Extraktoři (2023) (seriál)

Takže jakoby wau akční pecka dle reálné události. No pokud to takhle naivně v naší rozvědce, tajných službách funguje, tak potěš prdel.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Jo, tohle já můžu. Bez mantinelů vedená show, kde se dělá PRDEL ze všeho a ze všech.

Severní blata (2006)

Téšil jsem se na severskou krimi s krásnou isladskou krajinou a temným příběhem. Dostal jsem severskou krimi s krásnou isladskou krajinou, postrádající krimi sexappeal, s vcelku lacinou zápletkou bez větších wau chvilek.

Přání Ježíškovi (2021)

No. Fajn jsem si vyčistil hlavou. A kdybych neznal originál, tak asi i dojmu. Protože, tohle je Christmas movie se vším co k němu patří.

Věž. Jasný den. (2017)

Filmy, při kterých by se vám mělo hulit z bedny ve snaze pochopit, uchopit můžu. Tenhle kousek od severních sousedů se vás snaží plíživě znepokojovat nad jednou rodinkou polského venkova. Členem je i osoba o které víme pouze to, že je biologickou matkou dívky, kterou vychovává její sestra. Gradující schíza, podporující pár ne zcela vysvětlitelných momentů hraje s divákem slušnou psychologickou hru. Film, který se jakoby nikam neposouvá se v závěru posune do nevysvětlitelna.

Stvořitel (2023)

Edwards se o plusové body v dnešní době přející homofobii a rasismu obral již castingem. Kdyby byl hlavním hrdinou klasický bílý muž a komunita kterou svým počínáním zachraňuje byla více západním směrem, možná takovou bídu od některých neschytá, protože jinak má jeho sci-fi lepší chuť, než některé současné blockbustery opírající se o mnoho výraznější rozpočet. Jasně Lhasa v držení AI a některé další věci byly jemně přes čáru, ale při to driveu, kterým svůj film nasypal se nad tím dají zavřít oči. Svižná akční jízda, jemně řešíci dilema dnešní doby. A to kolik prostoru si ti chytřejší bez duše zaslouží a kolik jim ho dáme. Za mne neúrekom, jelikož sami se v tom tak nějak začínáme plácat.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Slušná taškařice s pitoreskníma postavičkama z jedné out pizzerie. Horor, který vás slušně povede od jednoho úsměvu k druhému a při některých výjevech si budete moci nevěřícně ukroutit hlavu.

Nabarvené ptáče (2019)

No. Wau. Drtivá artová nálož deprese, surovosti a pocitu beznaděje z něčeho co se nazývá homo sapiens. Ty skoro tři hodiny vám strašně rychle utečou, protože i když se to nemusí zdát, film má tempo a neustále se děje něco z čeho je vám zle, citíte vztek, nebo potřebujete domyslet. Ma umíme točit světové filmy. Ne, že ne.

#annaismissing (2023)

#martyisdead v tmavě červené. Je to rádoby silné po stránce rodiného dramatu a hlavně naší totalní neanonymitě skrz sociální sítě. Nejmíň mne kupodivu sedla ta thrillerová linka, která byla silně přepálená.