Znovu 17 (2009)

Naozaj super film, skvelá hudba, dobrí herci. Myšlienku som prekukla a hovorila som, ako to bude pokračovať a mala som pravdu, ale tak nebolo to nič náročné, iba ďalší zábavný americký film z prostredia strednej školy. Na rozdiel od iných je však zábavný a dobre natočený. Oddychovka, ktorá si zaslúži vyššie hodnotenie.

Hannah Montana (2006) (seriál)

Film je lepší. Ale občas ráno brácho pozerá seriál a nie je to až také zlé. Iba trochu.

Hannah Montana (2009)

Mne sa to páči, je to super podľa mňa. Inak odporúčam aj Bandslam a Nikdy to nevzdávaj.

Da Cor do Pecado (2004) (seriál)

Táto telenovela ma zaujala, keď sme raz s bratom len-tak prepínali a zrazu počujeme, že "Pako!" Tak sa volal jeden hrdina...odvtedy denne, hneď ako sme prišli zo školy, museli sme to pozerať. Jednoducho skvelé.

Nikdo nic neví o perských kočkách (2009)

Dnes som si na tento film spomenula, aj keď som ho videla už dávnejšie, ešte v júni 2010. Bol to nevšedný film, z úplne odlišnej kultúry a ešte by som k nemu dala žáner -hudobný- pretože celá zápletka sa točila okolo jednej začínajúcej kapely, ktorá hrala indie rock a zháňala peniaze na vycestovanie z krajiny na hudobný festival. Veľa sa tam hovorí o hudbe, odráža sa tam kultúra iránskeho a tiež indického sveta. Bolo to o mladých ľuďoch, natočené zvláštnym štýlom - dokumentárne, bez kauzálnej narácie. Dej bol vyrozprávaný trochu chaoticky, veľa postáv, niektoré sa tam len mihli, niečo spravili a odišli. To bolo súčasťou jedinečného štýlu, ktorý tento film má. Akoby sme sledovali jeden celý deň, bez zostrihu. Inak celkom pekná hudba a názov je myslím, že nejaká metafora, no musím ešte zistiť, aká. Kasi az gorbehaye irani khabar nadareh, alebo Nikto nevie o perzských mačkách. Dodnes si pamätám scénu na streche a rap o Teheráne. Myslím, že každé mesto má svoju pesničku. http://www.youtube.com/watch?v=AChqfzYXTaE&feature=related Ale osobne sa mi viac páčil indie rock, aj keď to nie je môj žáner.

Jumper (2008)

Mne sa to celkom páčilo, bolo to také komixové a trochu chaotické, ale nie až tak, ako napríklad ospevovaný Počiatok. Porovnávam to len v rovine chaotickosti, inak si nemyslím, že by tento film bol tak dobre prešpekulovaný a zvládnutý po hereckej, scenáristickej i technickej stránke, ako Počiatok. Ale Jumper sa mi lepšie pozeral, možno aj preto, že mi pred ním nikto nepovedal, že sa musím strašne sústrediť, lebo keď mi niečo ujde, stratím sa v deji. Pozrela som si ho v pohode a bez stresu a to sa odrazilo na hodnotení. 3,5 *

Důstojník a gentleman (1982)

Veď melodráma. Teraz neviem, či náhodou nespojelrujem: Konflikt nie je medzi dobrom a zlom, ale v nepochopení toho, čo je dobré. V tomto žánri je tradične koniec v znamení happyendu. Kedy si konečne hlavný hrdina uvedomí, čo je dobro. Zomierajú len vedľajšie postavy. Aby si hlavné postavy uvedomili, čo treba robiť, resp. nerobiť. Inak prečo to má také nízke hodnotenia? Veď toto je presne to, čo má ľudí baviť. Smiech aj plač. Katarzné je to. A oscarový snímok, nie?

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Pripájam sa k bojovníkom proti odpadkárom, ktorý rozmýšľajú štýlom - videl som upútavku v telke, musím tomu dať odpad, lebo mám jedinečný nekomerčný názor - Je obdivuhodné koľko ľudí dokáže niečo ohodnotiť ešte pred tým, ako to začne. Toto nie je film, pri ktorom by ste sa išli intelektuálne vyžívať. Toto je obyčajná telenovela plná lásky, klišé a gýču. Ale myslite na to, že nie ste jediná cieľová skupina televízie a máme tu aj dôchodcov, ktorých takéto veci bavia viac, ako nejaké klubové filmy. Tie si aj tak najlepšie vychutnáte v kine, tak prečo nadávate na televíziu. Tú hodinku a pol bez nej snáď prežijete a bude spokojná aj moja babka aj vy. A samozrejme, že to neukazuje intelektuálnu úroveň národa. Negeneralizujme. To skôr niektoré komentáre tu, v ktorých absentuje kritické pojmové myslenie a empatia. Na záver: že sa telenovela vysiela v hlavnom vysielacom čase je dané tým, že je to telenovela-žáner, uspôsobený na vysielanie v hlavnom vysielacom čase.Preto má aj toľko častí. Je to tak nielen u nás, ale vlastne na celom svete, hlavne u najväčších producentov telenoviel - španielsky a portugalsky hovoriacich krajín. Navyše soundtrack je hotové umelecké dielo a architektúra Istanbulu je krásna. http://www.youtube.com/watch?v=KOOpI2kjr-Q

Rock ze střední (2009)

Typická americká High school a sladký a naivný film v štýle Nikdy sa nevzdávaj, ktorý mám však radšej, lebo tu bol skôr a videla som ho už dávno pradávno.Práve som si umývala zuby, keď vtom som začula, že ide film o hudbe, no nemohla som si ho nechať ujsť! Až som si ho pozrela dokonca. A čo že je tam klišé? A gýč? To je balzam! Inak to bolo tradičné, americké (ľudia sú tam podelení na krásnych a outsiderov - to je v zmysle tej tradičnosti), predvídateľné (najmä to, ktorá kapela vyhrá) ja som vedela ako to bude, ale neprezrádzam...teda nie konkrétne, ale vedela som. A bol tam youtube a David Bowie si tam púšťal videá a myspace, no úplne postmoderné to spravili a OMG - to ma znechutilo, tento internetový slang a tiež to Sa5m, ale 5 sa nečíta! Na odreagovanie je to skvelé, môj pätnásťročný brat sa bavil, aj ja aj ja! Jedna hviezdička navyše za dychovú sekciu a violončelo v ska kapele. I keď nemám rada americký štýl spievania je taký umečaný. ééé