Jay a Silent Bob právě přišli kvůli soudnímu podvodu o svou identitu. Tím, kdo oba podvedl, je filmová společnost, která o nich natočila několik filmů. Jay a Silent Bob to ale nechtějí nechat být jen tak a rozhodnou se zajet přímo do Hollywoodu a vše tam vyřešit. Žene je k tomu i informace, že filmová společnost právě začala natáčet nové filmy, ve kterých sice budou Jay a Silent Bob, ale nebude se jednat o ně. Hlavní scéna nového filmu má být dokončena na každoročním setkání fanoušků Jaye a Silent Boba, které se nazývá Chronic-Con. Jay a Silent Bob jsou přesvědčeni, že natočení závěrečné scény zabrání. Cesta do Kalifornie nevede ale přímo. Jay a Silent Bob nejprve dorazí do Chicaga, kde Jay z televize zjistí, že se jeho bývalá milá Justice stala moderátorkou počasí. Jay se Silent Bobem Justice vyhledají. Justice oznámí Jayovi, že s ním má dceru a že se vdala za přítelkyni. Jay slíbí Justice, že jejich společné dceři Milly neprozradí, že je jejím otcem. Justice tedy Jaye s Milly seznámí. Milly se svou kamarádkou Sopapillou chtějí využít informace, že Jay a Silent Bob míří do Hollywoodu, a vydíráním je donutí, aby je vzali s sebou. Aby dívky Jaye a Silent Boba donutily ke spolupráci, zdrogují je… (TV Nova)

StanislachKo

Kevin si uletel ako nikdy pred tým. Nie, ok, možno v mrožovi to bolo viac. Ale toto bola čistá naboostovaná chujovina. Všetko to samozrejme stálo na cameách (A hádam s výnimkou party okolo Rogena (okrem J.Longa)) tam boli snáď VSETCI! Niektorí vtipnejší, niektorí trápnejší, ale nedá Ti to nedopozerať, lebo nevieš, či Ťa nečaká nejaká bomba. Čo je mi ale asi najsympatickejšie, že Kevin si s tým vôbec hlavu nelámal. Či točí dobrý film. Teda to asi aj pri prvom J&SB, ale toto je až insane. Takže celý čas sleduješ koninu až Ti samotný Kevin k záveru povie, že ok, idem Vás dojať... A prvá seriózna scéna prišla k záveru. A to mi prišlo ako brilantny ťah, ako keby na Teba Kevin žmurkol, že "Ty si doteraz myslel, že som zabudol točiť ty retard?". Jo a titulkové scény sú super, to treba vidieť:-) ()

kjakob

Smithovi došlo, že na morousovatý stárnoucí ksichty jeho kamarádů už se nikomu nebude chtít koukat, tak nám v rámci View Askewniverse představuje nové, mladší hrdiny. Očekávám že tenhle nastolený trend prosákne i do dalších připravovaných filmů z tohohle univerza. Je třeba ale říct, že si rychle na nové postavy v čele se Smithovou dcerou zvyknete, zvlášť když i sám režisér střílí do vlastních řad a dává jí do pusy hlášky jako: "I hate Kevin Smith. He forces his kid to be in everything he makes." Jay and Silent Bob Reboot je typická smithovka, plná dick sucking referencí, pedofilů a nejrůznějších cameo rolí, kterých si možná ani nevšimnete. A jak už název napovídá, nečekejte originální zápletku. ()

Johnny.ARN odpad!

Nejaká píčovina, čo mi nedávala zmysel. Presne ten film, ktorý nemôžete pozerať na triezvo a musíte byť fanúšik. ODPAD! ()

Ryuuhei

Nemám s touto dvojicí žádné zkušenosti, film běžel v nočních hodinách a posloužil jako výplň mé bezesné noci. A hrozně mě překvapilo, jak si celkem elegantně dokázal dělat srandu sám ze sebe, absolutně se nebrat vážně a v podstatě naprosto bořit všechny čtvrté zdi. Aneb když se hrdinové vydávají na con, aby zabránili svému vlastnímu rebootu. Brilantní! Párkrát jsem se dobře pobavil a potěšilo mě, že snímek dokázal i vážnější části pojmout tak, aby jejich váhu kvůli své komediální podstatě nijak neshazoval. Zkrátka je to taková nesmyslná, skečovitá jízda plná bizarních situací a sebeparodie. Sledování mě bavilo. ()

Playman

Extrémně meta a pro někoho určitě extrémně nevtipný a nevkusný. Ale podle mě se nový přírůstek do sdíleného vesmíru Kevina Smithe celkem povedl. Docela trefně si utahuje ze současné mainstreamové blockbusterové tvorby hollywoodu (tím, že dělá totéž a ve filmu se to hodně reflektuje) a nemyslim si, že by pro mě film fungoval jen "kvůli nostalgii". Ale rozhodně je pro jeho pochopení zcela nutný vidět celou tvorbu Kevina Smithe od prvních Clerks po druhé Clerks. Jinak by to bylo asi jako pustit si Avengers: Age of Ultron, aniž byste viděli jakýkoliv jiný film z Marvel Cinematic Universe. Na třetí Clerks se po tomhle docela těšim. ()

tnp101

Nevím, co si myslet o tom, když si "uvědomělý" tvůrce dělá srandu z moderního Hollywoodu způsobem, že prakticky natočí film ve stylu moderního Hollywoodu. Nadhled tam je, jen ten Kevin Smith... Nemyslím si, že tu geekovskou personu hraje, ale tam tkví možná ten problém. Jeho herecká/režisérská poloha v rovinnách od "tohle je největší pi*ovina" do "tohle je největší nářez" byla dost otravná a nepřirozená. To se bohužel destruktivně projevuje na většině osazenstva, které v některých scénách působí uvolněně a vtipně, ale je neustále sabotováno Kevinem Smithem v roli mlčenlivého Boba nebo sebe samotného, protože pravý génius je tady on. Přičteme k tomu divný střih bez života a závěr, kde selhává tak nějak úplně všechno a výsledkem je, že by se na to měl raději Smith vykašlat a neztrapňovat se. 50% ()

JohnSmith odpad!

Dogma bylo super, Jay a Mlčenlivej Bob vrací úder slušný, ale tohle je naprostá sračka. Bohužel jsem neměl sílu to dokoukat, takže nevím jak to dopadlo a ani mě to nezajímá. ()

hroubek

Je to tam. Jay a Tichý Bob se vrací, a vrací se i režisérská forma Kevina Smitha. A mě to udělalo velkou radost, protože je to svým způsobem chytřejší, než se na první pohled zdá. Smith dospěl, něco si zažil, přehodnotil životní priority a totéž udělal i pro své postavy. Jasně, stále je zde přepálený humor, dialogy o všem a o ničem, a nebo absurdní zápletky a momenty. Nicméně je vidět, že to všechny zúčastněné bavilo, jsou rádi že jsou znovu spolu v jednom filmu a můžou dělat to mají rádi. Smith se nebojí kritizovat současný Hollywood a dělat si srandu z toho jak to dneska funguje(rebooty, restarty, diverzita, dojení úspěšné značky, absence originálních nápadů atd.). A pokud máte rádi klasického Kevina Smitha, tak si to lze hodně užít. Má to luxusní dialogy plné dvojsmyslů, narážek, odkazu na starší filmy(Dogma, Hledám Amy), nějaké to moudro, luxusní camea(už kvůli tomu poslednímu co je na konci titulků se to vyplatí vidět), opravdu příjemnou a dobře fungující atmosféru, přepálený humor a absurditu. Nesedne to každému, ale Smith tady jasně dokazuje, že jako tvůrce má co říci a ví co je v životě důležité. Jay a Tichý Bob se vrací ve velmi dobré formě a je to hodně sympatické. ()

VanTom

Asi i díky nulovému (no, spíše zápornému) očekávání – vzhledem k Smithově současné formě a proto, že se mi jednička příliš nelíbila – jsem překvapivě dost spokojen. Chováním tedy hlavní huliči jakoby vypadli z nějakého "cartoonu", ale jejich přitrouble sprostý (meta)humor se otíral o současný Hollywood a sebemrskačsky ironizoval jak vlastnosti rebootu, tak režisérovu (spláchnutou) kariéru, s níž souvisí i nevysoký počet "cameí" – kamarádů, nikoli hvězd. Křeče byly, ale nijak závažné. Hlavně na mě ale zafungovala serióznější zápletka s otcovstvím a objevenou dcerou. ()

Jaro.Krafcik

Rovnako ako aj jednotka sa to nevyhlo priemeru, aj keď priznávam, nábeh to malo aj na štyri. Ale spackané finále na comicone bolo fakt odveci aj pre mňa. Dvakrát som sa tuším naplno zasmial. Tak to ostáva na tej istej hranici medzi prvým filmom. Ale tento návrat dvojice potešil a som rád že som to pozrel. 3* ()

blackJag

Smithe, vole, není to (v)ono. Co se to s tebou děje, brácho? Základy, na kterých stavíš, jsou kultovní jak prase, celá ta tvoje banda tě slušně drží, a ty vystřihneš jen tuto poloamatérštinu? To néé. Jako lepší než nic, ale stejně... 50% ()

blackkocour

Tak prvně si film musí uvědomit, co znamená termín smithovka. To je trefný a černý humor, spojený s obsazováním pořád stejných herců. To je to krásné, na Kevinovi, že všechny jeho filmy se navzájem drží stejného péra, doplňují se, mastí si anál olejíčkem, a třou se bradavkamy. A co teď s Jayem, a tichým Bohoušem? Za prvé, Jay a mlčenlivý Bob, za tu dobu, dost zestárli, a stali se už trapnými pedofilními strejdy, co zevlujou u videopůjčovny. Za druhé, opět naši kluci ušatí, budou chtít v tom zasraným Hollywoodu, nakopat všem rýbůtům a remejkům, tu smradlavou prdel. A za.. už jsem se ztratil v počítání, Jay není jen špinavej feťák, ale i fotr. Hmm, něco podobného jsme tu měli i v druhém pokračování Blbýho a blbějšího, no ale, to jsem trochu odbočil. Na tuhle ohranou zápletku by se král komedií Kevin, nikdy nesnížil, ale jak se šu(š)ká, tak od té doby co schodil metrák, začal žrát tofu hambáče, tak to jde jen z trmého kopce. Nějaký náznak vtipu a satiry tam byl, jen dvojka není v ničem lepší, a jen si postestknete na ty zlaté časy. Ty dva jsou jako spolužáci, co potkáte u vlakáče, jak žebrají o koruny, aby si koupili krabičákový víno. Řikáte si, co se s nima stalo? Kde zmizeli, ti sebevědomí pancharti, solící z rukávu hlášky, jak na běžícím pásu..? Kováři, buď jdi do večerky, flákej se v obchoďáku nebo natáčej porno, (a klidně do toho zatáhni i svoju vnadnou dcerku, rodinné tradice by se měly plnit), ale s tímhle už neser, díky. ()

Soweek

Smithovo farewell a fuck Hollywood je asi přesně takový, jaký jsem čekal. Ke svému rozloučení si pro jistotu vybral formu pokračování Jaye a Tichého Boba formou vlastního rebootu, který on sám nenávidí, aby detailně zjebal Hollywood za dnešní přístup k filmům a dojení franšízových značek. Komedii už Smith pár let dělat neumí a platí to i v tomto případě. Co ale umí je důstojně se rozloučit se všemi svými filmy, otevřeně poděkovat všem svým hercům za ty výborné devadesátky, kdy Smith byl prostě pán a využít svého nedávného infarktu k tomu, aby emocionálně vydíral všechny slavné celebrity, že je potřeba tomu všemu dát pořádnou tečku, rozloučit se s jeho příběhy a dát pápá fanouškům a ještě otevřeně ve filmu přiznat, že jeho filmová kariéra skončila v době, kdy do svých filmů začal obsazovat svou dceru, která je naprosto otřesná herečka. ( Ano, Smith hraje ve filmu kromě Tichého Boba i sám sebe a tyto pravdivá slova tam opravdu říká :-D ). Nutno dodat, že i celebrity svůj návrat a prostor využily efektivně a např. několikaminutová zpověď Bena Afflecka o životních prioritách a o nepodařeném Batmanovi minimálně reálně působí, troufnul bych si hádat, že možná i reálná a nenascriptovaná bude a byl jsem z ní opravdu dojat. Za film jako takový dávám odpad, za neskutečně krásné rozloučení s jednou érou dávám plný počet, celkově tedy film ohodnotím 3 hvězdami. ()

sedm.1

Po nedávném totálním průseru se znovuoživením kultovních filmových postaviček Billa a Teda, jsem si nyní dal další pokus o návrat, a to figurek snad ještě kultovnějších, Jaye a mlčenlivého Boba, ovšem výsledek je naprosto stejný, tedy děs a hrůza. Obě původní dvojice tenkrát měli alespoň nějakou úroveň, styl, či nápad, ovšem tyto jejich současné nastavovačky spíš působí jen jako pokusy ještě něco na jejich bývalé popularitě vyždímat, což se naštěstí ale ani zdaleka nestalo, takže snad jde v obou případech o poslední zářezy. Každopádně, když bych měl charakterizovat film Jay and Silent Bob Reboot jedním slovem, okamžitě mi naskočí jediný a nejvýstižnější výraz, Trapný! Trapný naprosto ve všech ohledech! Trapný dialogy, trapný humor, trapné postavy, trapný příběh. Veškerý přítomní herci podaly trestuhodně hnusný, až amatérský výkony, ty jejich kecy se nedaly vůbec poslouchat, no a vrcholem tohoto celého Odpadu je pak závěr, který se zvrhl v sebestřednou parodii Kevina Smitha na Kevina Smitha, kdy nevím, co si ten přiblblý ocas chtěl dokázat, ale minimálně v mých očích z toho vzešel jen jako samolibý pičus, který chtěl být zřejmě originálnější než originál, ale opakuji, pro mě doufám, že si tímto fiaskem zaříznul zbytek své nedomrdlé kariéry. Za mě jsou zkrátka tyto oživovací pokusy mrtvé a jejich tvůrci tím nedosáhli opravdu ničeho jiného, než znehodnocení dříve kvalitní, respektive lépe řečeno, kdysi úspěšné značky. ()

Devadesát Dva

-I like Kevin Smith movies. -Aaaa. Pre-weed or post-weed? _____ Ještě než jsem sjel Smithův poslední majstrštyk občas jsem poslední dobou rekapituloval, jak tenhle generační filmař, co investoval všechny peníze do svého prvního filmu ještě v 'Zack and Miri Make a Porno' pořád válel a já mu to žral, protože to bylo upřímný, vtipný, autentický, tragický a nedá se ani popsat, jak jinde byl Smith v letech 1994-2008 oproti 2009-současnost. V tomhle ohledu byl reboot Jaye a Silent Boba hořkosladký, sice tam bylo vše, co jsme na původním flicku milovali a bylo fajn vidět lidi zpět ve svých rolích, ale fundamentálně to bylo křečovitý a tlačilo to na pedál v komických momentech, postrádalo to starou Smithovskou poetiku a nasazovalo zažitou poslední dekádu režiséra pouťovýma trikama. Oproti tomuhle je původní Jay and Silent Bob masterpiece in true sence. Rozjezd tohohle filmu byl slabší, ale v průběhu se částečně vykoupil, nicméně chápu, Smith shodil kila, stal se z něj vegan a zahodil negativismus, kterej ho skličoval většinu života, tráva je jen třešnička na dortu - uvidíme... Jay and Silent Bob byli vždycky goofy element, takže třeba chystaní Clerks III. přinesou to pravé ořechové. Věřím, že Kevin stále má na to natočit dobrý flicky, ale prostě je příliš opojenej tím, jak skvělej žije život a chce to všem dát najevo, protože jeho filmy nejsou vše, má možnosti. Can't hate that. Není to tak zlý, jak někteří malují na zeď, ale taky to dokážu pochopit, je to dost jinde, než to, co byl Smith dřív a co byl dřív mělo víc do sebe. ()

666Carnage

Kevin Smith si natočil pokračování něčeho co už udělal a udělal to skoro stejně akorát použil vtipy současnosti a přidal některé postavy a příběh rozšířil o otcovské lapálie. Já se u filmu bavil a občas hodně protože někde to trefil opravdu na hlavičku. Už to nemělo ten drive jako když vraceli úder ale stejně to mělo něco do sebe. Jo a taky si myslím, že Kevin Smith je borec když pojmenoval svojí dceru Harley Quinn Smith a obsadil jí do hlavní role. 60% ()

BlackTom

Čo začína ako sračka prechádza v dlhú útrpnú nudu, kde by som vedel scény, pri ktorých som sa zasmial spočítať na prstoch jednej ruky, čo je ale kurva jedno, pretože ani jedna mi neutkvela v pamäti. Dík za tých pár fajn cameí, ale jak s trávou, ani s dvojkou J&SB sa neoplatí zapodievať. A Smithova dcéra má síce cool meno, no inak sa na jej zdutý ksicht nedá pozerať. Človek fakt ocení osemnásť rokov starý Úder, ktorý bol popri Dogme aj tak len slabý čajíček. Čas, ktorý mi už nikto nevráti... ()