Spáči (1996)

♪ Walk like a man...z Wanderers. 4 normální kluci z předměstí, dělající blbosti. Bohužel jedna taková kravina se jim stane osudná a musej do pasťáku, kterej jim obrátí život o 180, ale jejich kamarádství zůstane..Celkově hezký, možná až moc hrálo na city, hlavně v podobě kněze(De Niro), kterej půl hodinu řešil zda bude lhát a zachrání svoje kluky, nebo ne.

Snowtown (2011)

Podle skutečný události, hrozný téma, prznění dětí, ze kterýho má strach snad každej a myslím že by se mělo ukazovat všude a co nejvíc jak je to hrozný, ale tenhle film nebyl dobrej. Ztrácel sem se v něm, nelíbilo se mi že tam bylo násilí ukazováno jako nějaká normální odplata, jako něco co patří ke všednímu životu.

Shake Hands with the Devil (2007)

Stejný jako posledni spravedlivy/. Něco strašnýho, a ještě horší z toho pohledu že se to odehrálo 50 let po 2.WW a ještě o tom věděli špičky celého světa, bohužel nad tím jen mávli rukou. Co se týče kvality "dokumentu" tak k tomu bych měl docela dost připomínek, ale prostě film s takovýmto tématem se nedá hodnotit negativně.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

"Vy jste bratranci? - Všichni lidi sou bratři a všichni králové jsou bratranci.,Ta musela mít rozumu, podívejte je to velké jako mužský mozek" Rušení armády, při kterém se nic nebere vážně, všechno vychází tak aby to bylo vtipný a vtipný to je.

Okamžik zlomu (2007)

Gosling zase(nebo možná lepší napsat už) krutej, Hopkins si uhrál to svoje. Přemýšlivý film kde se střetávaj dva proudy a bojujou o to kdo koho přechytračí končí strašně jednoduše a přitom suprově.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

děsivý, reálný, krutý, přesto s "dobrým" koncem. Film který mě chytnul až tak v 1/3, ale potom už sem nemoh odejít od obrazovky a musel to hned zkouknout. Zajímavé zápletky, napětí, logický odvozování, všechno co mám rád.

Můj brácha má prima bráchu (1975)

ten film co vidím snad každej rok jednou, ne že bych ho měl zakroužkovanej v kalendáři, ale rád ho zkouknu no.. jako rozhovory Čada, ala frajer - Maříková sou úplně nejlepší.

Bláznivá střela (1988)

"Hele, to je Enrico Pallazzo!, Ani hnout Drebne - má pistoli! - vidím :D" Hrozně moc vtipných momentů, ti s velkým smyslem pro humor se musejí řezat smíchy celou dobu, na mě tam toho je až moc, stejně je to jeden z těch na kterej se můžu podívat kdykoliv.

Návrat idiota (1999)

"Děje se něco? - nic se neděje - tak proč mlčíš? - a proč mlčíš ty? já nevím co mám říkat když ty takhle mlčíš - a jak mám mlčet? - měsíc sme se neviděli a ty se mě ptáš jak máš mlčet?" Nebyla to žádná bomba, ale příjemný, uvěřitelný, koukatelný..Jen mě už štvala ta jedna a pořád dokola se opakující melodie, která vyplňovala každou hluchou scénu.

Moje sestra vlkodlak (2000) odpad!

kravina, nelogicky uvažující osoby, podle mě i 13letý holky pro který to asi je určený musej mávnout rukou nad tímdle...