Green Street 3: Rváči nikdy nezlomení

• Velká Británie Green Street 3: Never Back Down (více)

Je to už štrnásť rokov, čo Danny (Scott Adkins) opustil prostredie futbalových chuligánov. Jedného večera sa po prijatí hovoru dozvedá, že jeho mladší brat Joey (Billy Cook), ktorý sa rozhodol pokračovať v jeho šľapajách, bol zabitý. Aby bývalý vodca chuligánov zistil totožnosť jeho vraha, vykonal na ňom pomstu a prinavrátil zašlú slávu firme Green Street Elite (GSE), vráti sa do jej čela a znova vstúpi do sveta hooligans, kde sa však pravidlá za ten čas zmenili. (Sufferer)

Johnny.ARN

Keďže hlavnú úlohu hral Adkins, myslel som si, že to bude viac MMA ladené. A nie. Súbojov bolo síce viac, aj celkovo scenár bol ladený na tréning a boje ako na footbal a taký ten street fight, ktorý sme mali možnosť vidieť v predchádzajúcich dieloch, ale nebol to až taký prúser. Hooligans prešli do podzemia, už to nie sú súboje za bieleho dňa na ulici, s palicami, flaškami a nožmi. Už sú to organizované súboje, kde zápasníci jednoducho majú natrénované, vedia do čoho idú a patrične si to užívajú. Z tohot pohľadu film priniesol veľa. Z pohľadu predchádzajúcich dielov ho asi fanúšikovia zavrhnú. Fighty neboli zlé. V kútiku duše som dúfal, že nechajú Scottovi voľnú ruku, alebo nohu, nech im ukáže, ako sa kope. Takto to bol box s prvkami zápasu a zopár kopmi. Pôsobilo to tak, že je to o stupeň lepšie ako pouličné súboje. Čo sa týka scenára, klasika. Pomstiť smrť brata, rozkopať všetkých a dostať vraha. Zvrat ku koncu som nečakal, ten ma prekvapil. Výpravovo slabé, neustále slov - motiony po čase začnú liesť na nervy. Adkins trochu v útle čo sa týka súbojov a hrať tam tiež nemal veľmi čo. Prekvapil ma Joey Ansah, dúfam, že o ňom ešte budeme počuť. Zhrnutie : celkom slušný film, aj keď na svojích predchodcom nemá. 3 z 5 ()

Lacike

Netradicny film s Adkinsom, ktory je viac civilna drama ako klasicke akcne videobecko. Dejova omacka funguje bez problemov, ale kedze mna jak samotny futbal tak aj tematika futbalovych chuliganov vôbec nezaujima, tak som bol zvedavy hlavne na bitky. A tie sa vydarili na jednotku. Tentokrat absentuju famozne akrobaticke kusky ktorymi sa Adkins preslavil, ale to nie je vôbec na skodu. Choreografia je zalozena na co najefektivnejsom a najrychlejsom dobiti supera. Takisto pôsobia neskutocne drsne. Natocene su dokonale prehladne a hratky so spomalovackami bitkam dodavaju tvrdost. Choreograf bitiek Joey Ansah a reziser Nunn ako prví po famoznom reziserovi Isaacovi Florentineovi dokazali naplno zurocit pred kamerou Adkinsove schopnosti a predat ich bezchybne divakovi. Adkins tu dostal sancu ukazat, ze nie je len akrobat, ale aj neskutocny drsniak, ktory sa nestrati ani v drsnej krcmovej bitke. Bravooo. Spokojnych 6/10. A pokial mate radi futbal, pripadne ste futbalovy chuligan, tak urcite pridate dalsiu hviezdicku. ()

viperDavid

Tak jo no, jednou jsem měl holku. Byla krásná, milá, sexy. Její prsa a postava byla výstavní, ale když na to došlo, bylo to jak přejíždět vlak. Asi tak na mě působyli bitky ala Scott Adkins. Luxustní Boyka, šel do tří béčkového filmu a místo kopanců do krku to bylo jako komance do meruny. Těžká ztráta. ()

DEXTER099

Příběh z prostředí fanoušku respektive hooligans,které je pro mě naprosto nepochopitelné a nevím jestli to jsou pořád lidé,ale jelikož zde hraje Scott Adkins tak jsem to chtěl vidět a musím konstatovat,že to není špatný film.Co se týče bojového umění tak si fanoušci a hlavně Scotta přijdou na své a příběhově je to o pomstě za bratra,takže žádné hluboké myšlenky,ale ty tu ani nikdo nečeká.Já se dobře bavil,ale jak jsem řekl za tuto subkulturu dávám hvězdu dolu a tak za mě celkově 65 % a tři hvězdy. ()

AlistairMir

Zabít bráchu Scottu "Boykovi" Adkinsovi asi nebyl nejlepší nápad, co se kdy v hlavě jednoho padoucha zrodil. Každopádně tím vyvolal řetězovou reakci, kdy se Scott silně namotivovanej vrací do prostředí Hooligans a po zjištění, že nic není jak bývávalo, zjistí ještě jednu věc a to, že i když je vše jinak, tak pořád jde o to nakopat konkurenci až do bezvědomí a to stále umí dokonale. Pro mě ze všech Hooligansů nej filmek i když asi proto, že je to tady vše tak trochu jinak a to mi sedlo. Prostě bitky 5 na 5 se mi líbily víc než 50 na 50, kde se na choreografii ani nehrálo. Je to sice napůl sci-fi páč v reálu to takhle fakt nechodí, ale kašlu na to, hlavní je že se na to pěkně dívá. Hlavní bad guy taky dost narostl a finální souboj tak měl doslova koule no a Kacey je stále hezčí a hezčí. A tak i když smysl reálných hooligans šel vždy mimo mě, tak ve filmu se na ně podívám rád obzvláště když tam je šrotovací mašina Scott Adkins. ()

• Za bojovou choreografiou stojí Joey Ansah, ktorý vo filme stvárnil postavu Victora. (Sufferer)