Po neuvěřitelných třiceti letech učitelování v Londýně Mark Thackeray opouští starý kontinent, protože přijal místo na Chicagské škole. V Novém světě za Atlantikem ho čeká rozčarování. Jeho třída je plná neovladatelných, drzých a zlomyslných výrostků, kteří o jeho hodiny dějepisu nejeví nejmenší zájem. Tak jako před lety, i tentokrát si postupně dokáže získat jejich respekt a uznání. Není to ale jediné, co v Chicagu hledá. Vlastně sem odjel najít starou lásku, kterou potkal kdysi dávno v Guayaně. Když ho vyhodí ze školy kvůli konfliktu s vedením, postaví se za něj jeho žáci. A s jejich pomocí by snad mohl znovu oprášit minulost, která mu teď nedá spát. (oficiální text distributora)

T2

Sidney Poitier je neskutočný, aj po druhý krát jeho charizma v úloha učiteľa na škole zabrala a osobne s mi to o kúšček viac páčilo než predchodca z 1967 Pánu učiteľovi z lásky, nádstavba ktorá dodáva dodáva príbehu širší rozmer, nechýbajú emócie - dojalo, na TV produkciu skvost /85%/ ()

Madison

,,Zbytocne'' happy-endovy koniec mi vobec neprekaza, pretoze uz len cela predstava dokonaleho pretvorenia americkych vyrastkov, je sama o sebe dost nerealna. Tato cukrova drama splnila svoj ucel skvele, 3* vsak davam za to, ze mi chyba bravurne vykreslenie stareho Anglicka s rasistickym podtonom. Stratilo to sice svoje caro, ale nenudi to ani chvilu. ()

Damiel

Slabina snímku tkví v tom, že dokonale vykrádá původní film z roku 1967. Kromě toho, že je tady jedna vedlejší epizoda, kdy Thackeray najde svou někdejší velkou lásku, je to vlastně úplně to samé. Na začátku je banda hajzlů toho nejhrubějšího zrna, ze kterých empatický učitel odstraňuje nánosy špatnosti, až se na slzopudném konci ze všech kromě jedné výjimky stane pomalu Galerie Elity Národa. Sidney Poitier se sice na roli laskavého učitele skvěle hodí, ale jako celek působí film dost nereálně. ()

Falko

O nieco slabsia, nez jednotka. Vsetko sa to opakuje, akurat ze je to sucasnost. Hip hop, drze decka, na prvy pohlad sa zda, akokeby boli vsetci gangsteri a toto ma opät zvladnut skvely ucitel? No nebol by to film, keby to nezvladol, ale uz ma dvojka nevtiahla az tak do deja, ako jednotka. Ani neviem preco a to mam tieto filmy tak rad. Mozno som ocakaval, ze sa to bude opät odohravat v Anglicku, ako pred 30-timi rokmi a ze tam budu viac hrat hrdinovia z jednotky o 30 rokov starsi. Ale to je jedno, aj tento film sa dal kludne zvladnut... 25.08.2009 ___ Sidney Poitier - (Mark Thackeray) +++ Christian Payton - (Wilsie Carrouthers) +++ Dana Eskelson - (Evie) +++ Casey Lluberes - (Rebecca Torrado) +++ Michael Gilio - (Frankie Davanon) +++ Lulu - (Barbara Pegg) +++ Judy Geeson - (Pamela Dare) +++ Hudba: Trevor Lawrence +++ ()

laik_60

Dvojka platí daň za to, že existovala jednotka, keď sme nevedeli o čom to je. Tu to bolo troška "cukrové", podobne jednotke, osadené do amerického prostredia s rovnakým happyendom. Jo ! Keby som bol rasistom, neodpustil by som si zlomyseľnú poznámku, že vo filme sa prejavili prvky opačného rasizmu, pretože čierni vyhrali (učiteľ a grázli - bitkári a vedúci gangu) a biely grázel - pasák spolužiačky hispánky ani len nezmaturoval. :) Ale napokon je to pozerateľné - u mňa slabá štvorka. ()