Vřískot (1996)

Vreskot sa síce na prvý pohľad javý ako klasická teenagrská vyvražďovačka,ale skrýva v sebe omnoho viac. Wes Craven týmto filmom (od doby Nightmare on Elm Street) znovu rozprúdil svoju režisérsku kariéru a film sa stal predlohou pre ostatné podobné snímky daného subžánru o maskovanom vrahovi. Vreskot je veľmi pôsobivý až do dnes,perfektne zrežírovaný a kriminálne vyfarbený scénar mu dodáva ten správny nádych.

Moucha (1986)

Príbeh vedca Setha Brundlea,ktorý spojil svoje DNA s DNA muchy a v priamom prenose vidíme celú jeho premenu a rozklad telesnej schránky...... Jeff Goldblum je svojim vzhľadom ideálnou postavou pre toto dielo,pohyby,výrazy a chovanie muchy veľmi dobre vystihol. Oskar za masky pre Chrisa Wallasa je plne oprávnený a niektoré zábery boli naozaj dosť odporné. Pekný mix horôzy,scifi ,melodrámy a zároven metafora pre v danej dobe prepukajúcu chorobu AIDS.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Jeden z lepších dielov piatku trinásteho,Jason je na nezastavenie vraždí všetko čo sa pohne,sem tam nejaký ten humor a hlavne pekné scény s Jasonom.

Pátek třináctého (1980)

Piatok trinásteho bez Jasona je ako hamburger bez mäsa. Nebolo to zlé ale ten Jason tam proste chýba.

Kick-Ass (2010)

Tak na tomto som si zgustol. Vtipné,akčné,svižné miestami aj emotívne, proste paráda.Súboje okorenené skvelou hudbou boli perfektné a záverečná scéna v tme mi vyrazila dych.Navyše skvelá a talentovaná Chloë Grace Moretz ma zase potešila,ako malej zabijačke jej to veľmi pristalo,Nicolas Cage,otec ktorí strielal po svojej dcére bol tiež veľmi vtipný no a Kick Ass alebo teda Nářez ma dokonale rozosmial,najmä v úvodnej scéne,už vtedy som vedel že ma čaká perfektná jazda.Veľmi sa teším na pokračovanie.

Hrdina ulice (2010)

Spočiatku som sa dosť nudil a uvažoval nad dvomi hviezdičkami,ked sa však začalo niečo diať a prišlo k zopár súbojom a pomalému rozuzleniu a vysvetleniu všetkého, mal som zase úplne opačné pocity.Bitka s pasákom,súboj v metre a zlikvidovanie čiernych dealerov boli tiež svetlé momenty.No a záver ten ma dostal,pekne si to chalan naplánoval naozaj som bol milo prekvapený v závere. Takže keď si to spočítam, vyjde mi z toho lepší priemer.

Ospalá díra (1999)

Tim burton zase raz nesklamal,je to jednoducho majster atomsféry. Atmosféru ktorú majú jeho filmy nedokáže navodiť žiadny iný režisér a v spojení s geniálnou hudbou som sa cítil v siedmom nebi. Johnny Depp tradične excelentný,Christina Ricci tiež nesklamala a bezhlavý jazdec ktorého si zahral Christopher Walken bol veľmi originálny. Možno nie čistých 5 hviezdičiek ale za tú brilantnú atmosféru ktorú si film drží po celú dobu nemôžem inak.

Titanic (1997)

Historické filmy a prehnanú romantiku nemám vôbec rád,ale Titanic je proste bezchybný. Krásny príbeheh o láske sprevádzaný Hornerovou majstrovskou hudbou nenechá chladným žiadneho človeka, ktorý má v sebe aspoň kúsok citu. Jedým slovom,nádhera.

Don't Look Under the Bed (1999) (TV film)

Na tento film mám príjemné spomienky z detstva. Zasmial som sa a dokonca ako malému mi dokázal nahnať aj strach a vždy večer som si skontroloval situáciu pod posteľou. Keby som mal film hodnotiť objektívne v súčasnosti,tak by to bolo podstatne slabšie. Z nostalgie a príjemných spomienok však ostanem pri troch

Experiment strachu (2008) (TV film)

Na tv film zaujímavé. Napätie a strach tu funguje výborne aj napriek tomu, že prakticky celý film nič nevidíme. Chatka v horách,praskanie dreva,vietor a hudba vytvárajú skvelú atmosféru a do toho všetkého prenádherná jesenná príroda ktorú milujem. Film mi ulahodil,škoda iba toho nečakaného a podľa môjho názoru nie príliš vhodného konca. No napriek všetkému som si ho naozaj vychutnal a som spokojný.