opakuje se, nedokáže vymyslet nic originálního. Nebylo by špatný, kdyby zkusil do projektu zapojit někoho dalšího, nějakého vizionáře s novými nápady, tahle série si to určitě zaslouží a držím jí pěsti. ()

titi74

Po premiere zmiešane pocity z filmu , ale vyborné pojatie do jednoducheho obalu. Dá sa povedať že vyborné sci-fi z nadpriemernym akčným a hororovým pojatím . Nostalgické scenky z prvych 4 votrelcov a aj prometea. Žeriav na konci miesto robota v dvojke, nahanačka v katakombach alias trojka , vizualizacia na začiatku filmu z jednotky , a robotyka zo 4ky ., inžiniery roboty a filozofické pojatie z prometea. Jednoducho pre fanušika sci-fi lahoda. Nádherne zvukove a hudobne doplnenie vizualnych efektov a tetailov krajiny , Dobry dej , ale trošku tej psychologie si mohli vymnit za viacej filozofie ako v prometeovi , ale z druhej strany všetci herci zahrali nad ramec očakavania , a uhol pohladu na votrelca ako takeho sa zmenil obratkou dopozerania diela. Úvod ako z rozprávky už od titulkou , katastrofický začiatok z prekvapením a asi aj umrtím možno hlavného hrdiny - prekvapko , rozhodovanie sa na základe signálu pristať na neznámu planétu ako v jednotke , špica , druha časť filmu na planéte plnej prekvapení už trošička pokulhavala , ale aj tak zrozumiteľna a alieni boli špičkovy. A nakoniec asi po prvych dvoch alienoch tretie najlepšie rozzuzlenie , sice nie tak hororove , ale akčne a psychologicky alternatívne z prekvapením na uplnom konci . No a ako celok hodnotenie na 1 ale ako film aš na 2 ako fanušik 1 ako kritik 3 . Takže tych 80 lepšich . ()

terordemon

"Bola vydesená. Moja žena nikdy nebola vydesená." ...Nie je to najlepší Alien. Tým ostane pre mňa navždy dokonalá dvojka. Tento je však asi druhý najlepší. Technologicky na špičkovej úrovni s parádnymi vizuálnymi a zvukovými efektami. Ten škrek votrelca mi znie v hlave do dnes. Nádherný, do detailov vypiplaný, temný vizuál. Poriadne napínavá, depresívna atmosféra drsného vesmíru, tak ako to mám rád. Skvelé akčné a dramatické scény sa miešajú zo filozofovaním o zmysle života. To však dáva hlavu a pätu a do univerza prináša ďalší rozmer. Nie je to čistokrvný horor ale pri niektorých scénach mi prebiehala po tele husia koža a občas som sa dokonca zľakol. A to sa považujem za celkom otrlého diváka, ktorý toho má už napozerané na tony. Niektoré scény sa môžu kľudne zaradiť medzi to najlepšie čo som kedy videl. Dozvedel som na odpovede na niektoré otázky a tým sa otvorili ďalšie. Občas vadila trochu moc roztrasená kamera a chýbalo mi trochu väčšie vykreslenie vzťahov medzi postavami. Herecké výkony však super. Oceňujem casting, ktorý vsádza skôr na neokukané tváre. James Franco má najlepšiu úlohu svojej kariéry :D Až naturalistická miera brutality a násilia sú už len čerešničkou na torte. Bez toho by to naozaj nebolo ono. Z kina som odchádzal veľmi spokojný. Videné v IMAX 2D. 87% ()

Wartord

Je to film o Fassbenderovi a o tom jak ho dalších 5 let budou všude cpát. O ničem jiným. Nojono, holt se nevyplácí mít přehnané očekávání. Když jsem viděl tu nebohou posádku v akci, tak jsem si říkal vy jste tak tupí, chcípněte všichni do jednoho! A ono se to téměř vyplní. Po slabé půlhodince mistrovské režie, začne filmové sračkoidní peklo členů posádky, kteří ani neumějí držet zbraň, nedívají se kam šlapou a podobně. Nechápu, proč se jim nechce dalších sedm let hybernovat, vždyť jenom usnou a probudí se v cíli, ne? Nebo alespoň to tam mělo být vysvětleno, PROČ nechtějí! Největší komedie byla, jak ta ženská uklouzla na kaluži krve a vystřelila brokovnicí, nebo co to bylo, do stropu. U toho jsem málem vybuchl smíchy a se mnou skoro celý sál. Další nesmysl, u něhož jsem kroutil hlavou a doteď mě z toho bolí krční páteř, byly ty houby. Vystoupíte na neznáme planetě, uplně v pohodě se hodíte do expedičních mundúrů, aniž byste cokoliv znali o místní floře a fauně, nevezmete si žádný žlutý biohazard oblek a našlápnete několik hub já nevím jakých, které mají superinteligentní spóry, jak od Stanislava Lema. Neuvěřitelné a vysoce stupidní! No a celá tahle parta kreténů se tam na té planetě s těma houbama promenáduje s takovou vervou, že by těch hub aktivovali tisíce, bohužel to střihač seřadí, prošmiká, ták, a myslí si, že to nikdo nebude řešit. Celá ta dějová linie s Davidem je totální nealienský konstrukt, vůbec se to tam nehodí. Jak sakra deset let v jeskyni bez ničeho, kromě kamennýho nábytku a už vůbec ne s laboratorním vybavením modifikoval černou tekutinu a vytvořil ty vejce Xenomorpha?A jak se proboha po napadení facehuggerem za 5 minut plně vyvine? To se prostě jen tak stalo nebo jak? A co vlastně sakra ten David na konci dělá? Prostě se mu zcvokly obvody a chce přinést štěstí i na další planety? A za kolik filmů se teda už konečně dostaneme na LV-426? Pfffffffff. Nejvíc mi je líto Ridleyho, který za chvíli umře, a zůstane po něm jenom ten Alien z devětasedmdesátého. Smutná kariéra téhle vizionářské nátury. Celkově bych to zhodnotil jako špatně propracované, neskutečně blbě sestříhané, a hororová atmosféra se dá maximálně vyjádřit v litrech krve. Jsem zklamanej a přemýšlím, kde se stala chyba. Buď Ridley ustoupil od původních plánů vyprávět nějaký jeho příběh o stvoření lidstva Inženýry načatého v dobrém Prometheovi, anebo je prostě kokotsky ovlivnitelnej veřejností a moc tlačil na pilu při násilném zapracování Aliena a vznikl z toho tento konstrukt ve sterilní CGI kvalitě a naprosto prostý jakéhokoli děje. Jedna hvězdička za mimořádně kvalitní mrazivou hudbu a půl hvězdy za Fassbendera a to jenom proto, že tomu fakt dvě plné hvězdy udělit nechci. A Ridleymu vzkazuju, ať už se o nic nepokouší a přestane vykrádat sám sebe. Největší záhady stvoření lidstva opravdu na dně lahve whiskey nenajde! ()

SaMaeL98

67%... Ano lidi, je vidět, že už opravdu od filmů očekáváte příliš. Prozraďte mi, jak si Logan vysloužil skoro 90 % a tohle jen tak málo. Po efektové stránce naprostá jednička. Herecké výkony minimálně dobré a Michal Fasbendr válel. Příběh jako celek až moc dokonale navazuje na Promethea a dobře odsýpá. Konec nepřekvapil, ale nezklamal. Tento film si těch 75-85% zaslouží! ()

De Large

Fassbender neskutočný... a to je všetko. Scenár na dve strany, Katherine môže byť, aj keď záverečnú Ripleyovskú scénu v skafandri som jej neuveril. Záver klišé a strašne ľahko čitateľný...Sklamanie... ()

Pavlo

Po veľmi špatnom Prometheovi sa cesta za svetlom v tuneli oplatila. Je to klasický bu-bu sci-fi film. Má dobré nápady a vcelku zaujímavé i keď predvídateľné zvraty, sympatických hercov a dobré efekty. Avšak po klasických Alens filmoch ďalšie diely s niečím originálnym neprídu. Hold staré diely už nič neprekoná. Takže odporúčam pozrieť toto a doma si pustiť 1 diel. :) ()

franti11

Čekal jsem rozhodně víc. Zklamání je hodně velké. K nepříčetnosti mě přivedlo posledních 15-20 minut. Pošahaný robot z Prométhea vyšlechtil vetřelce a provedl genocidu původních stvořitelů na jejich planetě a ještě k tomu zabil dr. Showovou. Slátanina....slabý Vetřelec II. ()

gael83

Upřímně řečeno nikdy se nelze zavděčit Všem takže Ridley Scott to neměl ani trochu jednoduché, film musí především vydělat a to co nejvíc, musí být akční, trendy, nadčasový, mít skvělý scénář, geniální herecké výkony a odvypravet story s přesahem ala Odysea od Homera, nadlidský to čin. Film jako celek funguje, akce střídá akci, krev stříká jak má, jedno monstrum vedle druhého a to nemluvím pouze a vetrelcich. Překrásná úvodní scéna, organický čistá a nastinujici o co vlastně ve filmu půjde, abych to vysvětlil správný film pokud má hlavu a patu pokládá pouze otázky "původ a vznik lidstva" odpovědi jsou už na nás. Pak už je v podstatě akční jízda, zamrzí jen dost odbyte seznámení s posádkou "poslední večeře" záběry z orbity jsou špičkové a jedny z nejlepších vůbec. Zrod monstra již nemá takový úder takže se to pojalo stejně, ale v detailu a díky digitálních záběrům je to lahůdka pro oči. Co trochu respektive více bije do očí jsou dvě scény s píšťalkou, upřímně je to vata, nikam to děj neposune a působí to samoučelně. Další věc, naprosto epická scéna svržení patogenu, proč tak špatný střih a proč tak krátce?! Navíc tohle měla být spíš úvodní záležitost a ne odbytý flashback. Co dál? Důstojné rozloučení s Ripley :) Kde jinde než na Zemi. ()

Lasa

Nenadchne ani neurazí, víc asi nemám ani co dodat. Vetřelec, ze kterého jsem byl odvařenej skončil u mě po druhé díle.Třetí ušel, ale nic na co bych se koukal znova rád a zbytek nestojí už za řeč. ()

TURPIA

Scott se může třeba rozkrájet a na Camerona prostě nemá. O proti Prometheovi je to o chlup lepší aspoň v tom směru, že se dozvíme aspoň nějaké odpovědi. Stupidita postav je do nebe volající (bez ochraného obleku na cizí planetu, ohrozit 2000lidí kvůli pár jednotlivců atd). Já osobně jsem odkojený filmem vetřelci a jsem proto dost kritický. Klasika z r.86 byla jednoduchá, svižná napínavá, covenant se snaží urovnat bordel způsobený Prometheem a to tak že vysvětluje. Vysvětlovat horor je jako vysvětlovat vtip, kouzlo je rázem pryč. Upřímně netuším jak chce tuto trilogii navázat na původní díly, protože už ted tam mají dost nesrovnalostí. Jen doufám, že tímto mlacením prázdné slámy nezničí tuto klasiku. ()

kaller

Prometheus 2. Body navíc za skutečnost, že konečně dojde na samotné Vetřelce a na atmosféru z prvních dílů téhle filmové klasiky, k nimž se však Covenant přes veškerou snahu nedokáže kvalitativně přiblížit. Velkou měrou se na tomhle hodnocení podílí matný scénář, díky němuž se ze zatím posledního dílu série stává pouze řemeslně zručně natočené béčko. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)