Dom Hemingway (2013)

Jude Law umí klít a příležitostně pláče nad možnou ztrátou svého "nádobíčka" či dcery (důležitost v očích postavy se během filmu mění), no a co? Nedochází mí smysl vzniku. Některé hlody byly trefné a vtipné, což o to, ale neměly šanci unést snímek vystavěný pouze ze zpackaného života jednoho ztroskotance."

Thor: Temný svět (2013)

Vizuální pastva pro oči. Thor omezující se jen na střídání chrapláku s hody kladivem + Natalie pietně přešlapující z nohy na nohu v rozích v úmrtních scénách mi opravdu hvězdy nevyšvihli, ač se snažili sebevíc. To až brilantně hláškující Loki a již zmíněné očividně vymazlené efekty dodaly snímku potřebný šmrnc. Jo a nečekala jsem, že přestanu počítat, kolikrát se zasměju.

Mrtví a neklidní (2013)

It was absolutely fucking amazing! Originální, vtipné, morbidní, děsivé, svěží a to vše v přesně vyvážených dávkách potřebných k legendárnímu zážitku! Dokonalost sama a soundtrack muselo tvořit mé dvojče :-)

Prodloužený víkend (2013)

Hodně intimní zážitek v mnoha ohledech, od všudypřítomných slunečních paprsků křižujících mnoho záběrů k detailům na konečky prstů. Kate Winslet by v mých očích nepodala jiný než bravurní výkon snad ani s přiloženou pistolí u hlavy, Josh ji rovnocenně sekunduje a světe div se, ani kvůli místy prkennému výkonu Gattlina Griffitha jsem nemusela netrpělivě sledovat hodinky. Tak nějak to na mě ve výsledku pozitivně zapůsobilo, ale nepostřehla jsem aspoň jediný WOW moment pro pátou hvězdu.

Líbánky (2013)

Nevím jak to lépe vyjádřit, ale sledování některých filmů této tvůrčí dvojice mě doslova trýzní a bolí, ale v tom dobrém slova smyslu. I tento film mě emočně a citově kompletně rozdrásal. Miluju ten pocit, když vyjdu z multiplexu, usmívám se/případně lapám po dechu a nechápu mé míjející spolu diváky jak v klidu klábosí, chystají se jíst a jdou prožít zbytek dne, jen tak. Tento stav mi pár hodin po zhlédnutí hodně tvůrců nedovolí a ne jinak tomu bylo i nyní. Postupné gradování do nekompromisního konce tak jako u Kawasakiho růže či Nevinnosti - excelentní.

Dům (2011)

Nejsem si jistá, jestli by mě bavilo tolik sledování hlavní linky -otce polykajícího svou pýchu- bez ztvárnění této postavy právě pane Krobotem. I další aktéři se sympaticky sledovali a vybaveni realistickým scénářem mi laťku hravě udrželi na čtyřech hvězdách. Nechápu předabovávání slovenštiny- toť má jediná výtka.

Křídla Vánoc (2013)

Jen klouže po povrchu nebo citově vydírá...jo a ještě mi byla celou dobu příšerná zima ač vytápěno bylo dobře - takové jsou mé dojmy z těchto promarněných necelých dvou hodin.,

Jméno (2012)

Případné díry způsobené sporadickými hluchými nevypointovanými místy jsou v mém případě předem zaplněny vše maskující a mému uchu lahodící francouzštinou. (Vážně, i čteni telefonního seznamu řečí ze země galského kohouta ve mně vyvolává extázi). Skvělé dialogy s humorem hodným i divadelního prostředí a Voilá - pět hvězd čistých.

Život je krásný (1997)

Slzy zde střídají smích ne po minutách, ale rovnou po vteřinách. A po závěrečných titulcích a přemýšlení, zda mě víc štípou oči či bolí bránice, se dostavilo prozření, že dokonalý je právě ten mix obojího a ten nepřestávající hřejivý pocit z celého poselství snímku, jenž byl paradoxně zasazen do jednoho z "nejmrazivějších" období z dějin člověka.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Pohlížím na všechny tři počiny jako na celek, tak můj komentář putuje pouze pod první dílek tohoto zázraku. Co napsat k práci, které je škatulka s audiovizuálním popiskem až příliš malá....Jak jen stačí "málo" k nirváně po pár hodinách: jen příběh dobro vs. zlo, postavy chybující, odvahu nacházející a živé do té míry, že jsou hodny několikastránkových esejí. To a mnohem mnohem víc je důvod, proč vidět, pochopit a přidat se k těm, co rozšíří svou topku filmů :-)