(K)lamač srdcí (2010)

Je pravda, že jsem to ústřední dvojici ve finále ani moc nepřála a možná bych byla spokojenější s opačným koncem, ale komedie to byla pěkná. Jedna z povedených scén: v taxiku "Znovu získám ženu svého života" "Gratuluji" "To Vám říkám proto, že u sebe nemám prachy"

Desperado (1995)

Skvělý film o honbě za pomstou, výborný Bandereas, exotická Salma, drsnej Trejo, boží Buscemi, super hlášky ("obsluha na hovno, pivo jako chcanky a furt sem někdo leze") a nejlepší vtip Tarantina

Čtvrtý druh (2009)

Zajímavě a velmi reálně provedené. Koho zajímají paranormální jevy, ten se zabaví.. Ostatní se budou přes hodinu nudit :)

Dostaň ho tam (2010)

Nijak velké překvapení se nekonalo, čekala jsem trochu víc. Začátek navnadí, konec zklame

Predátoři (2010)

Předloha z roku 1987 se nezapře. Hlavně v hudbě, která je na chlup stejná, ale vůbec tomu nevadí. Co tomu vadí, jsou marné pokusy udělat z toho super trhák formou vytuněných predatorů ( s jiným řevem - kruci!! ) a dalších mimozemských příšer. Varianta s Arniem, kdy v džungli pobíhal jen jeden "Predátor smrťák", který sám dokázal vybít téměř celou četu, se mi líbila více, než tlupa rádoby zabijáčků, kteří jsou i se svým supertuningem trochu na nižším levelu. Scéna, kdy se ten japončík obětavě utká tváří v tvář jednomu ze zabijáčků, tak jako Sonny "Billy" Landham v původním filmu, mi přišla až parodijní. Konec zpackanej a nezachránil to ani song Long Tall Sally - opět z původního filmu. Zdá se, že ten film jen kritizuji, ale je to vlastně zapříčeněné tím srovnáváním, jinak je to celkem obstojný akčňák. Přesto se člověk srovnání neubrání. A nechce hanět klasiku. Slabší 4*

Kdo chce zabít Nancy? (2008)

Film, který ve vás zanechá pocit vnitřního napětí a nervozity a ten pocit se ještě znásobí při uvědomění, že film je natočen dle skutečné události. Silný a depresivní námět a opravdu skvělý výběr herců.

Ctihodný občan (2009)

Trochu drsná počáteční scéna, která ale splní svůj účel - zaujmout diváka. Na to navazuje i Gerard Butler, který mě osobně zaujal tak, že jsem se vykašlala na přemýšlení, jak to vůbec ten chlápek zvládl všechno zinscenovat a jak to, že mu to všechno tak pěkně vychází? :-) ale i přesto velmi povedené

Vrahouni (2010)

Ok... Jako komedie by to téměř šlo. Ještě víc by to šlo, kdyby to bylo myšleno jako parodie, ale nebylo, bylo to myšleno vážně, tak já to taky budu myslet vážně a nezachrání to ani sexy Ashton, ani krásná Katherine.

Frozen (2010)

No já nevim no.. z tohoto filmu mám smíšené pocity. Chvílemi mě opravdu mrazilo - tím občasným napětím, ale také tou malinkou nelogičností. Ano, skočit z desetimetrové výšky, zlomit si nohy a nechat se sežrat vlky bude lepší řešení situace, než přeručkovat na drátě patnáct metrů a nechat si trochu rozedrat ruce. Z konce filmu jsem cítila takovou prázdnotu.