• Thriller

Utopie - Nejvíc lidí žije v Číně (2002)

Neuvěřitelně milé překvapení, film složený z minipříběhů jen lehce spolu související lokalitou. Ironie, černý humor, absurdní zvraty a Internacionála v bažinách.

Most (2011) (seriál)

Ke všem stávajícím pochvalným komentářům nelze nic dodat. Vynikající detektivní seriál, jehož výjimečnost je dána hlavně postavou Sagy. Nikde v seriálu se ale nehovoří o Aspergerově syndromu. nevím, jak se skuteční lidé s touto formou autismu chovají, ale troufnu si říct, že i když by asi nebylo možné mít Sagu za přítelkyni, bylo by úžasné mít ji za kolegyni.

Mezi řádky (2007)

Na jedné straně zajímavý skutečný příběh obětavé učitelky, na druhé straně typický Hollywood, americká pohádka o učiteli, který zažehne plamen v mladých srdcích zahořklých studentů. Hilary Swank není v rolích bojovnic za emancipaci či lidská práva nebo spravedlnost nijak překvapivá.

Kamarád taky rád (2011)

V kategorii romantických komedií samozřejmě nedosahuje na vrchol, ale je to dost dobrý film, k němuž se možná budu vracet. Romantická nota je odlehčena inteligentním humorem a dnes tak vzácnou absencí fekálního humoru a nejapných hlášek.

Rallye smrti (2008)

To je tedy totální béčková srágora. Hercům nelze ani na vteřinu uvěřit, že jsou drsní zabijáci schopni bojovat na život a na smrt. Jason Statham má kukuč dobráckého taťky, který by neublížil ani mouše, ani manželce, která mu zahýbá. O uvěřitelnosti celého příběhu už asi nemá ani cenu psát. A taky si myslím, že Niki Lauda by se velmi rád takhle rychle zotavil z popálenin, jako náš nejmenovaný hrdina.

Rozchod (2009)

Smutné ale pěkné.

Dům života (2001)

Sice Hollywood a všechno typicky americké, ale herci milí a základní myšlenka, že to nejlepší se může odehrát až na konec, se mi velmi zamlouvá.

Konzultant (2013)

Je to neuvěřitelné. Můj oblíbený režisér, oblíbení herci, oblíbený spisovatel, oblíbená zvířata a dohromady to vůbec za nic nestojí. McCarthy je mistr psaného slova, jeho knihy jsou apokalyptické básně, které dokáží evokovat pocit krásy z něčeho strašného, ale jako scénárista nestojí za nic. Obzvláště hrozné mi připadaly erotické scény, z nichž je patrné, že ten, kdo jim psal scénář, už dlouho žádnou erotickou scénu nezažil. Mezi herci vůbec nefungují vztahy, těžko můžeme uvěřit, že se stárnoucí Penelope rozpláče při nabídce k sňatku, nefunguje to ale ani mezi muži navzájem. Cameron Diaz se marně snaží dosáhnout projevy totální mrchy, jako se to podařilo Kristin Scott Thomasové v Jen Bůh odpouští. Nějak to nejde. A divák za celou dobu nepochopí motivy ani jedné postavy. Ach, tolik zmařeného potenciálu. Souhlasím s Enšpíglem, a hlasuju pro to, aby nám pan Karel R vysvětlil, o co ve filmu šlo a co se stalo se zajícem v poušti. A pokud si mohu dovolit citovat z recenze v New Republic: kdyby Ridley Scott ponechal ve filmu to dobré, tedy nechal Bruno Ganze dvě hodiny koukat na Malkininy gepardy, byl by to fakt dobrej biják.

Rivalové (2013)

Vynikající film o síle osobnosti Nikiho Laudy. Závody jsou opravdu jen doplňujícím pozadím, v popředí je vykreslení povah dvou soupeřů, Laudy a Hunta. Většina životopisných filmů trpí absencí děje a nekompaktností, tento film je velmi celistvý a neztrácí tempo. Skvělý Daniel Bruhl.

Neo Ned (2005)

Výborně zahrané. I když jsem kvůli absenci titulků tak úplně nepochopila průběh psychosy Rachel.