• Pohádka

Generál Eliáš (1995) (TV film)

Díky České televizi a hlavně Luďku Munzarovi za ztvárnění Aloise Eliáše. Vynikající byla i Jana Hlaváčová v roli jeho manželky. Je dobře, že bylo připomenuto, že v době pro nás tak zlé byl v čele vlády člověk, který byl skutečným hrdinou a jeho hrdinství bylo o to větší, že hrál nevděčnou dvojí hru, ze které nemohl vyjít jako vítěz.

Iluzionista (2006)

Slibný námět, začátek. Chyběla mi ale větší rozpracovanost postav, kromě Paula Giamattiho v roli inspektora Uhla mě nezaujaly nijak zvlášť herecké výkony - ani Ed Norton ne.

Vzkaz v láhvi (1999)

Strašně slzopudný film. Neoslovil mě. Kevin byl moc melancholický, Robin Wright Penn odvedla slušný standard a jediný, kdo se mi ve filmu líbil byl v roli hrdinova otce Paul Newman.

Daleko od hlučícího davu (1998) (TV film)

Vynikající adaptace románu Thomase Hardyho. Příběh mladé farmářky Batsheby (Paloma Baeza) a jejích tří osudových mužů: věrného hospodáře Gabriela Oaka (Nathaniel Parker), zoufalého nápadníka pana Boldwooda (Nigel Terry) a lehkomyslného seržanta Franka Troye (Jonathan Firth). Batsheba v podání Palomy Baezy je nejen krásnou živoucí a bezstarostnou dívkou, ale pod vlivem okolností a i dílem svým poznávající zklamání. Batsheba se mění z lehkomyslné dívky v ženu, která je schopna nést důsledky svého jednání a to upevňuje její charakter. Herecké výkony všech čtyř hlavních představitelů byly vynikající.

Hrbáč (1959)

Jsem trochu v rozpacích. Vím, že to je legendární film, že Marais je tam nezapomenutelný, ale já jsem se chvílemi nudila. Mnohem víc se mi líbily pozdější verze s Auteuilem a s Wolkowitchem.

Panna a netvor (1978)

Juraj Herz svůj rukopis nezapře. Pochmurná atmosféra, dobré herecké obsazení, vynikající kostýmy, hudba. Naše verze se mi líbila mnohem víc než slavná francouzská s Jeanem Maraisem v hlavní roli.

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Předlohu jsem nečetla, ale myslím, že v některých momentech se knihy tahle verze držela jen velmi volně. Ale mě se moc líbila. Gérard Depardieu byl Edmond Dantes podle mých představ a jak skvěle si vychutnával pomstu! Vůbec celý seriál byl pojatý velmi velkoryse ať už výpravou, kostýmy i stopáží. Přibyl tak další klenot do pokladnice adaptací této klasiky.

Žena v bílém (1997) (TV film)

Film byl natočen podle stejnojmenného románu Wilkie Collinse. Příběh začíná příchodem mladého malíře Waltera Hartrighta (Andrew Lincoln) na venkovské sídlo jako učitele k sestrám Marian (Tara Fitzgerald) a Lauře (Justine Waddell) Fairlieovým. V té samé době však také přichází Lauřin snoubenec sir Percival (James Wilby) a od té doby se začnou dít záhadné věci. Film věrně zachycuje období viktoriánské éry, temnou až horrorovou atmosféru, herci jsou ve svých rolích obsazeni dobře, nemám co vytknout.

The Naked Jungle (1954)

Nebylo to špatné, ale... herecké obsazení i námět slibovaly mnohem víc, než pak nabídl samotný film.

Plynové lampy (1944)

Skvělý thriller. Dlouho jsem při filmu necítila takový vztek a bezmoc jako v tomto filmu, když manžel v podání Charlese Boyera tahá za nitky, aby Paulu (Ingrid Bergman) dovedl k šílenství.