Město (2010)

jsem z toho dost rozpačítá, čekala jsem víc, zas tak zklamaná zase nejsem, ale na Gone Baby Gone to nemá

TRON: Legacy 3D (2010)

Dokonalý 3D hi-tech námrd pro můj zrak i sluch. Příběh nic extra, ale o to tady ani moc nešlo. Herecké výkony celkově byli fajn. Jeff Bridges to umí pořád ještě rozjéct a pobavil mně i bláznivý Michael Sheen. Shrnutí mého hodnocení - 4 body za film a další přidávám za opravdu kvalitní práci géniovského dua Daft Punk, kteří tomu všemu dodali nezapomenutelný šmrnc. Ta hudba mi bude ještě dlouho znít v uších.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

tak z tohohle,mám rozporuplné pocity, občas jsem se zasmála, přemíru času jsem se, ale nemohla soustředit na film, protože lidi co seděli vedle mně napravo se přišli opít levným vínem a ti nalevo se přišli přecpat smradlavým popcornem, takže jsem spíše byla ve výsledku otrávená, když už to rozdělili tak to nemuselo být tak dlouhé ta první část a přeplněné nicnedějícíma se scénama a pak přijde akční scéna, která na mně působí tak jako kdyby tam byla omylem a spíše děsí diváka než baví, pak zase vše usne a film se vrátí do poklidného tempa. Jinak mně pobavila Ronova milá zabedněnost a Harryho (ne)tančení. V celku to David Yates udělal takové celé rádoby veselé. Hudba byla příjemná, skoro jsem ji nevnímala, byla ušitá na míru filmu, to Alexandre Desplat umí. Druhá část snad už tolik nezklame.

Single Man (2009)

dokonalá harmonie film a hudba, film hodnotím na 3 hvězdy a další přidávám za opravdu mistrovskou hudbu

Pilíře Země (2010) (seriál)

Souhlasím naprosto s tím, co napsala Ant a smekám před hercem Ianem McShanem

Red (2010)

U této akční komedie, byl rozjezd velice pomalý a nudný aspoň pro mně, ale musíte tomuto kousku dát šanci a být trpělivý, jestli se chcete aspoň trochu pobavit . Nakonec se z toho vyklubal lepší průměr, který mně bavil hlavně kvůli kvalitním vysloužilým extrémně nebezpečným hercům a mimo jiné mně bavila hudba a krutopřísné akční scény.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Bomba, tenhle film mně vtáhl tak do sebe, že jsem si nepřišla jako divák, ale účastník a hudba byla taky dokonalá, nenechala moje tělu v klidu. Chlupis: Nejhravější, nejzábavnější a nejoriginálnější film za hrozně dlouhou dobu. S tímhle máš naprostou pravdu.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Seriál podle mé oblíbené ságy od Terryho Goodkinda, mně zas tolik nenadchnul. Jde hlavně o to, že se v mnoha dílech vůbec nedrží knižní předlohy a mne opravdu nezajímají nějaké příběhy a problémy cizích lidí, které neznám z knih. Krajina Nového Zélandu je vkusně vybraná a hodí se do Meče Pravdy svou rozmanitostí. Hlavní hrdinové: Zedd čaroděj prvního řádu vypadá a chová se opravdu jako bláznivý dědek a takto má být, ale má mít hnědé oči. Craig Horner se do role Richarda moc nehodí, jeho mimika prozrazuje, že nic nebere vážně, prostě není asi zas tak dobrý herec. ale musí se nechat, že je to fešák. Bridget Regan se hodí docela na Matku zpovědnici a každý má z ní respekt, zastrašuje obyčejné lidi svým přísným pohledem učitelky. Nechápu proč ji dali kontaktní čočky modré barvy, když podle knihy má mít zelené. Nic není dokonalé no. Nejlepší díl byl zatím 8 Denna i podle ostatních fanoušků, protože se nejvíce jako jeden z mála drží knižní předlohy a Jessica Marais jako Mord-Sitha zde opravdu exceluje. V dalším 9 Puppeteer mně zas dostal svým vtipem Zedd. Uvidíme, co bude dál. Za mně celkové hodnocení three stars.

Předčítač (2008)

Filmy podle knižní předlohy se většinou vydaří a tak je to i s Předčítačem. Velice sympatizuji s filmy, které se odehrávají ve starší době, kterou jsem nezažila, aspoň mi to trochu příblíží jaká byla. První polovina filmu mně opravdu dostala, Kate Winslet si za tohle opravdu Oscara zaslouží, hraje velice dobře negramotnou až to vypadá retardovaně, kromě sex. scén tamto vypadá, že se opravdu vyzná. Mladý Michael je neustále sexuchtivý, takže mu to vyhovuje. Ke knihám mám velice blízko, takže se mi líbilo jeho předčítání klasiky. V druhé polovině filmu mi přišlo dost směšné a zarážející, že Hanna říká plešatějícím Ralphu Fiennesovi stále "kid", ale asi to mělo ve filmu svou sentimentální úlohu a splnilo ji to. Konec byl pravděpodobný a smutný. Po filmu jsem měla silné nutkání půjčit si v knihovně knihu Dámu se psíčkem od Čechova. Za mně five stars, protože mně zase po dlouhé době nějaký film aspoň trochu dojal.

Hledám Amy (1997)

Kevin Smith si pro své fanoušky připravil po zábavě ve Quick Stopu a Flákačích opravdovou emocionální bombu, která mně osobně velice zasáhla. Tento film rozhodně není pro lidi, kterým vadí homosexualita. Filmové dílo, kde není opravdová a pořádná láska, se mnou nehne. Banky, Holden a Alyssa všichni hrají brilantně své role a já jim nemám, co vytknout. Zezačátku mně trochu rozčiloval nakřáplý hlas Alyssy, ale později mi přišel docela sexy. Trochu mi vadilo, že se tam objevil později Jay se svýma kecama, které jsou jindy vtipné a vhodné, ale Silent Bob to zachránil a se svým projevem mně fakt dost dostal. Tento film je kvalitní od začátku do konce. Opravdu bych si ráda přečetla komiks Chasing Amy od Holdena.